Fotoğraflarda zahmetsizce güzel görünmek için 15 ipucu

Nasıl göründüğünden emin olmadığın için sosyal medyadaki fotoğraflarda etiketlenmekten korkuyor musun? Bir fotoğraf için poz verme konusunda bilgisiz mi yoksa aşırı derecede kritik mi? Kabul edelim. Hepimiz kameraya hazır görünmek ve sosyal medyaya güzel görüntüler yüklemek istiyoruz. Sonuçta, Instagram veya Facebook hesabına sahip olmanın amaçlarından biri bu, değil mi? Ancak biz süper model değiliz; genellikle kamera önünde en iyi şekilde görünmek için ne yapacağımızı bilmiyoruz.

Sosyal medyaya takıntılı bu dünyada, bir fotoğraf için nasıl poz verileceğini bilmek yardımcı olur. Görünüşünüzde yanlış bir şey olmasa bile, hiç kimse sizi güvensiz veya şüpheli hissettiren tatsız bir görüntü istemez. Kaç kez belirli bir kıyafeti giymediniz veya en son yaptığınız sefer kötü bir imajınız olduğu için saçınızı belirli bir şekilde yapmadınız?

Anlamanız gereken şey, harika bir imaja sahip olmak için sadece görünüşünüzden daha fazlası gerektiğidir. Kamera kurulumuna ve diğer teknik faktörlere hakim olmanın yanı sıra, en iyi pozlarınızı uygulamalı ve iyi açılarınızı bilmelisiniz. Çok mu karmaşık geliyor? Sevin! “Kötü fotoğraf” günleriniz sayılı! İster selfie çekiyor olun, ister portre için poz veriyor olun, kamera karşısında en iyi halinizle görünmenize yardımcı olmak için buradayız.

Fotoğraflarınızda zahmetsizce en iyi şekilde görünmenizi sağlayacak 15 ipucu.

1. Yüzünüzü belirli bir açıyla ayarlayın

Bu mükemmel görüntüyü elde etmek için, yüzünüzün daha geniş veya daha büyük görünmesine neden olabileceği için kameraya her zaman tam önünüze ve yüzünüze bakmanız gerekmez. Aslında en iyi fotoğraflar belli bir açıyla çekilir. Yüzünüzü hafifçe kameraya doğru çevirin ve önden çekimlerden kaçının. Yüze açı vermek, elmacık kemikleri ve burun boyunca derinlikleri ve gölgeleri göstererek renkleri daha canlı hale getirecektir. Başınızı yavaşça farklı yönlere doğru hareket ettirerek ve rahat ve iyi görünmenizi sağlayan birini seçerek en iyi açılarınızı bilin.

2. Çenenizi aşağıda tutun

Resimlerde çeneyi yukarı doğru çevirmek doğal görünmüyor. Bunun yerine çenenizi uzatın ve biraz aşağı doğru eğin veya kulaklarınızı öne doğru çekin. Bu, çenenizi tanımlayacak ve çift çeneyi önlemeye yardımcı olacaktır.

3. Burnunuzun yüzünüzün kenarından geçmesine izin vermeyin

Yüzünüzü eğin, ancak burnunuz yüzünüzün kenarından geçecek şekilde yana çok fazla dönmeyin. Orantısız yüz özelliklerine sahip olduğunuz anlaşılacaktır. Her zaman burun ucu ile yüzün kenarı arasında biraz boşluk olduğundan emin olun.

4. Kullanmak için dilinizi getirin

Bu tuhaf gelebilir ama diliniz resimlerde güzel görünmenize de yardımcı olabilir. Hayır, senden dilini çıkarmanı istemiyoruz. Yapmanız gereken şey dilinizi ağzınızın çatısına bastırmak ve gülümsemek. Bunu yapmak boynunuzu uzatacak, çene hattınızı tanımlayacak ve aynı zamanda korkunç gıdı ortadan kaldıracaktır. Bu teknik aynı zamanda uzun süre gülümsemeniz gerektiğinde çene ağrısından kaçınmanıza da yardımcı olacaktır.

5. Gözlerinizi keskin ve çekici tutun

Gözlerinizi iyice açın, onlara enerji getirin ve kamera ile etkileşime geçin. Bir hayalet görmüş gibi görünecek kadar geniş açmayın. Güzel bir resim istiyorsunuz, korkutucu değil! Ayrıca boş görünmeyin ve cansız görüneceğiniz için göz kapaklarının düşmesinden kaçının. Yandan çekim için, kameradan uzağa bakmayın; gözlerini lensin üzerinde tut. Kaşlarınızı gevşetin. Çekimler arasında göz kırpmasını önlemek için, gözlerinizi birkaç saniye kapatın ve çekimi yapmadan hemen önce açın.

