Mango Mojito Tarifi (Hızlı ve Kolay)

Yazı düşünün ve plajları, havuzları, bronzlukları, buzlu dondurmaları ve tabii ki serinletici içecekleri anında hatırlayacaksınız. Bu sezon, kavurucu sıcaklığın size ulaşmasını engellemeye yardımcı olabilecek susuzluk giderici içecekler gerektirir. Mojitolar tüm bu niteliklere sahiptir ve onları en popüler yaz içeceklerinden biri yapar.

Mağazada önceden hazırlanmış kokteyl karışımları bulmuş (veya kullanmış) olmalısınız, ancak koruyucu ve diğer sağlıksız içerikler içeren bu ürünlerden kaçınmak en iyisidir. Ayrıca, hiçbir şey taze malzemelerle yapılan enerji verici bir mojito ile kıyaslanamaz.

Mojitolar, doğru malzemelerle yapıldığında sağlığınız için iyi olabilir. Bazı besin değerleriyle gelirler ve yaz sezonu için mükemmel bir rehidrasyon içeceğidir.

Mango mojito tarifi, birkaç faydalı bileşenin bir kombinasyonudur. Sağlık için mükemmel olan iyi bir antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirmeye, sağlıklı sindirimi desteklemeye, sağlıklı cildi teşvik etmeye, ruh halini ve enerji seviyelerini iyileştirmeye ve sizi zinde tutmaya yardımcı olur.

En iyi yanı, bu soğuk içeceğin yapımı çok kolay olmasıdır. Sadece üç basit adımda mango mojito’nuz dakikalar içinde hazır olacak.

Hem çocukların hem de yetişkinlerin keyif alabileceği mükemmel bir yaz soğutucusudur. Evet, içine giren romu atlayabilir ve çocuklarınız için de mangolu mojito mocktail yapabilirsiniz. İşte bu ferahlatıcı mango mojito tarifini evde nasıl yapacağınız.

Evde mango mojito yapmak için adımlar

İhtiyacınız Olan Şeyler (1 porsiyon)

 • Mango püresi – ¾ fincan
 • Limon (dilimler halinde kesilmiş) – 1
 • Nane yaprakları – yaklaşık 12
 • Club soda – ½ fincan
 • Şeker – 1½ yemek kaşığı
 • Beyaz rom – ⅓ fincan

Adım 1. Nane yapraklarını, limon dilimlerini ve şekeri uzun bir bardakta karıştırın ve ezin.

 • Uzun bir servis bardağına yaklaşık 12 nane yaprağı koyun.
 • Limon dilimlerini bardağa ekleyin.
 • Ayrıca 1½ yemek kaşığı şeker ekleyin.
 • Bir ezici yardımıyla malzemeleri iyice ezin ve karıştırın.

Adım 2. Kalan malzemeleri ekleyin

 • Yarım bardak mango püresini bardağa dökün.
 • Malzemeleri iyice karıştırın.
 • Şimdi ½ fincan soda ekleyin.
 • Son olarak ⅓ fincan beyaz rom ekleyin ve her şeyi tekrar karıştırın.

Mango mojito’nuzu süsleyin ve servis yapın

Ferahlatıcı mango mojito’nuzu biraz ezilmiş buzla tamamlayın. Alternatif olarak, sodalı su ve beyaz romu bardağa dökmeden önce ezilmiş buzu koyabilirsiniz.

Garnitür olarak biraz nane yaprağı ve limon dilimi de kullanabilirsiniz.

Bir pipet koyun ve sıcağı yenmek için bu harika içeceği yudumlayın.

Ana maddeler

Mango:  Antioksidanlar, biyoaktif bileşikler, lif, vitaminler (A, C ve E), potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, bakır ve diğer bazı temel besinler bakımından zengin olan mango, sağlık için son derece faydalıdır. Bu harika meyvenin 1000’den fazla farklı çeşidi vardır.

Kolesterol seviyelerini düşürmeye, sıcak çarpmasını önlemeye, vücudu alkalileştirmeye, görmeyi iyileştirmeye, sindirime yardımcı olmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve daha pek çok şeye yardımcı olur. Ayrıca diyabetin kontrol altına alınmasına ve cilt sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olduğuna inanılıyor.

Bu sulu ve etli incelik, her yaz “meyvelerin kralı” nın gelişini hevesle bekleyen dünyanın her yerinden insanlarla büyük bir takipçi kitlesine sahiptir.

