Parlak gradyan ruj uygulamak için adım adım kılavuz

Bayanlar, kaşlarını çatın! Eşleşen bir ruj gölgesi uyguladığınız ve dudak makyajınızı bitirdiğiniz günler geride kaldı. Hayır, dudaklarınız için farklı cesur bakışlar sizi korkutamaz, dudaklarınız için modaya uygun görünümlerle devam etmemek için zamanın olmaması gibi bir bahane de veremezsiniz. Şımarık rujlar herkes içindir ve evet, her dudak şekli de! İyi bir dudak rengi, görünüşünüzü sadece güzelden şaşırtıcı derecede çarpıcı hale getirecektir.

Artık   mükemmel  Angelina Jolie suratını  zahmetsizce alabildiğinize göre (bize daha sonra teşekkür edebilirsiniz!), Moda endüstrisinde dalga yaratan iki ruj trendiyle geri döndük. Karmaşık ve profesyonel görünümlü görünseler bile, sizi temin ederim ki hiçbir zaman bu kusursuz görünümlere hakim olamayacaksınız. Hayır, şaka yapmıyoruz!

Degrade ruj ve parlak rujdan bahsediyoruz! Okumaya devam edin ve bu ruj trendleri ile seksi bir görünüme ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu kendiniz keşfedin. Devam et, surat asın, parlak bir rujla sevgilinizle gece dışarı çıkmaya cesaret edin, ya da sadece bir lolipop yedim, ne kadar tatlıyım, arkadaşlarınızla bir kahve içmek için bir tarih arıyorum!

# Degrade ruj nasıl uygulanır

Pekala bayanlar, bugünkü makaledeki ilk şey, Doğu’da ve şimdi ABD’de de tüm öfke olan ünlü soluk ruj ve K-Beauty’nin bu son görünümü kesinlikle çalmanız gerekenlerden biri! K-Beauty ne halt, merak ediyor musun? K-Beauty, genç bir FA göstermenin sırrıdır. İlginç bir şekilde, K-Beauty, Kardashian franchise durumlarından biri değil (Kardashian moda trendlerinden şikayet ettiğimizden değil, onları da seviyoruz). K-Beauty, Kore’nin cilt bakımı rutinlerimiz ve ülkenin kendisinden epik ürün ithalatı üzerindeki etkisini kategorize ediyor.

ABD’deki ana eğilim, daha büyük olması daha iyi (burada dudaklardan bahsediyoruz bayanlar!). Elbette Kylie Jenner’ın şişirilmiş suratını çevreleyen tüm aldatmacayı hatırlamalısınız. Ancak Doğu’da, özellikle Kore’de oyuncak bebek görünümü çok popüler; küçük dudaklı ve iri gözlü olanı bilirsin.

Mükemmel gradyan dudak kaplamasıyla daha küçük, daha güzel bebek benzeri dudakların yanılsamasını verir. Size güzel, genç ve masum bir görünüm ve aynı zamanda “taze ısırılmış” etkisi verir (Bay Gray’i düşünüyorum, değil mi?). * göz kırpıyor *

İşte bunu adım adım nasıl yapabileceğiniz:

1. Dudaklarınızı pul pul dökün ve nemlendirin

Kusursuz bir görünüm için dudaklarınızın daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesi için ölü deri hücrelerinden kurtulmanız gerekir. Makyajınıza başlamadan önce, 15 saniye boyunca dairesel hareketlerle dudaklarınıza nazikçe ovalayın. Hassas bir cilde sahip oldukları ve aşırı pul pul dökülme, cildin kırılmasına veya dudakların kanamasına ve kabuklanmasına neden olabileceğinden, dudaklarınızı peeling yaparken daima nazik olun. Ev yapımı bir ovma tercih ediyorsanız   , şeker ve hindistancevizi yağını tercih edebilirsiniz   . Mucizevi şekilde çalışır.