6. Omuzlarınızı döndürün

Dik durmamak ve kameraya bakmamak için omuzlarınızı hafifçe döndürün ve döndürün, bu sizi daha büyük veya daha geniş gösterebilir. Hafifçe çevirmek size daha ince bir profil ve mükemmel bir resim sağlar.

7. En iyi gülüşünüzü gösterin

Kameraya gülümsemek kolay görünebilir, ancak bazen zor olabilir. Fotoğrafınızda gerçekten mutlu görünmek için kamerayı unutun ve doğal bir şekilde gülümseyin. Çok gergin gülümsemek yüzünüzü kısar, gözlerinizi kısar ve yanaklarınızı şişirerek aptal görünmenize neden olur. Sadece derin bir nefes alın, yüzünüzü gevşetin, ağzınızı hafifçe açın ve ardından gülümseyin.

8. İyi bir duruş uygulayın

Poz verme şekliniz, fotoğraftaki görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilir. Dik durmak sadece fotoğraflarda daha uzun görünmekle kalmaz, aynı zamanda size doğal olarak çekici olan bir güç ve güven havası verir.

9. Bir ayağınızı diğerinin arkasında tutun

İster ayakta ister oturuyor olun, baldırdan başlayarak bacak bacak üstüne atın ve bir ayağınızı diğerinin arkasında tutun. Bu, kalçalarınızın daha dar ve bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

10. Ellerinizi kalçanıza koyun

En sevdiğiniz oyuncuyu kırmızı halıda elleriyle kalçasında poz vermiş olmalısınız. Aslında bu şaşmaz bir poz ve yıldızların gözdesi. Ellerinizi kalçanıza koymak belinizi vurgulayarak daha ince ve uzun görünmenizi sağlar. Bu pozun yapılması kolay ve hareket gösterdiğinden daha doğal görünmenize yardımcı olacaktır.

11. Katı olmayın

Resimler için poz verirken vücudunuzu gevşetmek iyi görünmenize yardımcı olacaktır. Sert durmak doğal değildir ve çok çabaladığınız izlenimini verecektir. Rahatlamak ve biraz eğlenmek, görüntüyü daha güzel ve doğal hale getirecektir.

12. Mükemmel makyajı yapın

Makyajınız cilt renginize ve tarzınıza mükemmel bir şekilde uymalıdır. Vakfınızın ikinci cildinize benzediğinden emin olun. Kaşlarınızı doldurun. Ayrıca göz kalemi ve rimel gözlerinizi açmanıza yardımcı olur. Yanaklarınızın elmasına allık veya bronzlaştırıcı sürün ve görüntünüze daha fazla yoğunluk katmak için dudaklarınıza ruj veya dudak parlatıcısı ekleyin.

13. Saçınızı sergileyin

Saçınız, sizin hakkınızda herkesin fark ettiği ilk özelliktir. Parlak ve sağlıklı saçlarınızı sergileyin. Saçınızın omuzlarınızda kalmasına izin vermeyin. Farklı stillerle denemeler yapın. Onları omuzlarınızın arkasına atabilir, bir kenara toplayabilir veya hepsini birbirine bağlayabilirsiniz.

14. Kendinize odaklanın

Koreografik bir fotoğraf çekmedikçe, bir grup fotoğrafında başkalarının ne yaptığını takip etmek zorunda değilsiniz. Sadece kendinize odaklanın ve doğrudan yanınızdaki insanları taklit etmeden rahatça durun. Herkesin farklı bir vücut şekli vardır. Onlara uyan poz size kötü görünebilir.

15. Işığa doğru hareket edin

Fotoğraflarda iyi görünmek için yeterli ışık önemlidir. Işığı yüzünüzün yanında değil yüzünüzde parlayacak şekilde hedefleyin. En iyi yeri bulmak için aydınlatmayı arkanıza, üstüne ve önünüze yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Işığın yüzünüzde sert gölgeler oluşturmadığından emin olun. Dışarıda fotoğraf çekiyorsanız, gün batımından bir saat sonra ve bir saat önce en iyi ışığı sağlar ve cildinizin parlamasını sağlar.

Rahat ol ve kim olduğunla ve nasıl göründüğünle gurur duy. Vücudunuzu gururlandırmak için poz verin. Kamera önünde nasıl hissettiğin fotoğraflara dönüşecek, bu yüzden rahat ve kendine güvenmeye çalış. Bu ipuçlarını güvenle takip eder ve gerçekten gülümserseniz, asla rastgele bir anlık görüntüden korkmaz veya bir daha fotoğraflara nasıl bakacağınız konusunda endişelenmezsiniz. Artık zahmetsizce poz vermeye ve fotoğraflarınızda harika görünmeye hazırsınız!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*