Mangolar, taze ve çiğ olarak yenmenin yanı sıra, çeşitli gıda preparatlarında, koruyucularda, tatlılarda, çeşnilerde ve daha fazlasında kullanılır. Bu meyveyi dondurma, smoothie, meyve suları, jöleler, reçeller, turşular, turşular, şekerlemeler, kekler ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Meyveli mojitolar sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin için de çok iyidir. Mangolar, sağlıklı ve lezzetli meyveler listesinde kesinlikle üst sıralarda yer alır. Kısacası, mango ve mojito, gerçekten kaçırmak istemeyeceğiniz bir kombinasyondur.

Bu lezzetli içerik, mojito’nuza tatlı ve ferahlatıcı bir lezzet katacak. Bir mango mojito, sıcak yaz mevsiminde enerjik ve sulu kalmanıza yardımcı olur.

Nane:  Bir avuç nane iyiliği olmadan hiçbir mojito tamamlanmış sayılmaz. Mutfakta kullanım söz konusu olduğunda nane son derece çok yönlüdür. Nane yaprakları yemeklerde, içeceklerde ve salatalarda kullanılabileceği gibi tatlıları süslemek ve Hint turşusu yapmak için de kullanılabilir.

Taze tadı ve aromasına ek olarak, bu bitki aynı zamanda bir dizi sağlık faydası sunmasıyla da popülerdir. Harika bir C vitamini, bakır, potasyum, beta-karoten, magnezyum ve diğer birçok besin kaynağıdır. Aynı zamanda antioksidan, antimikrobiyal, antiinflamatuar ve antibakteriyel özellikler sunar.

Nane, çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan eski bir ilaçtır. Diğer şeylerin yanı sıra tıkanıklığı tedavi etmek, boğaz ağrısını hafifletmek, mide bulantısını tedavi etmek, sindirimi desteklemek, kas spazmlarını tedavi etmek ve baş ağrılarını iyileştirmek için etkilidir. Aynı zamanda cilt sorunlarının tedavisinde, ağız sağlığının korunmasında ve kilo vermenin desteklenmesinde etkili olduğuna inanılmaktadır.

Nanenin soğutma ve soğutma etkisi, mojito, limonata ve smoothieler gibi içeceklere mükemmel bir katkı sağlar.

Limon –  Bu bileşen, dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın hemen hemen her meşrubatın bir parçasıdır, muhtemelen birkaç yorucu yaz gününü taze limonatayı yudumlayarak geçirmişsinizdir.

Limon cilt bakımı, saç bakımı, sağlık ve yemek pişirme amaçları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Mükemmel bir C vitamini, kalsiyum, potasyum ve magnezyum kaynağıdır ve ayrıca antibakteriyel, antioksidan, antifungal ve büzücü özelliklere sahiptir.

Vücuttaki pH seviyelerini dengelemeye, sindirimi teşvik etmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, yüksek tansiyonu kontrol etmeye, enfeksiyonlarla savaşmaya, kilo kaybını teşvik etmeye, enerji seviyelerini artırmaya ve vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olur.

Limon, kokteyl ve alkolsüz kokteyllerde lezzet arttırıcı görevi görür. Keskin, keskin tadı, nemlendirici ve ferahlatıcı herhangi bir içeceğe mükemmel bir katkı sağlar.

İpuçları

 • En iyisi nane yapraklarını, limon dilimlerini ve şekeri servis bardağına karıştırıp ardından tatları zenginleştirmek için sıvı malzemeleri dökmek en iyisidir. Mikseriniz yoksa karıştırma kaşığının arkasını kullanın.
 • Çok fazla limon veya nane eklemek, mojito’nuzun tadını bozacaktır.
 • Midesi hassas olan kişiler nane yapraklarını eklememelidir. Mide ekşimesine neden olabilecek bazı bileşikler içerirler.
 • Şişelenmiş limon suyu kullanmaktan kaçının. Taze limon dilimleri daha sağlıklı bir seçenektir.
 • Bir toplantıda veya partide servis yapmak için mango mojito yapıyorsanız, içeceği servis bardağı yerine panç kasesinde yapın.
 • İsterseniz rom yerine votka da kullanabilirsiniz.
 • Mango püreniz yoksa mango nektarı veya kalın mango suyu kullanabilirsiniz.
 • Mojito gibi içecekler için ezilmiş buz kullanmak her zaman en iyisidir. İçeceğin soğumasına yardımcı olur ve ayrıca lezzeti arttırır.
 • Klasik mojito hayranıysanız, mango püresini bu tariften çıkarın.
 • Farklı malzemeler ve tatlar ekleyerek tarifle oynayın. Çilek, salatalık ve karpuz, kokteyllerde kullanabileceğiniz birçok malzemeden sadece birkaçıdır.
 • Deneyebileceğiniz bir başka canlandırıcı ve sağlıklı mojito tarifi  de gül mojito mocktailidir  .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*