Peeling işleminden sonra, dudaklarınızın sağlıklı hücrelerini beslemek ve yenilemek için dudak kremi uygulayın. Bu amaç için en iyisi olan shea yağı veya zeytinyağını denemenizi öneririz. Makyaj yapmaya başladığınızda fazla dudak balsamını bir mendille kurulayın. Dudaklarınız artık yumuşak ve dudak rengine hazır.

2. Eşit bir cilt tonu için fondöten uygulayın

Bu güzel gradyan görünümü, koyu ve açık tonların kontrastına dayanmaktadır. Baz kat uygulamak, bozuk dudakları vurgulamaya yardımcı olacaktır. Dudaklarınız doğal olarak biraz kırmızımsı, değil mi? Yani kontrast o kadar güçlü değil. Fondöten uyguladığınızda dudaklarınız açılacak ve üzerinde çalışabileceğiniz daha iyi bir tuvaliniz olacaktır. Bu aynı zamanda rujunuzun dudaklarınıza batmamasını da sağlayacaktır.

Çok ince bir fondöten tabakası uygularken dikkatli olun. Dudaklarınızı bir veya iki ton daha açık hale getirmek ve onları yüzünüzün geri kalanıyla harmanlamak istemezsiniz.

3. Dudaklarınızı dudak kalemi ile hizalayın.

Bunu yeterince vurgulayamayız, ancak dudaklarınızı dudak kalemi ile kaplamayı bırakamazsınız. Çoğu insan dudak kalemi kullanmaktan kaçınır çünkü çoğu zaman yanlış kullanılır. Gerçekten renkli dudak kalemi takmanıza gerek yok; Doğal renkte olan ve dudaklarınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca rujunuzdan bir veya iki ton daha açık olan bir dudak kalemi de kullanabilirsiniz. Rujunuzu sürmek için iyi bir temel elde edeceksiniz.

4. Dış dudaklara ruj sürün.

Koyu renkli bir ruj alın ve nazikçe dış dudaklarınıza uygulayın. Dudaklarınızın hafif soluk bir görünüme sahip olmasını istediğiniz için önce rujunuzu hem üst hem de alt dudak olmak üzere sadece dış dudaklara sürmeniz gerekecektir. Bir sonraki adıma geçmeden önce rujun kuruması için birkaç dakika bekleyin.

5. En açık tonu iç dudaklarınıza uygulayın.

Tamam, şimdi soluk dudak görünümünü oluşturmak için ilk adımı başarıyla tamamladınız. Ardından, biraz daha açık tonda bir ruj alıp iç dudaklarınıza sürmelisiniz. İç ve dış dudaklarınızdaki kontrastı görüyor musunuz? Evet, tüm bu sihir bununla ilgili – mükemmel gradyan ruj görünümü.

6. İki rengi bir araya getirin

Şimdi bayanlar, dudaklarında biraz farklı iki ruj tonu var. İki tonu çok nazikçe karıştırmalısınız. Bunun için bir fırça, hatta sadece parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Rujunuzun ne kadar çabuk kuruduğuna bağlı olarak, iki tonu karıştırırken biraz daha hızlı çalışmanız gerekecek.

# Işıltılı ruj nasıl uygulanır

Degrade ruj ustalaşma sanatını sizin için temizlediğimize göre, son zamanlarda trend olan bir sonraki ruja geçelim, çoğunuzun sizin için olmadığına karar verdiğiniz, çünkü çok cesur olduğunu düşündünüz (sanki! !). Güvenle giyebilirseniz çok cüretkar hiçbir şey yoktur; Yani buradaki anahtar ruj değil kendinize olan güveninizdir.

Parlak rujlar gerçekten makyajınızı ortaya çıkarır. Dumanlı göz makyajıyla eşleştirdiğinizde dramatik ve vampir akşam görünümleri gibi çeşitli görünümler oluşturmak için kullanılabilirler. Vurguları sadece gece ile sınırlamak gerekli değildir, doğru doku ile onları gündüz de giyebilirsiniz.

Parlak bir renk ve parlak bir parlaklık ile dudaklarınızı dönüştürebilirsiniz.

