Bebeğin Uçuş Öncesi Kontrol Listesi: Daha Kolay Uçuş Rehberi

Uzaktan macera çağrısını duyuyorsunuz, düzenlemeler konusunda heyecanlanmaya başlıyorsunuz ve ardından yan odadan bebeğinizin coo’yu duyuyorsunuz. Bu yolculukta (küçük) bir artı ile uçacaksınız ve bu rutin bir uçuş veya paketleme deneyimi olmayacak. Doğru oyun planı ile kısa sürede bebekli profesyonel bir gezgin olabilirsiniz.

1. Bir liste yaparak başlayalım.

Bir bavula bir şeyler atma ve bir maceraya atılma günleri, bir bebekle seyahat ederken uzak bir hatıradır. İki çocuğumla seyahat ettiğimde bir kontrol listesi yapmak bana birçok kez yardımcı oldu. Ne zaman basitçe “doğaçlama” yapmaya karar verdiğinde, kötü hazırlanmış veya aşırı hazırlıklı görünüyordu: çok fazla bagajı olan ve her şeyi taşıyacak kadar eli olmayan bitkin bir anne.

Her şeyi halletmek için akıllı telefonların ve uygulamaların olduğu bu günde, telefonlarımızda bir liste tutmaya ve el yazısından vazgeçmeye meyilliyiz. Bulutların arasında uçarken pilinizin bitebileceğini, telefonunuzu veya diğer cihazları kaybedebileceğinizi veya buluta erişemeyebileceğinizi unutmayın. Aşağıda verilen el yazısı bir liste, hareket halindeyken en iyi arkadaşınız olabilir. Mümkünse seyahatinizden birkaç hafta veya daha iyisi bir ay önce organize etmeye başlayın.

2. Önceliklerinizi planlayın.

Mükemmel bir dünyada, yedekte küçük biriyle bir uçuş planlamak için en az bir ayımız olurdu. Hayat her zaman mükemmel değildir ve programlar değişir, ancak doğru planlama ile herhangi bir aksaklık yaşamadan gideceğiniz yere yine de ulaşabilirsiniz. İşte size doğru yönde rehberlik edecek bazı adımlar.

Erken rezervasyon yapın ve yoğun olmayan saatlerde ve hafta içi uçuşları hedefleyin. Bu, yoğun saat trafiğinden, check-in kalabalıklarından ve gecikmelerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Uçuşunuz için rezervasyon yaparken stratejik oturma planlaması çok önemlidir. Boş bir koltuğun yanında ve tuvalet veya soyunma odasının yanında bir koltuk ayırın. Daha uzun uçuşlar için bölme koltuklarını tercih edin. Bazı uzun süreli veya denizaşırı uçakların talep üzerine beşikleri bulunur. Ancak beşik kullanımının ağırlık ve boy gereksinimleri olduğunu unutmayın; Çocuğunuzun bu yönergelere uyduğundan emin olmak için havayolu şirketine danışın.

Bütçe izin veriyorsa, küçük çocuğunuz için de ayrılmış bir koltuk alın. Ekstra alan için minnettar olacaksınız. Ayrıca, çoğu havayolunun küçük çocuğunuzun biletsiz iki yıla kadar uçmasına izin verdiğini unutmayın. Ancak, yolculuk sırasında ikiye dönerlerse, dönüş yolculuğu için bir bilet satın almanız istenecektir.

Ayrıca, havayolunun bebek koltukları ve bebek arabaları ile ilgili politikasını kontrol edin.

3. Hafifçe paketleyin ve kat kat giyin.

Sağduyu tavsiyesi doğrudan annemin kendisinden. Daha az ve daha hafif çantalara sahip olmak, yolculuk sırasında bebeğinizi değiştirmenizi kolaylaştıracaktır. Bebeğinizi kat kat giydirmek, bir şey dökülmesi durumunda bir katmanı kaldırabileceğiniz için hızlı bir değişime izin verecektir.

İki parça kıyafet, dört çocuk bezi, ıslak mendil, krem ​​ve losyon, bebeğin en sevdiği üç ila dört oyuncak ve bebek bezi çantasına sarmak veya yatıştırmak için bir battaniye koyun. Bazı havayolları bebek için ek valizlere izin verirken diğerleri vermez; rezervasyon sırasında iki kez kontrol edin. Öğrendiğim harika bir profesyonel ipucu galonluk kilitli poşetleri paketlemektir. Bebek bezi çantasındaki temiz öğelerle temastan kaçınmak için ıslak veya kirli kıyafetleri saklamak için idealdirler.

