Akrilik tırnaklar evde nasıl korunur

Kendi akrilik tırnaklarınızın başarılı bir şekilde uygulanması sizi aya sevinçle götürebilir. Ancak, devam etmeden ve bu uzatılmış tırnak uzantılarını tırnaklarınıza uygulamadan önce tekniğinizi geliştirmek çok fazla pratik gerektirecektir.

Ancak akrilik tırnaklarınızın uzamaya devam ederken doğal tırnaklarınızda belirtilen noktanın ötesine geçtiğini, akrilik tırnakların düzenli bakım ve dolgu gerektirdiğini fark ettiğinizde mutluluğunuz dağılmaya başlayabilir.

Akrilik tırnaklarınızın uzaması için geçen süre, tırnaklarınızın ne kadar hızlı veya yavaş uzamasına bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Genellikle tırnak dolgusu iki haftada bir yapılmalıdır.

Bununla birlikte, akrilik tırnaklarınızın doğal tırnaklarınızın dörtte birinden yarısına kadar uzadığını fark ettiğiniz anda, onları doldurmayı düşünmelisiniz. Çoğu zaman, bu aşırı büyümeye tabanda renk değişikliği veya sarı bir kaplama da eşlik edebilir. akrilik tırnaklar.

Akrilik tırnaklarınızı korumak, onları güçlü tutmak ve çekici görünümlerini korumak için önemlidir.

Dolgu maddesi ayrıca akrilik altına yerleşen kalıntılardan korunması ve enfeksiyona neden olan mantarlar için üreme alanı haline gelmesi açısından önemlidir.

Eğer Eğer  evde akrilik tırnak uygulamak  bir uzman yardımı olmadan, kolayca yardımı olmadan evde akrilik çivi korumak için öğrenebilirsiniz.

Akrilik tırnakları evde tutmanın adımları

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • tırnak törpüsü
 • Kütikül sökücü
 • Monomer sıvı
 • Akrilik Tırnak Tozu
 • Küçük cam kase
 • Fırça
 • Kağıt havlu
 • Kürdan
 • Üst tabaka
 • Toz fırçası (isteğe bağlı)

Adım 1. Akrilik çivilerin yüzeyini cilalayın

Akrilik tırnakların uygulamasından birkaç hafta sonra, doğal tırnaklarınızın yüzeyinin dörtte birinden yarısına kadar yayıldığını göreceksiniz.

Ayrıca akrilik tırnakların dibinde çekici olmayan sarı bir kaplama görebilirsiniz. İşe başlama zamanı!

Dolgu işlemine başlamadan önce bir tırnak törpüsü ile akrilik tırnaklarınızın tüm yüzeyini parlatın. Akrilik tozu temizlemek için her cilalama seansından sonra bir toz alma fırçası kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınızın cilalamayı bitirdikten sonra nasıl görünmesi gerektiği budur.

Tırnaklarınızın zarar gördüğünü gösterdiği için sarı kaplamayı tamamen çıkarmak için özel dikkat gösterin.

Çıkarılmaması, akriliği daha da zayıflatabilir ve tırnaklarınızın gücünü ve görünümünü tehlikeye atabilir.

Adım 2. Akrilik tırnakların uçlarını cilalayın

Ardından, akrilik tırnaklarınızın uçlarını nazikçe parlatın.

Adım 3. Tırnak etlerinizi geri itin

Kütikül itici ile tırnak etlerini yavaşça geriye doğru itin.

Bu koruyucu cilt katmanının çıkarılması, tırnakların her türlü tedaviye hazırlanmasında önemli bir adımdır. Ayrıca, uzaklaşan tırnak etleri, tırnak yatağının daha temiz ve çekici görünmesini sağlar.

Bu aşamadan sonra istenirse ciltten kaçınarak dikkatlice bir tırnak astarı uygulayabilirsiniz. Astar, akrilik tırnakların tırnak yatağına yapışmasına yardımcı olur.

Adım 4. Akrilik karışımı hazırlayın

Küçük bir cam kaseye biraz monomer sıvısı dökün. Her zaman bir cam kap kullanın ve el değiştirirken daima solüsyonu değiştirin.

Ayrıca, akrilik tırnak tozunun kapağını çıkarın ve daha sonra kullanmak üzere bir kenara koyun.

Adım 5. Daldırın ve kaydırın

Monomer sıvısına bir fırça daldırın ve fazla tozu bir kağıt havluyla silin.

Ardından, fırçayı toza batırın ve tek harekette hızla kayın.

Adım 6. Akrilik tırnaklarınızı doldurun

“Daldır ve kaydır” adımlarından sonra akrilik karışımı tırnaklarınıza hızlıca uygulayın.

Çivilerin ortasından hafifçe vurarak başlayın ve yavaşça yanlara ve ardından uçlara hafifçe vurun. Kayma hareketi kullanmayın.

Adım 7. Fazla sıvıyı giderin

Bir kürdan ile tırnakların kenarlarında birikmiş olabilecek fazla sıvıyı alın.

Adım 8. Doldurulmuş tırnakların yüzeyini cilalayın.

Bu noktada karışımın tırnaklarınıza eşit şekilde yerleşmediğini fark edebilirsiniz. Bazı bölgelerde biraz daha kalın olurken bazı bölgelerde düz olabilir.

Akrilik karışım kuruduktan sonra, dolgulu akrilik tırnakların yüzeyini bir törpü veya tampon blok ile parlatarak topakları düzeltin ve akrilik tırnakların doğal tırnaklarınızın yüzeyine yapışmasını sağlayın.

Adım 9. Önerileri sunun

Tırnak uçlarını istediğiniz uzunlukta ve şekilde eğeleyin.

Adım 10. Üst kat uygulayın

Son olarak, pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde etmek için tırnaklarınıza son kat uygulayın.

Üst kat kuruduktan sonra, isterseniz başka bir kat oje ile kaplayabilirsiniz.

Aseton akrilik tırnaklarınızın uzun ömürlülüğünü ve gücünü tehlikeye atabileceğinden, aseton içermeyen oje kullandığınızdan emin olun.

Ek ipuçları

 • Akrilik tırnak bakımına başlamadan önce, enfeksiyonu önlemek için tırnaklarınızı ve ellerinizi antibakteriyel bir el dezenfektanı ile iyice yıkayın ve dezenfekte edin.
 • Ellerinizi yıkadıktan sonra, kolaylık ve rahatlık için yukarıdaki adımlara başlamadan önce tırnak etleriniz üzerinde çalışabilirsiniz. Kütikül iticiye biraz kütikül sökücü sıvı uygulayın ve tırnak etlerini doğal tırnaklarınızın tabanından yavaşça geri itin.
 • İşlemin son aşamasında pardösü uyguladıktan sonra, nemlendirmek için doğal tırnaklarınızın tabanına biraz kütikül yağı uygulayabilirsiniz.
 • Kıyafetlere veya başka yerlere takılıp kırılabileceklerinden büyük boy tırnaklara dikkat edin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*