Nasıl eğlenilir: Tek başına daha fazla eğlenmek için 45’ten fazla ipucu

Çoğu zaman, insanlar yoğun yaşam tarzlarının karmaşıklığına kapılırlar ve geri adım atmayı, yavaşlamayı ve yalnız başlarına kaliteli zamanın tadını çıkarmayı unuturlar.

Yalnız zaman geçirmek, zihinsel güçlerinizi yeniden şarj etmenizi ve zihninizi ve bedeninizi canlandırmanızı sağlar. Yalnızlık beyninize dinlenme ve iyileşme şansı verir. Bu olabilir  üretkenliğinizi artırmak   ve hatta ilişkilerin kalitesini artırmak. Birçoğu için, tek başına dışarı çıkmak ve hatta evde yalnız olmak büyük bir güven gerektirir. Ancak endişelerinizin üstesinden gelebilirseniz, bunun da faydaları vardır. Ayrıca, hayattaki bazı şeylerden genellikle tek başına en iyi şekilde keyif alınır. Öyleyse, yalnız görünme konusundaki çekincelerinizin üstesinden gelin ve yalnız gitmeye hazırlanın.

 

İşte bu hafta sonunun tadını çıkarabileceğiniz bazı ilham verici etkinlikler:

1. Alışverişe gidin. Bazıları için alışverişten daha rahatlatıcı ve özgürleştirici bir şey yoktur. Şehirdeki hemen hemen her alışveriş merkezini dolaşma, hemen hemen her kıyafeti deneme ve en iyi fırsatları bulma konusunda mutlak özgürlük, bazen en iyi şekilde yalnız olduğunuzda yapılır.

2. Bir restoranda yemek yiyin. Tek başına yemek yeme fikri göz korkutucu görünebilir, ancak aslında eğlenmenin harika bir yolu olabilir. Yalnız yemek yemek, izleyen insanlara kıyasla yemeğin lezzetine odaklanmanıza ve tadını çıkarmanıza olanak tanır. Misafirinize kaba davranma korkusu olmadan yemek yemenin tadını çıkarmak ve seçtiğiniz sofra adabını kullanmak şaşırtıcı.
Kendi hızınızda yemek yemekte, küçük konuşmalardan, diğer insanların diyet kısıtlamalarından muaf veya başkalarının gelmesini bekleyerek zaman kaybetmekte özgürsünüz.

3.  Sevimsiz / ağlayan bebek / utanç verici bir film seçin. Yalnız olmak, yargılanma endişesi duymadan duygularınızın çılgına dönmesine izin verebileceğiniz anlamına gelir   . Yabancıların eşliğinde bir film izlemenin bir daha asla karşılaşmayacağınız gerçekten özgürleştirici bir yanı var. Tek başına film izlemenin faydaları vardır: İstediğiniz filmi istediğiniz zaman izleyebilir ve dikkatiniz dağılmadan olay örgüsüne odaklanabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, patlamış mısırınızı ve sodanızı ayırmanıza gerek yok.

4. Bir düğüne gidin. Bir düğüne gitmek sadece tuhaf görünebilir, ancak gerçekten sallanıp hatırlayacak bir gece geçirebilirsiniz. Partinin tadını çıkarmak için bir partnere ihtiyacınız yok.

5.  Bowlinge gidin. Bowling kulağa tuhaf gelebilir, ancak teslimatınız üzerinde çok daha hızlı çalışmanıza da izin verebilir. Rekabetin dikkati dağılmadan oyununuzu geliştirmenin harika bir yolu.

6. Bir konserde rock yapın. Tek başına bir konsere gitmek, ödüllendirici bir deneyim olabilir. Çevrenizin keyfini çıkarmanıza ve en sevdiğiniz şarkıları dikkatiniz dağılmadan çalmanıza olanak tanır.

7.  Karaoke söyleyin. Cesur olun ve bir karaoke bara gidin, sahneye çıkın, bir mikrofon alın ve yabancılara kalbinizi söyleyin.

8. Bir müzeyi gezin. Bir müzeyi ziyaret edin ve yerin sahip olduğu her sanat eserini ve tarihi görün. Başkalarının sıkılması veya çocukların ev ödevlerini yapmak için eve gelmeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, kendi temponuzda sanat çalışıp sanat yaparak zaman geçirin.

9. Bir kitapçı bulun. Bir kitapçıda farklı türleri keşfetmek için bütün bir gün veya birkaç saat geçirin. Raftan bir kitap alın ve en sevdiğiniz yazarın bilge sözleriyle kendinizi kaybederek kanepelerden birine atın.

10. Sanat ve el sanatları festivallerini ziyaret edin  . Bölgenizde sanat ve el sanatları festivalleri olup olmadığını öğrenin. Orada elde edilen el yapımı el sanatları nadir bulunur. Evinizi dekore etmek için bunları kullanın.

11. Bit pazarında alışveriş yapın. Hangi benzersiz buluntulara rastlayacağınızı asla bilemeyeceğiniz için heyecan verici ve zorlayıcı olabilir.