1. Dudaklarınızı hazırlayın ve dudaklarınızı rujla doldurun

Tıpkı gradyan dudaklar gibi  ruj sürmeden önce dudaklarınızı hazırlamanız gerekir  . Parlak ruj için bile boyamadan önce tuvali hazırlamalısınız. Dudaklarınızı hazırlamanın basit adımları, pul pul dökmek, nemlendirmek ve fondöten uygulamaktır. Temel ile işiniz bittiğinde dudaklarınızın ana hatlarını çizin.

Bir kez daha çekici renklerle doldurulmayı bekleyen bir tuvaliniz var. Size en uygun rengi seçin ve dudaklarınız için çizdiğiniz ana hatları nazikçe doldurun. Ruju sürmek için dudak fırçası kullanın. Bir fırça, hassas bir uygulama için size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Fırçanızı rujunuza daldırın ve içten dışa doğru renkle doldurarak nazikçe dudaklarınızın üzerinden kaydırın. Üst ve alt dudaklara renk uygulayın. Dudaklarınızın arasına hafifçe bastırarak ruju kurulayın.

Daha cesur bir görünüm istiyorsanız, bir kat daha renk uygulayabilirsiniz.

2. Sim tozu uygulayın

Mükemmel ruj katmanını uyguladıktan ve mükemmel dudak görünümünü elde ettikten sonra, parıltılı tozu dudaklarınıza uygulayın. Hayır, parıltı tozu yerine parıltı kullanamazsınız. Pırıltılı pudra, tuhaf görünmesine neden olmadan rujunuza karışacaktır. Parlak görünüme kavuşacaklar.

Fırçayı parıltılı pudra ile ovalayın ve parıltılı pudrayı dudaklarınızın üzerine eşit şekilde uygulayarak fırçayı dudaklarınızın üzerinde nazikçe kaydırın.

Öyleyse artık parlak görünümüyle mükemmel dudaklarınız hazır. Mükemmel suratı ortaya çıkarmak için yapmanız gereken bir şey daha var. Cupid’in topuzuna vurgulayıcı uygulayın ve mükemmel bir topuz şekli ile pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için rujunuzla hafifçe karıştırın. Parmağınızı çok nazikçe içten dışa doğru hareket ettirerek karıştırın. Bu aşamada baskı uygulamayın. Aksi takdirde, parıltılı pudra ve ruj bulaşabilir!

Vurgulamak dudaklarınıza hacim ve ilgi katacaktır.

Artık yuvarlanmaya hazırsın bebeğim!

İpuçları

  • Dudak patlamasını önlemek için dudaklarınızı haftada bir veya iki kez pul pul dökün.
  • Mentol veya soğutma hissi veren diğer benzer bileşenleri içeren dudak balsamlarından birine gitmeyin. Bu serinletici etkinin tadını çıkarabilirsiniz, ancak bu dudak balsamları dudaklarınızı daha da kurutacaktır.
  • Dudaklarınızı hizalamak için asla yeni keskinleştirilmiş bir dudak kalemi kullanmayın. Keskin uç, rengi eşit olmayan bir şekilde bırakır. Hafif kör bir dudak kalemi kullanın. Göz kalemi keskinleştirdikten sonra elinize birkaç çizgi çizerek hafifçe döndürün.
  • Nemlendirici bir dudak kalemi kullanabilirsiniz çünkü bazı astarlar oldukça kuruyabilir.
  • Doğru dudak kalemi uygulayarak dudaklarınızın şeklini değiştirebilirsiniz. Örneğin, çok ince dudaklarınız varsa ve biraz daha dolgun bir şekil istiyorsanız, dış çizgiyi doğal dudaklarınızın biraz dışına çizin.
  • Mükemmel bir ruj uygulaması için açılı bir fırça kullanın. Bu fırçalar, rengin eşit şekilde devam etmesini sağlayan daha sıkı kıllara sahiptir. Ayrıca mükemmel çizgili dudaklar elde edersiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*