Konaklama rezervasyonlarınızı güvence altına aldıktan sonra, en yakın eczaneyi veya büyük mağazayı bulmak için çevrimiçi alanda arama yapın ve çocuk bezi, mama, bebek maması ve diğer temel ürünler gibi ürünleri toplu olarak satın almayı planlayın. Talep üzerine teslimatın artan popülaritesi ile, ürünlerinizin gelişinizi bekletmesini sağlayabilirsiniz. Talep üzerine teslimat sunmayan bir konuma gidecekseniz, bu ürünleri önceden göndermeyi seçebilirsiniz.

4. Ek yardım mevcuttur. Kullan onu!

Seyahatinizi planlarken, sizi havaalanına götürecek birini ayarlayın. Kapıdan çıkmak, bir bebek arabasını itip park platformundan bagaj yüklemekten çok daha uygundur. Online check-in yapın veya biniş kapınıza ulaşmak için yeterli zaman ayırarak erken check-in yapın.

Ayrıca, güvenlik kontrolünde gecikmelerden kaçınmak için kendinizi ve bebeğinizi makul bir şekilde giyin. Güvenlik ve gümrüklere yaklaşırken, özel aile hatları arayın. Uçağa binmeyi kolaylaştırmak için ek yardım grubuna gidin.

Kucağınızda otursa bile bebeğinizin bir biniş bileti alacağını unutmayın. Havaalanında dolaşmak için yardıma ihtiyacınız varsa, kapılar arasında hareket ettirmek için dahili golf arabalarından birine atlayabilirsiniz.

Gideceğiniz yere vardığınızda, birisinin sizi havaalanından almasını sağlayın. Siz ve küçük çocuğunuz için geçişi kolaylaştıracak. Ayrıca fazladan bir çift yardım eli ekliyorsunuz. Zaman zaman bunları kim kullanamaz?

5. Çok fazla düşünebilirsiniz… Sadece fazla paketlemeyin.

Tatile gidiyorsunuz ya da arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret ediyorsunuz. Çok fazla ekipman ve bagaj taşımaktan yorulmuş bir yolculuğa başlamak istemezsiniz. Yolculuk için fazla hazırlıklı olmaktan ve yaratıcı bir şekilde paketlenmekten ve sonra ayrılışım için her şeyin valizime geri dönmesi için dua etmekten suçluyum. Bazı tatil köyleri tesis bünyesinde çamaşır yıkama olanakları sunar. Ailenin yanında kalıyorsanız, muhtemelen emrinizde bir çamaşır odası olacaktır. Bu fazladan bir iş gibi görünebilir, ancak yaptığınız şey, Netflix’te iyi bir kitabı veya tıkanıklığı yakalamak için kendinize bir veya iki saat sessizlik vermek. Küçük çocuğunuza bakan yardımcı bir eliniz varsa, o zaman elbette boş zamanınızı azaltın.

İki çocuğumla dokuz günlük bir gezi için bilerek çantalarımı topladım. Aldığım şey, erkek arkadaşımla havuzun tadını çıkarırken çamaşır odasına bir gezi oldu. Ceza gibi mi geliyor? Çok hızlı değil! Giysilerin alınması ve çamaşır makinesine yüklenmesi on dakika sürer. Değiştirmek için yaklaşık 35 ila 50 dakika içinde etrafta olmalısın, değil mi? O sessiz anın tadını çıkar. Bir yürüyüşe çıkın veya havuz kenarında oturun. Bir kahve veya ferahlatıcı bir içecek alın. Öyleyse; Havuz kenarında otur dedim! Bunu seyahatimde yaptım ve çok lezzetliydi!

Kaldığımız kompleksin üç havuzu vardı. Odamıza en yakın olan odada çocuklarım ve erkek arkadaşım oynuyorlardı. Çamaşır odası, barlı bir havuzun yanında elverişli bir konumdaydı. İçeceğinizdeki küçük bir kağıt şemsiyenin rahatlamanıza nasıl yardımcı olabileceği şaşırtıcı. Giysileriniz kurutucuda hazır olduğunda, sadece yaklaşık on dakikalık toplam çalışma ile iki saatlik boş zamanınız olacak.

