Çok para harcamadan nasıl lüks görünebilirim?

Çok paraya sahip olmanın (veya birine benzemenin!) Birçok avantajı vardır. Görünüşünüz zenginlik, zarafet ve sınıf yaydığında, genellikle saygı, ilgi ve özel muamele görürsünüz.

Milyoner gibi görünmek için büyük bir banka hesabınızın olması gerekmez. Tek başına para, zengin ve pahalı görüneceğinizi garanti edemez. Bir banka soymadan birini etkilemek veya birinci sınıf bir partide uyum sağlamak için olsun, zarafet ve şıklığı yansıtan bir şekilde giyinebilirsiniz. Neden biliyormusun? Çünkü pahalı bir görünümün pahalı olması gerekmiyor. İhtiyacınız olan tek şey, kendisi adına konuşan ve öne çıkan bir stil duygusu.

Bu lüks çekiciliğe ulaşmak için akıllıca alışveriş yapmak anahtardır. Bir satış için beklemenize veya indirimli ürünler satın almanıza bile gerek yok. Paranız yetersiz olabilir ama yine de zamansız kıyafetler yaratabilirsiniz. Bu sofistike görünümü elde etmek için kıyafet tarzınıza uygulamanız gereken sadece birkaç unsur var.

İşte çok fazla para harcamadan lüks görünmek için bir rehber.

1. Basit bir renk paleti seçin

Giysilerinizin rengi genel görünümünüze karar verir. Siyah, beyaz, gri ve çıplaklar ve diğer yumuşak, basit renkler, minimal ancak zengin bir görünüm oluşturur. Baskılar yerine düz renkler kullanın. Yalnızca küçük renk vurgulu monokromlar, kıyafetinize lüks bir dokunuş da verir. Arada sırada yakut ve zümrüt gibi değerli taşlardan ilham alan renkleri deneyebilirsiniz.

2. Doğru kıyafetlere yatırım yapın

Bu stili sallamak için doğru kıyafetlere ihtiyacınız var, ancak bu, bütçenizin ötesinde alışveriş yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Birden fazla ucuz kıyafet satın almak yerine, bir seferde bir veya iki yüksek kaliteli klasik parçaya yatırım yapın. Yüksek kaliteli giysiler, güncelliğini yitirmeden defalarca giyilebilir.

3. Satın almadan önce kumaşı kontrol edin

Sadece kaliteli kumaş size zengin ve şık bir görünüm kazandırır. Alışveriş yaparken malzemenin etiketine bakın. Sentetik kumaşlar yerine keten, ipek veya pamuk seçin. Doğal lifler cilde iyi gelir, uzun süre dayanır ve genellikle şıktır.

4. İyi uyan giysiler giyin

Her şey uyumla ilgili. Pahalı ama uygun olmayan bir elbise ucuz görünecektir. Ayrıca eldiven gibi uyan uygun fiyatlı bir elbise, ölçmek için yaptığınız gibi görünecektir. Bu nedenle her zaman giysilerinizin tam oturduğundan emin olun. İyi uymayan kıyafetleriniz varsa, onları yerel terzinize götürün ve bedeninize uyacak şekilde daha fazla modifiye ettirin.

5. Güzel görünmek güzel kokuyor

Lüks bir koku, görünümünüzün zenginliğine katkıda bulunacaktır. Tarzınızı ve kişiliğinizi temsil eden bir parfüm veya koku bulun. Bilekler, dirsekler ve ense dahil olmak üzere vücudunuzun ana noktalarına uygulayın. Kokuları karıştırmayın. Uzun süre kalıcı bir koku için parfüm uygulamadan önce kokusuz bir nemlendirici uygulayın.

6. Narin takıları seçin

Narin ama çarpıcı mücevherler giyin. En ucuz olanları bile özenle tasarlandıklarında hassas mücevherler, kıyafetinizin görünümünü iyileştirebilir ve şıklık katabilir.

7. Doğru ayakkabılarla dışarı çıkın

Ayağınıza getirdikleri konfor için dairelerinizi ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Bununla birlikte, çoğu zaman harika bir kıyafeti mahvedebilir ve daha az şık görünmenizi sağlayabilir. Yükseklik genellikle otorite ve sınıfla ilişkilendirilir. Bu yüzden pahalı bir görünüm için, iyi topuklu giyin. Rahat olduğunuz birini bulun ve onunla güvenle yürüyün.

8. Küçük ayrıntılara dikkat edin.

Gerçekten zengin görünmek için stilinizle tutarlı olmanız ve her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Gevşek bir iplik varsa? Bir pay verin. Süveterinizden hapları tıraş etmek için bir jilet kullanın. Eksik leke, delik veya düğme olan kıyafetleri asla giymeyin.

9. Yapılandırılmış bir çanta taşıyın

Güçlü, yapılandırılmış çantalara tasarruf edin ve yatırım yapın. Klasik tasarıma sahip kaliteli bir çantaya yatırım yapmaya değer. Kıyafetlerinizin çoğunu tamamlamak ve çeşitli durumlara uyması için siyah veya nötr birini seçin. Sade ve zarif debriyaj çantaları, partiler ve resmi etkinlikler için en iyisidir. Çantanızın minimalist olduğundan emin olun. Ağır metaller, büyük aksesuarlar veya belirgin logolar içeren çantalardan kaçının.

10. Giysilerinizi temiz ve taze tutun

Kırışıklıklar hayal kırıklığı yaratabilir ve zarif görünümünüzü bozabilir. Pahalı olmayan bir elbise giyseniz bile kırışıksız ise düzgün ve zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. Giysilerinizi giymeden önce mutlaka ütüleyin veya buharlayın.

11. Bir veya iki tasarımcı aksesuarına harcayın.

Aksesuarlar, basit ve ucuz bir kıyafete bile çarpıcı bir çekicilik katabilir. Bunlar küçük eşyalar olduğundan, tasarımcı ayakkabılar, giysiler ve çantalar kadar pahalı değiller, bu yüzden bunlar için kesinlikle bütçe yapabilirsiniz. Görünümünüzü geliştirmek için tasarımcı bir atkı, şapka veya kemer yeterlidir. Küçük baskılı veya temel renklerde aksesuarları seçin, böylece birden fazla kıyafetle giyebilirsiniz.

12. Saçınızı basitçe tarayın

Saçınızı şekillendirme şekliniz kıyafetinizi değiştirebilir veya bozabilir. Saçınızı düzgün ve basit bir saç stiliyle şekillendirin. Basit bir fön ile kurutulmuş saç veya yüksek bir at kuyruğu sizi karmaşık buklelerden daha zarif gösterecektir. Ayrıca, zamanınızın yalnızca birkaç dakikasını alacaktır.

Daha özel ve pahalı bir görünüme sahip olmak için basit adımları izleyin. En önemlisi, tarzınızı güvenle giymeyi asla unutmamanızdır. Kendinize inanın ve başınız dik yürüyün. Kendiniz olun çünkü başka hiç kimse sizin gibi değildir ve bu, hiçbir paranın satın alamayacağı en değerli varlığınızdır!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*