Evde akrilik tırnaklar nasıl uygulanır

Serena Williams bir keresinde, “Kimse tırnaklarının benden daha fazla yapılmasını sevmez” demişti. Dünyadaki birçok kadın bu duyguyu paylaşıyor.

Son zamanlarda modaya uygun tırnaklar çok popüler. Parlak bir oje gölgesinin tırnaklarınızı canlandıracak tek aksesuar olduğu günler geride kaldı. Günümüzde insanlar büyüyor ve tırnak uzantıları son derece popüler hale geliyor.

Akrilik tırnaklar, doğal tırnakların üzerine uygulanan bir tür yapay tırnak uzatma türüdür. Doğru şekilde yapılırlar, dayanıklıdırlar, güçlüdürler ve kırılgan, kırılmış ve hasar görmüş tırnaklar için koruma sağlarlar. Öyleyse, tırnakları kolayca kırılan veya kırılan zayıf kızlardan biriyseniz, akrilik tırnaklar tam size göre!

Bu pratik faydaların yanı sıra akrilik tırnaklar etkileyicidir. Elleri güzelleştirir, parmakları daha uzun gösterir ve güzel bir görünüm kazandırır. Genellikle uzunluk olarak satılırlar, ancak tercihinize göre kesilip şekillendirilebilirler.

Akrilik tırnak malzemeleri birçok eczanede, güzellik mağazalarında ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Doğru oje tonu, biraz tırnak sanatı ve birkaç el aksesuarı ile akrilik tırnaklar sadece ellerinizi değil genel görünümünüzü de vurgular.

Akrilik tırnaklarınızı yaptırmak için salona gitmek pahalı ve zaman alıcı olsa da bir seçenektir. Akrilik çivileri evinizin rahatlığında kendi başınıza uygulayarak zamandan ve paradan tasarruf etmenin yanı sıra yaratıcılık ve farklı tasarımlar deneyebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • tırnak törpüsü
 • Tırnak makası veya tırnak makası
 • Akrilik tırnaklar
 • Akrilik Tırnak Yapıştırıcısı
 • Astar kalemi (isteğe bağlı)
 • Tırnak şekilleri
 • Monomer sıvı
 • Akrilik Tırnak Tozu
 • Küçük cam kase
 • Fırça
 • Kürdan
 • Üst tabaka
 • Oje (isteğe bağlı)
 • Dört taraflı tampon bloğu

TIRNAKLARIN UYGULANMASINDA YAPILAN ADIMLAR

Adım 1. Eski ojeleri çıkarın

Doğal tırnaklarınızda kullandığınız ojeyi  bir tırnak törpüsü veya oje çıkarıcı ile çıkararak başlayın  .

Adım 2. Kırpın, eğeleyin, cilalayın

Bir tırnak makası ile doğal tırnaklarınızı rahat bir uzunlukta düzeltin. Çok kısa kesmediğinizden emin olun.

Ardından, tırnakları törpüleyin ve uçların pürüzlü serbest kenarlarını eşitleyin.

Aynı eğeyi kullanarak nazik hareketlerle tırnak plağının üzerinden geçin. Bunu yapmak, akrilik tırnakların onlara daha kolay yapışmasını sağlayarak doğal tırnaklarınızdaki parlaklığı gidermeye yardımcı olacaktır.

Doğal tırnaklara karşı agresif ve aşındırıcı eylem onlara zarar verebileceğinden, vuruşlarınızın düzgün ve hafif olduğundan emin olun. Kütikül bölgesini parlatmaya daha fazla odaklanın.

Alternatif olarak, dosya yerine dört taraflı bir arabellek bloğu kullanabilirsiniz.

Adım 3. Akrilik çivi ucunun boyutunu ve yerleşimini belirleyin

Akrilik tırnaklarınız, çivinin ters tarafının alt ucunda yarı saydam bir işarete sahip olabilir. Akrilik çiviyi uygulamanın doğru yolu, işaretleme noktasını doğal tırnağınızın başlangıcına yerleştirmektir.

İşaretleme noktası doğal tırnağınızın ucuyla buluştuğunda, akrilik tırnak buna göre doğal tırnağınıza uyacaktır.

Adım 4. Akrilik çivinin altını kesin

Akrilik ucu işarete göre ayarladıktan sonra, ucun tabanının doğal tırnağınızın ortasını geçmediğinden emin olun. Çok ileri giderse, akrilik ucun altını doğal tırnağınızın ortasına gelecek şekilde törpüleyin.

Adım 5. Akrilik çivileri tutkalla uygulayın.

Yapıştırıcıyı uygulamak için tırnak ucunun ters tarafındaki açık işaretleme noktasını kılavuz olarak kullanın. Her çivi için bir damla yeterlidir. Yapıştırıcıyı uyguladıktan sonra, yapışkanın kurumasını önlemek için akrilik çiviyi hemen yapıştırın. Daha sonra, akrilik çiviyi diğer elinizin işaret parmağı ve başparmağıyla tutun ve akrilik çivinin doğal tırnağınızın dışına çıktığı bölgeye 10 saniye boyunca hafif bir baskı uygulayın. Bunu yapmak, tutkal hala ıslakken tırnağın sağlam bir şekilde yerinde kalmasına yardımcı olacak ve çabucak yapışmasını sağlayacaktır.

Parmaklarınızın yapışmasını ve hala ıslak olan tırnağı yerinden oynamasını önlemek için akrilik tırnağınızın doğal tırnağınızla birleştiği alana dokunmamaya dikkat edin.

On çiviyi de bitirene kadar bu adımları tekrarlayın.

Adım 6. Tırnakları kesin

Daha sonra akrilik tırnakları bir tırnak makası ile tercih ettiğiniz boyut ve şekle göre dikkatlice kesin.

Bu adım için bir tırnak makası şiddetle tavsiye edilir, ancak bir tutamda küçük bir ev tipi tırnak makası kullanabilirsiniz.

Adım 7. Akrilik çivilerin tabanını ve uçlarını eğeleyin

Bu noktada akrilik çivi hafifçe kalkık görünecektir. Yapay tırnağın bittiği ve doğal tırnağın başladığı pozisyon oldukça çarpıcı olacak ve geçiş belirginleşecektir.

Sırtın görünümünü azaltmak için akrilik ucun tabanını eğeleyerek doğal tırnağınızın seviyesine getirebilirsiniz. Ancak, törpüleme sırasında doğal tırnağın kendisine çarpmamaya çok dikkat etmelisiniz. Bunu yapmak tırnak yatağına zarar verebilir.

Bir kez dosyalandıktan sonra, akrilik çivi doğal çivi ile birleşir ve geçiş çok daha az belirgindir.

Diğer bir seçenek de aseton bazlı oje çıkarıcı içeren bir kağıt havlu alıp kenarını birkaç kez silmektir. Bunu yapmak, iki alanı birleştirmeye yardımcı olacaktır.

Ardından, pürüzlü kenarları gidermek için akrilik çivinin ucunu törpüleyin.

Tüm akrilik tırnaklar için işlemi tekrarlayın.

Bu resim, sunumunuzu bitirdikten sonra nasıl görünmeleri gerektiğini gösterir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*