Ev Anahtarlarınızı Nasıl Gizleyebilirsiniz (Resimlerle 3 Şık Yol)

Paspasın altında yedek bir ev anahtarını saklamak bir istihbarat eylemi olarak kabul edilemez. Kapınızın hemen yanındaki sahte bir lastik taş da harika değil. Bilgece söz: Ev anahtarlarınızı saklarken asla bariz olana gitmeyin. O zaman nasıl yapılır? Peki, size gösterelim.

Evinizin anahtarı da dahil olmak üzere çoğu şeyi başarılı bir şekilde gizlemenin ilk kuralı, dikkat çekmeden onları görünümden gizlemektir. Kutunun dışında düşünün ve ister bir apartman dairesinde ister bahçeli bir evde yaşayın, anahtarınızı saklamanın sayısız yolunu bulacaksınız.

Zula, yedek anahtarı ne sıklıkla almanız gerektiğini de hesaba katmalıdır. Örneğin, yedek anahtarınızı sık sık kullanmanız gerekiyorsa, saklandığı yerden çıkarırken birinin sizi görme olasılığını artırdığı için ayrıntılı bir saklanma yeri mümkün olmayacaktır. Bir önlem olarak, anahtarınızı saklarken ve alırken daima dikkatli olmaya çalışın.

İşte ev anahtarlarınızı gizlemenin üç akıllı yolu.

Yöntem 1: Bir hap şişesinin içinde

Yedek ev anahtarınızı saklamanın güzel bir yolu, onu bir hap şişesinin içinde saklamaktır. Bu yöntem, çeşitli şekillerde değiştirilebildiği için çok yönlüdür. Hap şişesi ayrıca, anahtarınızı dışarıda saklarsanız, anahtarınızı elementlerden korur.

Burada, bir kaya bahçesine veya başka bir bahçeye eklenmiş gibi görünmesi için üstüne bir taş yapıştırıyoruz. Ancak bu yöntemi özelleştirebilir ve farklı ortamlara uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Boş reçete hapı şişesi
 • Bir kaya
 • Endüstriyel güçte çok amaçlı yapıştırıcı

Adım 1. Hap şişesinin kapağını kayaya yapıştırın.

 • Kapağı boş bir hap şişesinden çıkarın. Şişe, evinizin anahtarını kolayca tutacak kadar büyük olmalıdır.
 • Kapağın üstüne ve kullandığınız taşa endüstriyel güçte çok amaçlı yapıştırıcı uygulayın. Taş, kapağı tamamen kaplayacak kadar büyük olmalıdır.
 • Taşı kapağın üstüne yapıştırın ve yapıştırıcının 1-2 gün kurumasını bekleyin.

Adım 2. Anahtarı hap şişesine koyun

 • Yapıştırıcı tamamen sertleştiğinde ve taş hap şişesinin kapağına sıkıca yapıştırıldığında, yedek ev anahtarını şişeye yerleştirin.
 • Kayanın tepesini vidalayın.

Adım 3. Hap şişesini bahçenizde saklayın

 • Hap şişesini kısmen yere gömerek ev anahtarınızı saklayın. Kaya nedeniyle tepesi fark edilmeyecek.
 • Bu anahtarı gizle, bir kaya yığınının ortasına veya yakınına yerleştirildiğinde en iyi şekilde çalışır. Kayaların dizilişi ince olmalı ve yerinde görünmemelidir.

Yöntem 2: Bir köpek kulübesinin altında

Ev anahtarınızı saklamanın çok akıllıca bir yolu, köpeğiniz varsa, köpek kulübesinin altında tutmaktır.

Köpekler genellikle evinizin koruyucusu olarak kabul edilir, bu nedenle ev anahtarınızı köpek kulübesinin altına saklamak oldukça uygundur. Hırsızların ve izinsiz girenlerin çoğu, köpek arkadaşınızın yaratacağı karmaşa yüzünden köpeklerden ve köpek kulübelerinden kaçınmaya çalışır.

Köpeğiniz ister küçük ister büyük, acımasız veya yeterince zararsız olsun, davetsiz misafirleri köpek kulübesinin altından ev anahtarınızı alma cesaretini toplayamayacaklar. Bunun yerine, anahtarı istediğiniz zaman almak için sığınağa yürüyebilirsiniz.

 • Yedek ev anahtarınızı köpek kulübesinin altına koyun.
 • Köpeğinizi sevme bahanesiyle saklandığı yeri ortaya çıkarmamak için istediğiniz zaman anahtarı geri alabilirsiniz.

Yöntem 3: Sahte Bir Kayanın İçinde

Anahtarı sahte bir taşın içine saklamak iyi bir numaradır, ancak bunu yalnızca akıllıca yaparsanız. Bir anahtarı saklamak için sahte bir taş, kapınızın yanında çok farklı görünecektir, tıpkı yalnız, yarı ölü bir saksı bitkisi gibi.

Ancak sahte taşınız yeterince gerçek görünüyorsa ve onu görünmeyeceği bir yere koyarsanız, amacına iyi hizmet edecektir. Bir kaya yığını veya bir grup saksı bitkisi, sahte kayanın bir anahtarı saklaması için daha uygun bir yer olabilir.

 • Gizli taşınızı koymak için akıllı bir yer seçin.
 • Sahte taşı önceden belirlenmiş yere yerleştirmeden önce anahtarı saklandığı yere güvenli bir şekilde yerleştirin.

Mevcut tek seçenek sahte kayalar değil. Sahte sprinkler ve manyetik braketlerden anahtar gizleme ünitesi olarak çalışan çeşitli bahçe ve sundurma süslemelerine kadar seçim yapabilirsiniz. Kendin yap sorunu yaşıyorsanız, evinizin dış cephesine uygun bir anahtarı gizlemek için kendi süslerinizi yapabilirsiniz.

İpuçları

 • Köpeğiniz agresif ve gürültülü ise, anahtarını yakasının içindeki küçük bir çantaya saklayabilirsiniz. Hiç kimse bu saklanma yerinden anahtarınızı almaya çalışmadığından değil, kim yaparsa ağır bir dirençle karşılaşacaktır.
 • Anahtarınızı suyla veya doğanın diğer unsurlarıyla temas halinde olacağı bir yere saklarsanız, anahtarınızı bir Ziploc çantasına bantlı veya mühürlü tutun.
 • Manyetik anahtarlıklar ile anahtarlarınızı bir dış mekan ızgarasında, klima ünitesinde ve hatta arabanızda saklayabilirsiniz.
 • Bir tuvaletiniz veya kulübeniz varsa, birçok seçeneğiniz olacağından anahtarınızı saklamak için iyi bir yer olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*