Deri çantanızı nasıl temizlersiniz

Her moda kadının en az bir deri el çantası veya deri aksesuarı vardır. Deri, çok eski zamanlardan beri insanların favori tekstili olmuştur.

Herkesin deri tercihi, daha dayanıklı, esnek olması ve diğer malzeme türlerine göre aşınmaya ve yıpranmaya daha dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte, düzenli kullanım, düzenli bir temizlik programı gerektirir. Deri çantanız sürekli arkadaşınızdır ve nereye oturacağınızı seçerken son derece dikkatli olsanız da, çantanız büyük olasılıkla çoğu kirli olan yerlere, merdivenlere veya masalara yerleştirilecektir.

Çantanızın düzenli bakımı, uzun ömürlü olmasını sağlayacak ve yeni görünmesini sağlayacaktır.

Tasarımcı veya eski deri, zarif ve şık olabilir, ancak kullanım ve temizlik sırasında özel dikkat gerektirir.

Örneğin, değerli deri çantanızda eyer sabunu kullanamazsınız. Bu çok sert. Bunun yerine deri çantanızı basit ev yapımı malzemelerle temizleyebilirsiniz.

Yani çok kirlendiği için en sevdiğiniz çantayı bağış yığınına eklemenize gerek yok. Temizlemek ve güzelliğini geri kazanmak için bu basit adımları izleyin.

Deri çantanızı temizleme adımları

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Hafif el sabunu veya bebek şampuanı: 2 veya 3 damla
 • Distile su: ¼ fincan
 • Karıştırma kaşığı
 • Küçük sprey şişesi
 • Yumuşak kıllı fırça
 • 2 tüy bırakmayan bez
 • Küçük normal havlu
 • Deri çanta

Adım 1. Kuru tozu fırçalayın

Gevşek kirleri çıkarmak için deri yüzeyine yumuşak kıllı bir fırça sürün. Bu, çantayı daha verimli temizlemeye hazırlayacaktır.

Adım 2. Gevşek toz veya kalıntıları silkeleyin.

Çantanı boşalt. Şimdi tüm iç cepleri açın ve deri çantanızı ters çevirin. Tüm kir ve kalıntıları gidermek için çantanızı kuvvetlice sallayın.

Bu aynı zamanda, gereksiz eşyaları atmak, düzenlemek ve sadece temel unsurları saklamak için iyi bir zamandır. Ayrıca, aletlerinizi kirletmekten ve cildinize zarar vermekten kaçınmak için tüm makyajınızı ayrı bir küçük çantada saklayın.

3. Adım: Temizleme solüsyonunu hazırlayın

Yarım bardak distile suya 2 ila 3 damla hafif bir el yıkama veya bebek sabunu ekleyin. Bir temizleme solüsyonu oluşturmak için iyice karıştırın.

Adım 4. Temizleme solüsyonunu bir sprey şişesine aktarın.

Temizleme bezinizin ıslanmamasını sağlamanız gerekir, aksi takdirde deriyi doyurur ve kumaşta kalıcı hasara neden olur. Bu amaçla bir sprey şişesi kullanışlıdır.

Sprey şişesinin küçük bir açıklığı olduğundan, dökülmeyi önlemek için temizleme solüsyonunu şişeye aktarmak için bir su sürahisi veya huni kullanılır.

Adım 5. Tüy bırakmayan bir bezi temizleme solüsyonuyla nemlendirin

Temizleme solüsyonunu doğrudan deri çantaya püskürtmemelisiniz. Bunun yerine tüy bırakmayan bir bezle püskürtün.

Adım 6. Deri çantayı temizlemek için kullanın.

Çantanızı nazikçe temizlemek için tüy bırakmayan bezin nemli ucunu kullanın. Hafif temizleme solüsyonu deri yüzeyindeki kiri gidermeye yardımcı olur. Kirin kumaşa düştüğünü göreceksiniz.

Onu asınca çantanızdaki tüm yüzeyleri temizlemeye devam edin. Tüm kayışları, kanatları ve tokaları da temizlediğinizden emin olun.

Çantanın altını unutma. Bıraktığın tüm kirli yerleri hatırla. Çantanızın alt kısmı daha fazla dikkat gerektiriyor.

Adım 7. Kurutmak ve cilalamak için normal bir havlu kullanın.

Çantanızı temizlemeyi bitirdikten sonra, kurulamak ve cilalamak için küçük bir havlu kullanın. Sonra tekrar kullanmadan önce çantanızın bir süre tamamen kurumasını bekleyin. Güneş ışığında kurutmayın veya fön, saç kurutma makinesi kullanmayın, ısıdan uzak tutun.

Derinin kurumaya, çatlamaya veya kırılgan görünmeye başladığını hissediyorsanız, deride nem eksikliği vardır. Deri için bir krem ​​veya sprey satın alın, bu ürünü her zaman evinizin aksesuar, ceket, ayakkabı ve hatta mobilya gibi diğer yüzeylerinde de kullanabileceğinizi unutmayın.

Ürün püskürtülmeden doğrudan krem ​​uygulamayın. Yüzey tamamen kuruduktan sonra, genellikle konsantre olduğundan az miktarda uygulayın ve yumuşak bir bezle derinin her yerine parlatın.

Nem uygulaması cildin doğal ışıltısını geri kazandıracak ve çantanızın yeni gibi görünmesini sağlayacaktır.

Ek ipuçları

 • Tüm adımlar, bu yöntemin çanta malzemenizle uyumlu olup olmadığını belirlemek için önce deri çantanızda küçük, göze çarpmayan bir yama üzerinde test edilmelidir. Deri malzeme birçok faktöre bağlı olarak değişir.
 • Deri çantanızı temizlemek için her zaman saf su kullanın. Normal suyunuzda bulunan klor deriye zarar verebilir.
 • Deri çantanızda cam temizleyici gibi sert temizlik kimyasallarının yanı sıra bebek bezleri, sirke ve diğer temizlik solüsyonlarını kullanmaktan kaçının. Deriyi lekeleyebilirler.
 • Devam eden bakım için çantanızda deri nemlendirici kullanın. Çünkü normal ciltler için nemlendirici kullanmayın olduğunu olasılıkla için neden  gres lekeleri  .
 • Deri çantanızın içini ters çevirip düşük emiş gücüyle vakumlayarak da temizleyebilirsiniz.
 • Elektrikli süpürgenizin döşeme başlığını gerektiği gibi kullanın.
 • Kalıcı lekeler için bir profesyonelden yardım alın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*