Makyaj aşığı değil misin? Bu bir gereklilik değil, kadının kişisel kararıdır!

Sabah hazırlanmak için sadece birkaç dakikanızı alıyor musunuz? Göz kalemi düzeltmek veya rujunuzu yeniden sürmek için nereye giderseniz gidin bir ayna ‘bulamıyor musunuz’ (veya çantanızda bir tane taşımıyor musunuz)? En son kozmetik ürünler ve lüks güzellik markaları hakkındaki tüm yaygaralarla ilişki kurmakta zorlanıyor musunuz? Öyleyse, yalnız olmadığınızı bilmekten memnun olacaksınız!

‘Makyaj yapmanın’ neden cinsiyetleriyle eşanlamlı hale geldiğini anlamayan birkaç kadın var.

İşte bazı kadınların neden makyaj yapmamayı seçtiklerinin bazı geçerli nedenlerinin bir listesi. Benzersiz bir açıklamanız varsa, lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

1. Bu benim işim değil

Bazı kadınlar makyaj yapmak için çok fazla zaman harcamadan evden çıkmayı bile düşünemezken, diğerleri bunun neden bu kadar önemli olduğunu gerçekten anlamıyor. Onlar için basit bir yüz yıkama ve belki de bir nemlendirici onları gün boyu geçirmeleri için yeterlidir! Makyajlı veya makyajsız, kendinden emin ve kendinden emin hissettiğin sürece gitmekte fayda var. Bununla birlikte, yıl boyunca her gün en az 30 SPF veya üzeri güneş kremi kullandığınızdan emin olun.

2. Biliyorum, bana uymuyor

Makyajı birkaç kez denemiş olabilirsiniz, ancak sonuçlar oldukça hayal kırıklığı yarattı. Belki de ilk başta deneyecek kadar ikna olmadınız. Durumunuz ne olursa olsun, bu sizin seçiminiz. Makyajsız daha rahat hissediyorsan, bu gayet iyi.

3. Zaman ve para kaybıdır

‘Makyaj aşığı’ arkadaşlarınızın makyaj ürünlerine bir servet harcamaktan şikayet ettiklerini ne sıklıkla duydunuz? Yoksa nihayet dışarı çıkmadan önce bir rötuş yapmak için HER ZAMAN “10 dakikaya daha” ihtiyaç duymaları oldukça garip mi?

Dürüst olmak gerekirse, güzellik ve cilt bakımı ürünleri bazen pahalı olabilir ve basit bir makyaj rutini bile birkaç dakika sürebilir. Vaktinizi ve paranızı başka şeylere harcamaya karar verirseniz, sizin için iyi!

4. ona ihtiyacım yok

Pek çok kadın görünüşüyle ​​kesinlikle rahattır ve günlük makyaj yapma veya özelliklerini geliştirme ihtiyacı hissetmez. Kusurlu (ama kesinlikle muhteşem) cildinizi olduğu gibi göstermekten çekinmeyen insanlardan biriyseniz, o zaman git kızım! Kimsenin size aksini söylemesine izin vermeyin!

5. Hileyi bilmiyorum

Bu YouTube eğitimleri her şeyi çok kolay gösteriyor, değil mi? Gerçek şu ki, makyajı doğru şekilde uygulamak biraz zaman ve pratik gerektirir. Makyajı gerçekten seviyorsanız, beceriyi deneyecek ve öğrenecek kadar istekli ve sabırlı olabilirsiniz. Yani belirli bir ürünü nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin! Tek ihtiyacınız olan biraz pratik ve sabır.

6. çok terliyorum

Terli cildin kendine özgü sorunları vardır. Bu cilt tipine sahip kadınlar, ciltte uzun süre kalmayabileceğini düşündükleri için genellikle makyaj yapma konusunda endişelidirler.

Makyaj yapmanıza engel olan tek şey buysa, yüksek kaliteli, su geçirmez, uzun ömürlü kozmetik ürünleri tercih edin. Bunlar lekelenmeden, lekelenmeden veya terli ciltte bile dağınık görünmeden saatlerce sürebilir.

7. Yüzüm ağırlaşıyor

Bazı kadınlar yüzünde makyaj ürünlerinin katman katman kaplamasını tolere etmeyi çok zor buluyor. Onları rahatsız edebilir ve cildinizi tahriş edebilir.

8. Cildim çok hassas

Hassas cilde sahip kişiler, üzerine ne giydiklerine çok dikkat etmelidir. Pek çok kadının hassas cildi vardır. Günümüzde hassas cilde sahip kişiler için özel olarak oluşturulmuş birçok makyaj ürünü bulunmaktadır. Makyajı dikkatlice satın alın ve cilt tipinize uygun ürünlerdeki etiketleri okuyun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*