Samsung Galaxy ve diğer Android telefonlarda ekran görüntüsü alma

Ekran görüntüsü alma yeteneği bir bilgisayarda temel bir işlevdir ve aynı şey akıllı telefonunuz için de geçerlidir.

Son güncellemeden sonra bir uygulamadaki hataları teknik desteğe açıklamanız gerekiyorsa ekran görüntüsü çok kullanışlıdır.
Android cihazlar genellikle basit bir ekran görüntüsü alma yöntemine sahiptir, ancak Samsung Galaxy cihazlarında oldukça kolay ve verimli bir ekran görüntüsü almanın başka bir benzersiz yolu vardır.

Galaxy serisinden bahsetmek, Samsung’un akıllı telefon pazarındaki otoritesini kurmaları açısından önemlidir. Yani, birçok Samsung Galaxy sahibi var.

İşte Samsung Galaxy cihazında ve diğer Android telefonlarda ekran görüntüsü alma rehberi.

  • Yöntem 1: Android yöntemi
  • Yöntem 2: Samasung yöntemi

Yöntem 1: Android yöntemi

Samsung akıllı telefonlar da dahil olmak üzere hemen hemen tüm Android cihazlarda ekran görüntüsü almanın yaygın bir yöntemi, Ev ve Güç düğmelerine aynı anda basmaktır.

Adım 1. Ev ve Güç düğmelerine aynı anda basın

Ekran görüntüsünü istediğiniz ekrana gidin.

Ev ve Güç düğmelerine aynı anda basın. Bir kamera deklanşörünün sesini duyacak ve ekran görüntüsünün alındığına dair görsel onay alacaksınız.

Adım 2. Ekran görüntüsü Galeri’ye kaydedildi

Ekran görüntüsü Galeri klasörüne kaydedilir ve oradan paylaşmak isteyen herkese gönderilebilir.

Yöntem 2: Samsung yöntemi

Bu, Samsung Galaxy cihazlarının karakteristik yöntemidir ve aynı zamanda oldukça iyidir. Kumsalda biriken kumu ayırıyormuş gibi, elin avuç içi kenarı ile ekranı kaydırmayı içerir. Lütfen Galaxy S4 ve sonrası gibi ilk Galaxy modelleri için adımlarda belirtilen küçük değişikliklere dikkat edin.

1. Adım. Ayarlar uygulamasına gidin

 

Ana ekrandaki “Uygulamalar” simgesine dokunun ve uygulama menüsü ekranında “Ayarlar” ı seçin.

Adım 2. Hareketler ve hareketler’e gidin

Ayarlar’da “Hareketler ve hareketler” i seçin.

Galaxy S4 ve daha düşük sürümler için, önce Ayarlar’da “Cihazım” sekmesini seçin, ardından aşağı kaydırın ve “Hareketler ve hareketler” i seçin.

Paso 3. Habilite Palm Swipe

Hareketler ve Hareketler altında, “Yakalamak için Avuç İçi Kaydır” ı seçin ve zaten değilse “Açık” konumuna ayarlayın.
Galaxy S4 ve önceki sürümlerin kullanıcıları için, devre dışı bırakılmışsa “Avuç içi hareketi” ni etkinleştirin. “Ekranı Yakala” seçeneğinin de etkinleştirildiğinden emin olun.

Adım 4. Ekran görüntüsünü alın

Şimdi ekran görüntüsünü yakalamak için “Avuç İçi Kaydırma” hareketini kullanacağınız ekran görüntüsünü istediğiniz ekrana gidin.

Elinizi telefon ekranınızda bir karate duruşuna yerleştirin. Avucunuzun, avuç içinizin kenarı ekrana yukarıdan aşağıya dokunacak şekilde (yukarıdaki mobil ekranda görüldüğü gibi) ekran yüzeyine dik olmalıdır.

Avucunuzun kenarıyla cep telefonunuzun ekranını kaydırın. Bir kamera deklanşörünün sesini duyacak ve bir ekran görüntüsünün alındığına dair görsel bir onay alacaksınız.

Adım 5. Ekran görüntüsü Galeri’ye kaydedildi

Ekran görüntüsünün Galeri klasörünüzde olduğuna dair bir bildirim alacaksınız ve oradan paylaşmak isteyen herkese gönderilebilir.

Ek ipuçları

  • Palm Swipe, Samsung’un Galaxy S, A, Note, Grand serilerinde de çalışır.
  • Farklı Samsung akıllı telefon modellerinde Palm Swipe’ı etkinleştirme prosedüründe yalnızca küçük bir fark vardır.
  • Hareketler ve hareketler  ,  önceki sürümlerde Aygıtım bölümünün altında mevcuttu  , ancak  sonraki sürümlerde Genel Ayarlar menüsüne taşındı  .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*