12. Bir tasarruf mağazasına bakın. Tasarruf mağazaları, bütçeniz dahilinde belirli ve benzersiz bir şey aramak için harika bir yerdir. Tek başına gitmek, avlanmanıza izin vermeyen birini sürüklemekten daha iyidir.

13. Yeni bir varış noktasına seyahat edin  . Sadece bir hafta sonu gezisi olsa bile, tek başına seyahat etmek size işleri kendi hızınızda yapma lüksünü verir. Yeni bir şehre gidin, günü yürüyerek geçirin, karşılaştığınız her manzarayı absorbe etmek için yavaşlayın.

14. Plaja gidin. Bir dergi veya roman okuyarak rahatlayın, şnorkelle yüzmeye gidin, uçurtma uçurun veya sadece insanları izleyin. Plaj rahatlatıcı veya canlandırıcı bir dikkat dağıtıcı olabilir.

15. Balık tutmaya gidin. Tek başına balık tutmak, doğa ile bağlantı kurmanın ve yalnızlığın tadını çıkarmanın harika bir yolu olabilir. Yerel sularınızda balık tutmayı deneyin veya evinizin sularından tamamen farklı olan farklı bir yer, belki de yeni bir manzara deneyin. Ayrıca yakaladığınız balığı pişirin ve akşam yemeğinde yiyin.

16. Bir hayvanat bahçesini ziyaret edin. İstediğiniz tüm hayvanları herhangi bir sırayla tartışmadan veya ödün vermeden görüntüleyebilirsiniz. Sadece siz ve yaratıklar.

17. Ormanda bir yürüyüşe çıkın. Yüzünüzdeki ağaçların, arıların, çimenlerin ve esintinin tadını çıkarın. Ormanın derinliğini keşfederek kendinizi doğanın güzelliğine bırakın. Sadece nerede kaybolmaktan kaçınacağınızdan emin olun.

18. Mahallenizi keşfedin. Günü mahallenizi keşfederek geçirin. Kaçırdığınız birçok şeye rastlayabilirsiniz.

19. Doğayı çizin. En iyi sanatçı olmasanız bile, resim ve çizim rahatlatıcı olabilir. Bir tuval alın, dışarı çıkın ve bir ağacın altında oturan doğayı çizmeye başlayın.

20. Yıldız bakış. İster kendi bahçenizin çimenlerinde ister bir parkta yatıyor olun, geceleri gökyüzünde yıldızların parladığını izlemek sizi sakinleştirebilir ve rahatlamanıza ve kendinize odaklanmanıza olanak tanır.

21. İnsanları gözlemleyin. Bir parka, alışveriş merkezine veya herhangi bir kamusal alana gidin ve sadece insanları izleyin. Onlar hakkındaki küçük ayrıntılara, birbirleriyle nasıl olduklarına  dikkat edin ve vücut dillerine dikkat edin  .

22. Yabancılarla bir konuşma başlatın. Yabancılarla konuşmak  en iyi hobilerden biri olabilir. Garsonlar, garsonlar, yanınızda oturan kişilerle bir barda, kafeteryada vb. Etrafınızda oturan insanların büyüleyici hayat hikayelerine hayran kalacaksınız.

23. Bir hobi sınıfına kaydolun. Ertelediğin hobiyi hatırlıyor musun? Şimdi zamanı!

24. Elinizi sanat ve zanaat setinde deneyin. Çömlek çarkı, mücevher seti, heykel kili, ahşap oymacılığı veya dikiş seti gibi önceden hazırlanmış zanaat kitleri satın alın. Sanatta ustalaşmaya çalışın ve bunda gerçekten iyi olun.

25. Yeni bir yemek pişirin. Yeni ve maceralı bir şeyler pişirmek, yalnız zaman geçirmek için harika bir yoldur. Ya harika bir yemekle ya da kimsenin bilmesine gerek olmayan acınası bir başarısızlıkla sonuçlanırsınız!

26. Evcil hayvanınızla kaliteli zaman geçirin. Bu tam olarak tek başınıza yaptığınız bir şey değil çünkü bir hayvan arkadaşına da ihtiyacınız var. Ancak bir evcil hayvanla daha kaliteli zaman geçirmek çok faydalı olabilir. Evcil hayvanınız yoksa, oradaki hayvanlarla yerel evcil hayvan dükkanında biraz zaman geçirin.

27. Bir blog başlatın. Tutkulu olduğunuz bir şey varsa, onun hakkında yazın. Bir blog başlatın. Tutkunuzu yazmaya ve kanalize etmeye başlamanın harika bir yolu.

28. Resim çekme ve paylaşma  onları üzerinde  çizgi. Evinizdeki ve çevrenizdeki bazı harika eşyaların fotoğraflarını çekin. Ne kadar sanatsal olabileceğine bir bak! Her görüntü hakkında bir şeyler yazın ve çevrimiçi olarak paylaşın.

29. Gönüllü  . Sizin için anlamlı olan yerel bir gönüllü kuruluşa katılın. Yeni ve ilginç insanlarla tanışırken başkalarına geri vermenin harika bir yoludur.