6. Listeniz bekliyor… Kağıda kalem eklemeniz yeterli.

Bunların ne olduğunu hatırlıyorsun, değil mi? El yazısıyla ilgili derin bir şeyler var. Hepimiz hat sanatımızı daha çok çalışmalıyız. Kendi el yazınıza bir şey koymak, klavyede yazılan veya konuşarak metne dikte edilen bir şeyden daha fazlasını ifade eder.

Listelerin kraliçesiyim ve onları odaklanmak için bir rehber olarak tutuyorum. Her yerde küçük kağıt parçalarından bahsetmiyorum. Demek istediğim, günde veya olay başına bir dürüstlük listesi. Çocukken bir Snoopy “Bugün Yapılacaklar” defteri aldım. O defteri sevdim ve ne zaman bir program planlamam gerekirse, o görüntü her zaman aklıma geliyor.

Snoopy hariç, sizin için planlama çizelgeleri sağladım, ama karalamaktan çekinmeyin. Seyahat planlarınızı öncesinde, sırasında ve sonrasında indirip yazabilirsiniz.

Hat sanatınızda o kadar iyi değilseniz, elbette listenizi yazmak için bilgisayarınızı kullanın ve akıllı telefonunuza kaydedin. Bulutunuza erişemiyorsanız paniğe kapılmamak için basılı bir kopya yazdırın. Daha da iyisi, seyahatiniz sırasında uçuş detaylarınız, otel rezervasyonlarınız ve diğer onay numaralarınızla birlikte yazdırın ve kaydedin.

Söylemeye gerek yok, seyahat etmek için doğru kimliklerine ihtiyacınız var, ancak küçük çocuğunuz için de uygun seyahat belgelerine sahip olduğunuzdan emin olun.

7. Ne bekliyorsunuz? Planlamamız gereken bir gezimiz var!

Seyahat etmek bebekler için bile bir seçenektir. Havaalanına gitmeden önce tüm kutuları işaretlediğinizden emin olmanız yeterlidir.

Uçuşunuzu seçmeden önce TSA ile çevrimiçi rezervasyon veya inceleme yaparken havayollarına sormak isteyebileceğiniz diğer seçeneklerin kısa bir özeti.

  • Bebeğinizi emziriyorsanız, daha fazla mahremiyet için pencere kenarında bir koltuk alabilir misiniz?
  • Uçakta soyunma odaları var mı?
  • Havayolunun bebek arabaları ve araba koltuklarıyla ilgili politikası nedir?
  • Bebek taşıyıcı kullanımıyla ilgili politika nedir?
  • Bebek maması veya mama getirme politikası nedir?
  • Uçağa binmek ve inmek için yardım alabilirler mi?
  • Bağlantılı uçuşlar arasındaki zaman nedir? Kapılarınız arasında bir feribot yakalayabilir misiniz?

Tüm meşhur “arka arkaya ördekler” e sahip olduğunuzda, uçuşunuz için hazırsınız demektir. Artık tek işiniz, hedefinize ulaşana kadar küçüğünüzü eğlendirmek. Gürültüyü kesen kulaklıklar, uçuş sırasında vakit geçirmek için kullanabileceğiniz bazı oyunlar ve uygulamalar ve bebeğinizin en sevdiği oyuncağı önerebilir misiniz? Unutma ki bir emzik o küçük kulaklardaki baskıyı alacaktır.

Başlangıçta aldığım harikalar yaratan harika bir ipucu, etrafınızda oturan insanlara güzel çantalar veya küçük hediyeler getirmek. Herkes zaman zaman küçük bir sürprizle karşılaşmayı sever. Arkadaş edinmenize ve uçakta size yakın oturanları etkilemenize yardımcı olacaktır. Uçaktaki insanlardan bazı bakışlar alırsanız, o bakışları görmezden gelin. Açıkçası, çocuk olmanın ne demek olduğunu unutmuşlar. Huysuz, huysuz yetişkinleri dünyadaki her şeyden daha rahatsız edici buluyorum. Belki de havayolları bu tür insanlar için uçaktaki “yaramaz bir basamak” veya “dinlenme koltuğu” kurmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*