Sahte kirpikler nasıl uygulanır: fotoğraflarla yeni başlayanlar için bir rehber

Bayanlar, bununla yüzleşelim. Çoğumuz uzun, kalın kirpiklerle kutsanmış değiliz. Bazı insanların aşık olmaya değer güzel kirpikleri varken, bazıları da (bizim gibi) kirpikleri iyi, ne diyebiliriz, kaşınmaya hazır değiller?

Ama tahmin edin ne oldu bayanlar? Numara yapmakta yanlış bir şey yok. Kesinlikle hiç hasar yok. Aslında, daha çekici görünmenin gizli püf noktalarından biri de bir çift sahte kirpik takmaktır. Uzun, tatlı kirpikler her şeyi çok daha iyi hale getirir. Neredeyse Bambi gibi gözlerinizi daha büyük, daha büyük ve daha geniş gösteriyorlar! Makyaj görünümünüze kesinlikle drama katıyorlar.

Şimdi, sahte kirpik uygulamanın biraz zor olabileceğini düşünebilirsiniz. Ya olması gereken yerde kalmazlar ya da gece bitmeden düşerler. Bu sahte küçük sevgilileri yapıştırmanın stresli olabileceği doğru. Ancak, her zaman bu şekilde olmak zorunda değil canım.

Kurtarmak için buradayız! Görünüşte sıkıcı olan takma kirpik uygulama prosedürünü küçük, kolay adımlara böldük. Okumaya devam edin ve yeni başlayanlar için sahte kirpiklerin nasıl uygulanacağını öğrenin.

Sahte kirpikler nasıl uygulanır

Sahte kirpikleri uygulamak artık sizin için korkutucu olmak zorunda değil. Takmaları zor olabilir, ama sonunda buna değer. Görünüşünüzü hemen yükseltebilirler. Kimsenin sahte kirpikler size göre olmadığını hissettirmesine izin veremezsiniz. Aşağıdaki basit adımları ve ipuçlarını izlediği sürece herkes yapabilir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Yanlış kirpikler
 • Kirpik tutkalı
 • Cımbız
 • Q-ipucu

Adım 1. Takma kirpikleri kıvırın ve kirpik tutkalı uygulayın

 • Takma kirpiklerin zıt uçlarını nazikçe tutun ve U şeklinde katlayın.
 • Kirpik tutkalı alın ve çubuğun üzerine bir damla tutkal püskürtün.
 • Yapıştırıcıyı sahte kirpik bandına sonuna kadar uygulayın.
 • Tutkalın yapışkan hale gelmesi için yaklaşık 20 saniye bekleyin.

Kirpikleri kıvırmak, gözlerinizin şekline uyum sağlamasına olanak tanır. Kıvrımlı bir kirpik uygulaması daha kolaydır ve aynı zamanda daha iyi ve daha uzun süre yapışır. Bu şekilde, kirpikleri de uyguladığınızda kaymaz.

Kullandığınız kirpik yapıştırıcısı çok kaliteli olmalıdır. İlk kez veya yeni bir kirpik yapıştırıcısı kullanırken, formülün cildinizle uyumlu olduğundan ve tahrişe neden olmadığından emin olmak için bir yama testi yapmanız önerilir.

Adım 2. Takma kirpikleri göz kapağınızın ortasına cımbızla uygulayın.

 • Sahte kirpikleri ortadan cımbız yardımıyla nazikçe kaldırın.
 • Sahte kirpikleri önce göz kapağınızın ortasına yapıştırın, ardından kenarlarını düzeltin.
 • Kirpikleri doğru konuma yerleştirdiğinizden emin olmak için bir ayna kullanarak kontrol edin.
 • Sabit olup olmadığını kontrol etmek için takma kirpi parmağınızla işaret parmağınız arasında hafifçe sıkıştırın.

Takma kirpikler, pürüzsüzce karışması ve doğal görünmesi için kirpiklerin hemen üzerine sürülmelidir. Ayrı ayrı çıkıntılı kirpikler açıkça sahte görünüyor.

Sadece iki kolay adımda, sahte kirpikleri başarıyla uyguladınız! Ne kadar mükemmel göründüğüne bakın!