30. Bir komşuya yardım etmeyi teklif edin. İhtiyaç duyduğunu düşündüğünüz bir komşunuz veya arkadaşınız varsa, onlara fazladan zamanınız olduğunu bildirin. Yardıma ihtiyaçları olup olmadığına bakın.

31. O eski projeyi bitirin  Hemen hemen herkesin o eski bitmemiş projesi var. Ya da hiç başlamayan proje. Şimdi zamanı!

32. Zihninizi çalıştırın. Bir Sudoku bulmacası, bir bulmaca veya bir Rubik küpü seçin ve bunları bitirmek için zihninize meydan okuyun.

33. Meditasyon yapmayı öğrenin. Meditasyon, zihninizi  ve vücudunuzu gevşetmenize ve detoksifiye etmenize yardımcı olabilir  .

34. Biraz fiziksel aktivite yapın. Kendi hızınızda hareket edebildiğiniz için tek başına egzersiz yapmak eğlenceli olabilir. Bazı antrenmanları başkalarının önünde denemek utanç verici olabilir. Spor salonunuzda veya evde başkalarının önünde denemeden önce antrenmana tek başına hakim olun.

35. Dolabınızı veya dolabınızı temizleyin. En sevdiğiniz müziği koyun ve öğleden sonrayı dolabınızı temizleyerek ve dolabınızı yeniden düzenleyerek geçirin.

36. Arabanızı yıkayın. Arabanıza iyi bir temizlik yapın. Eğer istersen, ağda da yap.

37. Yeni saç stili veya makyaj eğitimlerini deneyin. Her zaman denemek istediğiniz yeni bir makyaj / saç modeli öğreticisini deneyin. Yalnız olduğunuzda, başka birinin görmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

38. Yüksek sesli müziğin keyfini çıkarın. Müzik dinleyerek ve diğer her şey için daha az endişelenerek biraz zaman geçirin. Yüksek sesle ve harika bir müzik çalın ve dans edin ya da isterseniz yüksek sesle şarkı söyleyin.

39. En sevdiğiniz atıştırmalıklarla TV dizilerini izleyin. Tek başına TV izlemenin en iyi yanı, istediğiniz şeyi, istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilmenizdir. Bu yüzden, kendinize biraz atıştırmalık alın, rahat koltuklarından birine uzanın ve biraz eğlenin.

40. Çocukluğunuzu sıcak çikolata ile yeniden yaşayın. Bir fincan sıcak kakao ile yatağınıza sarılın ve çocukken izlemekten hoşlandığınız eski filmleri yeniden izleyin.

41. Ev yapımı videoları izleyin ve eski fotoğraflara bakın. Düğün videonuz, yeni doğan videonuz gibi bazı eski ev videoları bulun ve izleyin. Yıllardır görmediğiniz bazı eski aile fotoğraflarına bakın.

42. Sevdikleriniz için notlar yazın. Nadiren kullanılan bir dolap veya dolap veya arabanızın bagajı gibi düzensiz olarak ziyaret ettikleri yerlerde sevdikleriniz hakkında küçük olumlu mesajlar veya hatıralar gönderin. Notlarla karşılaştıklarında anında yüzünüze bir gülümseme koyacaktır.

43. Kazanılacak şeylerin bir dilek listesi yapın. Favori mağazanızı ziyaret edin ve almak istediğiniz şeylerin bir dilek listesini yapın. Şimdi tamamlamak veya elde etmek istediğiniz şeylerin bir T0-Do listesi yapın ve bunları istek listenizle birleştirin. Hedeflerinize ulaştığınızda kendinizi ödüllendirin.

44. Ziyaret etmek istediğiniz yerlerin bir listesini yapın. Listenizi hazırlamayı bitirdikten sonra bu yerleri ziyaret etmek için planlar yapın.

45. Spa keyfini çıkarın. Tüm stres ve gerginliklerinizin  buhar odasında buharlaşmasına izin verin .

46. ​​Manikür ve pedikür yaptırın. Yine, ne zaman veya nereye gideceğiniz konusunda sohbet etmeye gerek yok. Sadece git.

47. Uzun bir banyo yapın. Birkaç kokulu mum yakın, hafif bir müzik çalın ve uzun, ılık, rahatlatıcı bir banyo için biraz zaman ayırın. En sevdiğiniz kitapla küvete girin ya da sadece müziği dinleyip rahatlayın.

48. Uyu. Bütün gün uyu ve rahatla. Cep telefonunuzu kapatın, ön kapınıza rahatsız etmeyin işareti asın, kulak tıkacı takın, yastığınıza biraz lavanta esansiyel yağı püskürtün, odayı karartmak için perdeler kullanın, uyuyun ve zihninizi rahatlatın ve vücut.

49. Hiçbir şey yapmadan yatağa uzanın. Sadece tembel bir sabah geçirmek ve günün geri kalanını planlamadan yatakta uzanmak eğlenmenin en iyi yollarından biridir.

50. Gün doğumunu ve gün batımını izleyin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*