Çok fazla içtikten sonra nasıl çabuk ayılırsınız (10’dan fazla numara)

Kim dışarı çıkmayı, arkadaşlarla bir şeyler içmeyi  ve harika bir kokteylin tadını çıkarmayı sevmez  Ancak çok fazla içtiğiniz ve eğlenceli bir gecenin sonunda evde sendelemeniz gereken zamanlar vardır. Ve sonra birden, birkaç saat içinde çalışmanız gerektiğini anlıyorsunuz.

Yani, çabuk ayılmalısın.

Akşamdan kalma için  radikal bir  tedavi olmasa da   , alkolün etkilerini azaltmanıza ve çok fazla içtikten sonra çabucak iyileşmenize yardımcı olabilecek birkaç püf noktası vardır.

 1. İçmeyi bırak. Vücudunuzda çok fazla alkol olduğunu hissetmeye başladığınızda, ilk yapmanız gereken içkiyi bırakmaktır Yatağa sarhoş düşmek uykunuzu etkiler. Bu muhtemelen ertesi gün daha kötü hissetmenize neden olacaktır.
 2. Kusmayı dene. Sisteminizden önemli miktarda alkol almak için kendinizi kusmaya zorlamanız gerekebilir. Boğazınızın arkasına dokunarak kusturmaya bile karar verebilirsiniz. Bu, öğürme refleksini etkinleştirecek ve sizi kusturacaktır.
 3. Bir şeyler yemek. Aç karnına içtiyseniz bir şeyler yiyin. Midenizdeki yiyecek, özellikle nişasta, alkolün bir kısmını emer, böylece kan dolaşımınıza o kadar çabuk karışmaz. Bu, alkolün etkilerini azaltacak ve hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olacaktır. İçmeden önce yemek yemek, ayık kalmanıza yardımcı olabilir. Ancak midenizi fazla doldurmamaya dikkat edin.
 4. İçme suyu. Su, sisteminizdeki alkolü seyreltir. Aynı zamanda dehidrasyonu uzak tutarken alkol tam tersini yapar. İçecekler arasında su içmek akşamdan kalmayı önlemenize yardımcı olabilir. Bol su içmeye devam ederseniz gecenin sonunda kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.
 5. Hindistan cevizi suyu iç. Alkol bir idrar söktürücü olduğu için daha fazla idrara çıkmanıza ve vücudunuzdan elektrolit kaybına neden olur. Hindistan cevizi suyu, elektrolitlerin yenilenmesine yardımcı olur ve ayrıca vücudunuzu yeniden nemlendirir.
 6. Kahve içmek. Kafein içeren herhangi bir içecek size enerji verir ve  kendinizi tetikte hissettirir  . Kafein dehidrasyona neden olduğundan, daha fazla su içtiğinizden emin olun.
  Dişlerinizi fırçalayın ve soğuk bir duş alın. Soğuk bir duş, vücudunuzu uyuşukluktan kurtarmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca sinirlerinizi yatıştırmaya da yardımcı olacaktır.Kendi   başınıza yapamıyorsanız, bir arkadaşınızdan veya partnerinizden yardım isteyin. Dişlerinizi fırçalamak da ağzınızdan alkolün tadını çıkarmaya yardımcı olacaktır.
 7. Biraz kestirin. Uyumak, hızlı bir şekilde ayılmanın en iyi yollarından biridir. Vücudunuz dinlenirken sisteminizi temizler. Bir şekerleme bile daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Yeterince su içtiğinizden emin olun ve aç karnına uyumayın.
 8. Egzersiz yapın  . Çok fazla alkol aldığınızda, egzersiz muhtemelen aklınızdaki son şeydir. Ancak vücudunuzu hareket ettirmek kan dolaşımını artıracak ve vücudunuzu uyanık tutacaktır – sadece birkaç sprint, mekik, koşu yapın veya dışarı çıkın ve birkaç dakika dışarıda yürüyün. Sarhoşsanız ve zar zor yürüyebiliyorsanız herhangi bir egzersiz yapmayı denemeyin. Kazayla size zarar verebilecek hiçbir şey yapmayın.
 9. Bir biber ve tuz kokteyli iç. Bir tutam karabiber, acı biber ve tuzun yanı sıra 1 çay kaşığı ayçiçek yağı, 1 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı salça ile alkolsüz bir kokteyl hazırlayın. 1 çorba kaşığı sirke ve yaban turpu ayrı ayrı karıştırılır, ardından karışık yumurta sarısı, salça ve dolmalık biber ilave edilir. Bir yudumda iç.
 10. Aktif olmak, hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olabilir. İçerken bira pong, Go Fish veya Tabu gibi bir oyun oynamak veya dans etmek aktif olmanıza yardımcı olabilir. Sadece vücudunuzu hareket ettirdiğinizden emin olun – oturmak ve içmek daha fazla sarhoşluğa yol açarken, hareketler ayılmanıza yardımcı olur.
 11. Refleksoloji tekniklerini kullanın  . Akupunktur tedavisi veya refleksoloji  , ciddi şekilde sarhoş olsanız bile zihninizi temizlemeye yardımcı olabilir  . Çabucak ayılmak için kulaklarınıza ve ayaklarınıza masaj yapın. Çabucak ayılmak için başka ilginç bir yol var. Yere ıslak bir havlu koyun ve çıplak ayakla üzerinde durun. Sonra tamamen ayaklarınızın altına gelene kadar havluyu ayak parmaklarınızla ayaklarınızın altına yerleştirmeye çalışın. Kısa bir süre için ayık olmanıza yardımcı olacaktır.
 12. Sigara içme. Sigara ve içmenin rahatsız edici bir kombinasyon olabileceğini bilin. Nikotin, kısa vadede kendinizi daha tetikte hissetmenizi sağlayabilir. Ancak alkol alırken sigara içmek akşamdan kalmanın çok daha kötü olmasına katkıda bulunabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*