İpuçları:

 1. Takma kirpiklerinizi uygulamadan önce, gerçek kirpiklerinizi normalde maskara ve her zamanki kirpik ürünlerinizle yaptığınız gibi hazırlayın.
 2. Her zaman gerçek kirpiklerinizden biraz daha uzun ve doğal saçtan yapılmış bir çift sahte kirpik seçin.
 3. Asla sahte kirpiklerinizle uyumayın.
 4. Sahte kirpikleri kıvırmak için uygulamadan önce birkaç dakika makyaj fırçasının sapına sarabilirsiniz.
 5. Takma kirpikleri uygulamadan önce, gözlerinizle ölçmeyi ve gözlerinizin şekline uyacak şekilde düzeltmeyi unutmayın.
 6. Sahte kirpikleri uyguladıktan sonra, sahte kirpikleri harmanlamak için fazladan bir göz kalemi ve bir kat rimel ekleyin.
 7. İşin bittiğinde kirpiklerine dokunmaktan kaçın. Onlara ne kadar çok dokunursanız, o kadar kolay düşecekler.
 8. Sahte kirpikleri uygulamadan önce daima makyaj yapın.
 9. Sahte kirpikler su geçirmez değildir, bu yüzden çok dikkatli olun.
 10. Takma kirpiklerinizi bütün bir şeridi yapıştırmak yerine küçük parçalara ayırabilirsiniz.
 11. Kısa porsiyonlar halinde kesilmiş sahte kirpikler bile satın alabilirsiniz. Sadece gerçek kirpiklerinize uzunluk ve hacim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda oldukça doğal görünürler.
 12. Gözlerinizi daha da öne çıkarmak için alt kirpik çizgisine mini sahte kirpikler takabilirsiniz.
 13. Kirpik uygulaması sırasında aynayı doğru kullanmak için aynayı masanın üzerine düz bir şekilde yerleştirin ve dirseklerinizi her iki tarafa yerleştirin. Bu pozisyon aynaya doğru bakmanıza izin verecektir.
 14. Takma kirpikleri çıkarmak için pamuklu çubuk ve yağsız makyaj temizleyici kullanın. Çubuğu makyaj çıkarıcıya batırın ve nazikçe kirpik çizgisine sürün. Kirpikler kolayca düşecek.
 15. Kalan kirpik yapıştırıcısını kirpiklerden çıkarmak için, takma kirpikleri çıkardıktan sonra kirpik çizgisine pamuklu çubukla hindistan cevizi yağı sürün.
 16. Sahte kirpiklerden fazla yapıştırıcıyı çıkarmak için cımbız kullanarak kirpik bandında kalan tutkal bölümlerini nazikçe çıkarın.
 17. Takma kirpiklerinizi temizlemek için ılık suya bir damla sıvı sabun ekleyin ve kirpiklerinizi nazikçe ovalayın.
 18. Takma kirpiklerinizi temizledikten sonra temiz bir kapta saklayın, böylece daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.
 19. Takma kirpikleri kirpik çizgisine yapıştırmadan önce daima tutkalın biraz kurumasına ve yapışkanlaşmasına izin verin. Yapıştırıcı ne kadar kuru olursa kirpik çizgisine o kadar iyi yapışır.
 20. Yağlı kirpikleriniz varsa fazla yağı bir kurutma kağıdı ile kurulayın. Yağ, kirpik tutkalının takma kirpikleri kirpik çizgisine yapıştırmasını zorlaştırır.
 21. Takma kirpikleri kutudan çıkarmak için, paketi kirpikler dışa bakacak şekilde burnunuzun altında tutun. Bu, sağ ve sol sekmeleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca çıkarırken iç köşeden değil dış kenarından çıkarmayın.
 22. Kirpiklerinizi ölçmek istiyorsanız, sahte kirpikleri kirpik çizginize doğru tutun. Kesilmesi gereken sahte kirpik sayısı hakkında bir fikir edineceksiniz.
 23. Kirpiklerinizi daima dış kenarından düzeltin.

Ek ipuçları:

Sahte kirpiklere gelince, tek beden herkese uymaz. Gözlerinizin şekline en uygun takma kirpik setine karar vermenize yardımcı olmak için işte size bazı ipuçları.

 1. Batık gözler: Çukur gözleriniz varsa, kaş kemiği belirgin görünür. Ortada daha uzun olan kirpikleri seçin.
 2. Gözler Aşağı: Gözlerin dış köşeleri aşağı doğru eğilirse, gözleri kaldırmak için dış köşelerde daha uzun olan daha kısa şerit kirpikleri tercih edin.
 3. Kukuletalı gözler: Gözlerdeki kırışıklıklar görünmüyorsa, daha kısa kirpiklerden ince bir şerit deneyin.
 4. Kepçe Gözler – Eğer göz kapaklarınız göz çukuru bölgesine projeksiyonlu görünüyorsa, üst kirpikleri dengelemek için alt kirpiklere kirpik şeritleri uygulayın. Bu, gözlerinizi geri döndürme yanılsamasını yaratacaktır.
 5. Kapalı gözler: Gözler arası mesafe, ince burunlu kişilerde sık görülen göz genişliğinden (göz küresi) az ise, dış köşelerde daha uzun kirpikler kullanın. Bu gözlerinizi büyütecek.
 6. Geniş bölmeli gözler: Ancak gözler arasında geniş bir boşluk olduğunu fark ederseniz, dengeyi sağlamak için merkezde daha uzun olan kirpikleri kullanmalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*