Dudaklarınızı doğal olarak nasıl pembe yapabilirsiniz

Kaç kez görüşünüz güzel pembe dudaklı birine düştü ve o kadar pembe olmayan veya güzel dudaklarınızın acıyla farkına vardınız?

Dudaklarınızın doğal olarak koyu olduğunu ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığını bile düşünebilirsiniz.

Ancak uygun şekilde bakıldığında, herkesin dudakları doğal, sağlıklı pembe ışıltısını koruyabilir. Koyu renkli dudaklara genellikle bronzlaşma veya ölü deri oluşumu neden olur.

Dudaklar, bir kişinin yüzünün en çekici özelliklerinden biridir. Sağlıklı, ışıltılı, pembe dudaklar sizi daha genç gösterirken, kuru, rengi atmış ve donuk dudaklar genel görünümünüze yıllar ekleyebilir.

Dudaklarınızı doğal olarak pembe ve parlak yapmanın ve bu şekilde tutmanın çok kolay yolları vardır. Öyleyse devam edin ve sahip olduğunuzu bildiğiniz o güzel gülümsemeyi göstermeye hazırlanın!

Dudaklarınızı doğal olarak pembe yapmak için adımlar

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Esmer şeker – 2 yemek kaşığı
 • Bal – 1 yemek kaşığı
 • Taze nane yaprakları – 10-15
 • Taze sıkılmış limon suyu – ½ limon
 • Taze gül yaprakları – 10 ila 12
 • Süt – 1 çay kaşığı
 • Bir kase ılık su
 • Pamuk topları
 • Ölçü kaşıkları
 • Bıçak
 • Harç ve havaneli
 • Küçük karıştırma kabı

Adım 1. Esmer şekeri bir kaseye koyun

Küçük bir kasede 2 yemek kaşığı esmer şekeri ölçün. Şeker, doğal bir kese gibi çalışır, ancak esmer şeker beyaz muadilinden daha yumuşaktır, bu da onu dudaklardaki hassas ciltler için daha iyi bir seçenek haline getirir.

Adım 2. Bal ekleyin

Kaseye 1 yemek kaşığı bal dökün. Bal, dudaklarınızı tamamen yumuşatır ve nemlendirir.

Adım 3. yapıştırın

Kase içindeki malzemeleri bir kaşıkla (veya sadece parmağınızla) karıştırarak ne çok kalın ne de çok akıcı bir macun yapın.

Adım 4. Dudaklarınızı pul pul dökün

Macunu parmağınızla nazikçe dudaklarınıza uygulayın. Ovma ile dudaklarınıza nazik bir masaj yapın  . Dudaklarınızın pul pul dökülmesine yardımcı olur ve ölü deri birikimini nazikçe giderir.

Ovmayı 3 ila 4 dakika dudaklarınızda bırakın.

Adım 5. Fırçayı temizleyin

Ovuyu dudaklarınızdan tamamen temizlemek için kullanın. Dudaklarınızın daha yumuşak olduğunu zaten fark etmiş olabilirsiniz.

Adım 6. Nane yapraklarını bir havana koyun.

Bir havana 10 ila 15 adet taze nane yaprağı koyun. Nane yaprakları cilt ve dudaklar için aydınlatıcı görevi görür.

Adım 7. Limon suyu ekleyin

Havana ½ limon suyunu sıkın. Limon suyu doğal bir ağartıcıdır  ancak dudaklardaki hassas ciltler için yeterince hassastır.

Adım 8. Bir macun haline getirin

Harcı, yapraklar macun haline gelene kadar ezin. Macunun kıvamı çok akıcı olmamalı veya dudaklarınızda kalmamalıdır.

Karışımı bir tabağa veya kaseye aktarın.

Adım 9. Nane pastasını dudaklarınıza sürün.

Yine, macunu dudaklarınıza uygulamak için parmağınızı kullanın. Dudaklarınızı iyice kapatın ve macunu 4-5 dakika bekletin. Bu macun dudaklarınızın rengini iyileştirmeye ve açmaya yardımcı olur.

Adım 10. Pastayı yavaşça silin

Biraz ılık suya bir pamuk daha batırın.

Adım 11. Havana gül yapraklarını koyun.

Harcınızı iyice temizleyin ve içine 10 ila 12 taze gül yaprağı koyun. Gül yapraklarının antibakteriyel özellikleri, yeni pul pul dökülmüş dudaklarınızı korumaya yardımcı olur.

C vitamini bakımından zengindir, aynı zamanda iyi bir güneş kremi olarak da çalışır. Gül yaprakları aynı zamanda tüm cilt tipleri için mükemmel bir tonerdir.

Adım 12. Sütü ekleyin

Harca 1 tatlı kaşığı süt ekleyin. Mümkünse çiğ veya tam yağlı süt kullanın. Süt, dudaklarınızdaki cildi beslemenize ve yumuşatmanıza yardımcı olur  , aynı zamanda onları yumuşatır .

Adım 13. Bir macun oluşturmak için karıştırın.

Harcı, dudaklarınıza kolayca ve eşit bir şekilde yayılacak kadar kalın bir kıvam elde edene kadar çalışın. Gül yaprakları hoş bir pembe hamur oluşturacak  .

Adım 14. Gül yaprağı macunu dudaklarınıza eşit şekilde sürün.

Bir kez daha pembe gül yaprağı macunu dudaklarınıza tam ve eşit bir şekilde uygulamak için parmağınızı kullanabilirsiniz. Temizlemeden önce 5 dakika bekletin.

Adım 15. Dudaklarınızı temizleyin

Başka bir temiz pamuk topunu ılık suya batırın ve dudaklarınızı tamamen temizlemek için kullanın. Gül yaprağı macunu, dudaklarınıza doğal pembe bir renk katarak güzel görünmelerini sağlar.

Son adım olarak bir nemlendirici veya dudak kremi (15 SPF) uygulayın. En iyi sonuç için prosedürü 15-20 gün sonra tekrarlayabilirsiniz.

Ek ipuçları

 • Prosedürü nane yaprağı ezmesi ve gül yaprağı ezmesi ile daha sık tekrarlayabilirsiniz (örneğin haftada bir), ancak şeker peelingi ile peeling işlemi sadece 15-20 gün sonra yapılmalıdır.
 • Dudaklarınızı çok nazikçe pul pul dökmek için diş fırçanızı da kullanabilirsiniz. Daha sonra onları nemlendirin. Yine, asla ayda ikiden fazla pul pul dökmeyin.
 • Kuru, donuk ve rengi solmuş dudakları önlemek için tüm makyajı, özellikle de dudak makyajını gece tamamen temizleyin.
 • Sigara içmek ayrıca dudaklarınızın görünümünü de koyulaştırabilir. Bu yüzden dudaklarınız (ve ciğerleriniz) uğruna sigaraya veda etmeniz gerekebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*