Ev yapımı bukle kremi: Asi kıvırcık saçlarınızı evcilleştirin

Güzel doğal buklelerle kutsanmış mısın? Öyleyse, bu büyük, esnek kilitleri tutmanın ve kırılgan veya asi olmalarını önlemenin ne kadar zor olduğunu bilmeniz gerekir.

Kıvırcık saçlar kıvırcıklaşabilir ve genellikle kırılma ve ayrık uçlar gibi saç problemlerine daha duyarlıdır. Ayrıca kuru, donuk saçlara sahip olabilirsiniz çünkü bu tür saçları nemli tutmak zordur.

 

Birkaç saygın marka, kıvırcık saçlar için özel saç bakım çözümleri sunmaktadır. Bununla birlikte, bu kimyasal yüklü ürünler cebinize bir delik açmanın yanı sıra uzun vadede saçınıza zarar verebilir.

Ticari saç bakım ürünlerine güvenmeden saçınızı şık ve yönetilebilir tutmanın mükemmel yolu, kendi tamamen doğal bukle kreminizi yapmaktır!

Bu ev yapımı krem, bu kıvırcık buklelerin evcilleştirilmesine ve daha iyi durumda kalmasına yardımcı olacaktır. Karite yağı, hindistancevizi yağı ve aloe vera gibi oldukça etkili bileşenler kullanın; Bu doğal bukle kremi, kilitlerinizi nemli, ipeksi ve yumuşak tutmalıdır.

Ev yapımı bukle kremi nasıl yapılır

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Shea yağı – 2 yemek kaşığı
 • Hindistan cevizi yağı – 2 yemek kaşığı
 • Aloe vera jeli – 2 yemek kaşığı
 • Biberiye esansiyel yağı – birkaç damla

Adım 1. Malzemeleri bir kasede birleştirin.

 • Shea yağı, hindistancevizi yağı ve aloe vera jelini bir kaseye koyun.
 • Diğer bileşenlere birkaç damla uçucu yağ ekleyin.

Adım 2. Kremayı çırpın ve bir kaseye aktarın ve gerektiğinde kullanın.

 • El mikseri kullanarak malzemeleri pürüzsüz bir krema elde edene kadar karıştırın.
 • Kremayı bir kaseye dökün.
 • DIY bukle kremini gerektiği gibi kaydedin ve kullanın.

Bu kremi ıslak veya nemli saçta kullanın. Üzerinde krem DIY bukleleri uygula tüm saçınızın uzunluğuna ve  içinde kuru  hava ya da  her zamanki gibi kurutucu ya da tarak  . En iyi sonuçlar için bu kremi her duştan sonra kullanın.

Kullanılan malzemeler hakkında:

Aşağıda, her zaman istediğiniz güzel, iyi tanımlanmış bukleleri elde etmenize yardımcı olmak için bu ev yapımı bukle kreminde kullanılan her bir bileşenin faydalarından bazıları verilmiştir.

Shea Yağı:  Bu bileşen güçlü nemlendirme özelliklerine sahiptir ve uzun, sağlıklı ve güçlü saçlar için saça ve saç derisine uygulanabilir.

Shea yağı cilt ve saç bakımı için bir dizi etkili temel besin maddesine sahiptir. Doğal antiinflamatuar ve yaşlanma karşıtı faydalar sağlayan A ve E vitaminleri ve yağ asitleri bakımından zengindir.

Bu nitelikleri nedeniyle, shea yağı özellikle kuruma ve yönetilemez hale gelen kıvırcık saçlar için faydalıdır. Shea yağı saçınızı yumuşatır, canlandırır ve buklelerin yerinde kalmasına yardımcı olur.

Kıvırcık veya asi saçlar için faydalı olmasının yanı sıra, saç uçları ve saç kırılması gibi sorunları önlemek için de harikadır. Shea yağı UV ışınlarından, kirlilikten, kimyasallardan, şekillendirme araçlarından vb. Zarar görmüş saçları korur ve onarır. ve kuru ve pul pul saç derisine iyi gelir.

En iyi yanı, bu bileşenin saçınızı yağlı veya yağlı bırakmamasıdır!

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı   , saçları güçlü ve sağlıklı kılan, özellikle E ve K vitaminleri, mineraller, laurik asit ve orta zincirli yağ asitleri gibi vitaminlerin iyiliği ile saçı zenginleştirir . Hindistan cevizi yağı, son derece etkili besleyici, nemlendirici ve antimikrobiyal özellikleriyle tüm saç ve saç derisi sorunlarınız için bir çözümdür. Saç büyümesini desteklemeye, hasarı onarmaya ve kıvırcık saçları kontrol etmeye yardımcı olur. Nemi tutabilir ve saçınızı parlak ve güzel tutabilir.

Aloe vera:  Aloe vera, çeşitli sağlık ve güzellik ürünlerinde ana bileşen olarak kullanılır. İster topikal ister sözlü olarak uygulansın, uzun bir fayda listesi sunar.

Vitaminler, mineraller, amino asitler vb. Dahil olmak üzere çeşitli temel besin maddelerinin iyiliğiyle yüklü  aloe vera, saç büyümesini teşvik etmede  ve saçınızı  sağlıklı ve güçlü hale getirmede  çok etkilidir . Ayrıca saçın pH dengesini korumaya ve kaşıntılı saç derisi ve kepek tedavisine yardımcı olur. Ayrıca kafa derisinin çeşitli hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Aloe vera yumuşatıcıdır ve güçlü nemlendirme özelliklerine sahiptir. Bu bileşen saç kütikülünü yumuşatır ve size pürüzsüz, parlak saçlar verir.

Aloe vera saçınızı nemlendirecek ve  size iyi tanımlanmış bukleler verecek şekilde bakım yapacaktır . Ayrıca, dolaşıklık giderme sürecini çok daha kolay hale getirecektir.

Biberiye Yağı –  Uçucu yağlar, sundukları güzellik ve sağlık yararları nedeniyle son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Biberiye esansiyel yağı, saç bakımı ilaçlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç büyümesini uyardığı, kepeği tedavi ettiği, erken beyazlamayı önlediği ve kafa derisindeki kuruluğu ve kaşıntıyı tedavi ettiği bilinmektedir. Saç dökülmesini ve kelliği önlemede ve tedavi etmede de oldukça etkilidir. Bu bileşen aynı zamanda bukle kreminize hoş bir koku katacaktır.

Ev yapımı bukle kremi yapmak için ipuçları

 • Kıvırcık saçların gereksinimlerine uygun bir şampuan ve saç kremi seçin.
 • Saçınızı her gün şampuanlamayın; Haftada iki veya üç kez yeterli olacaktır.
 • Kuru ısı hasarını önlemek için şekillendirme araçlarını çok sık kullanmayın.
 • Bölünmüş uçları gerçekten kontrol etmenin tek yolu düzenli düzeltme.
 • Saçınızı çözmek için geniş bir diş tarağı kullanın.
 • Kullandığınız şekillendirme ürünlerinin alkol içermediğinden emin olun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*