Hava yolculuğu için neden ve nasıl giyinmelisiniz?

Uzun mesafeli uçuşlar ve o korkunç uzun otobüs yolculukları arasında seyahat etmek benim için her zaman rahatlık demektir. Sonuçta, bir günümü uçaklara ve trenlere kilitli olarak geçirmek zorunda kalırsam, dar giysiler giymek istemiyorum. Şimdi, hepimiz havaalanına pijama, bol tişört ve hatta Crocs ile gelen insanlar gördük.

Ama ben bile ellerimi havaya kaldırmalı ve havalimanına gece geç saatlerde ve uzun seyahat günleri için makul miktarda fil pantolonu ve eşofman yaptığımı itiraf etmeliyim. Ne de olsa küçük bir uçakta uzun süre rahatsız ve dar kıyafetlerle oturmak en keyifli deneyim değil.

Ama hepimizin unutmuş gibi göründüğü şey, özensiz eşofmanlarla takım elbise giymek arasında bir yerde var olan koskoca bir boş zaman giyim dünyası olduğudur. Cazibe için konfordan asla ödün vermek istemeseniz de, vardığınızda şık ve zarif görünmenizi sağlamanın bir yolu var.

Seyahatin ihtişamlılara ayrılan bir lüks olduğu zamanlar vardı. Kadınlar elbiseler, topuklu ayakkabılar, şapkalar giydiğinde; ve erkekler takım elbise ve kravat giydi. Artık havaalanları pijama partisi için giyinmiş insan kalabalığına daha ayrılmış görünüyor!

 Çok çaba gerektiriyor gibi görünebilir, ancak yıllar içinde öğrendiğim bir şey varsa, o da hava yolculuğu için nasıl giyindiğinize dikkat etmek için çok iyi nedenler olduğudur. Şık görünmek ve kırışık kıyafetler ve saç dökülmesi yerine şık görünmek için dokuzlulara kadar giyinmek zorunda değilsiniz. Ne anlamı var, sorduğunu duydum? İyi görünmenin, güvenliği hızlı ve sorunsuz bir şekilde aşmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bir sonraki seyahatiniz için neden ve nasıl giyinmeniz gerektiğine dair daha fazla neden için okumaya devam edin.

Uçakla Seyahat Ederken Neden Şık Görünmelisiniz?

1. Sana daha iyi bir koltuk ayarlayabilirim

Bugünlerde daha iyi bir koltuğa geçmek için pek çok fırsat var ve kim ücretsiz yükseltme almak istemiyor? Her zaman bunun benim başıma geldiğini hayal etmişimdir ve çok sayıda sadakat programı ve çifte rezervasyon sıklığı ile herkesin başına gelebilir! Daha akıllı giyinerek, seçilme olasılığım çok daha yüksek çünkü en iyi müşterilere kirli eşofman ve eski parmak arası terlik giyen adamdan çok daha iyi uyacağım.

2. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar

İyi göründüğümüzde hepimiz daha iyi hissediyoruz ve neden giyinmeyelim? Sonuçta, tatile gitmek kutlama gerektirir ve gideceğiniz yere varmak iyi hissettirir ve tam bir felaket gibi görünmez. Ayrıca, tişörtü yerine bir kıyafet giymenin ve saçlarımı geri kazımamanın her zaman yalnız seyahat ederken özgüvenimi artırdığını görüyorum.

3. Özel muamele kazanabilirsiniz

Daha önce konaklama sektöründe çalıştıysanız, ister en iyi saçlara, ister yüzlerinde kocaman bir gülümsemeye sahipler, ister şık giyinmiş olsun, insanların nasıl göründüklerinin ve kendilerini nasıl sunduklarının önemli olduğunu bilirsiniz. Uçuş görevlileri giyinmenizi çok takdir edecekler çünkü bugün çoğumuz artık rahatsız etmiyoruz.

İnsanlar işyerine vardıklarında ne kadar çok çaba sarf ederler; uçuş görevlilerinin onlara özel muamele yapma olasılığı daha yüksektir. Garsonların Amerika’ya uçarken sıcak kurabiye getirmeye devam ettikleri zamanı hep hatırlıyorum, çünkü onlarla giyinmek ve sohbet etmek için çaba sarf etmiştik. Her zaman çaba gösterin, kimin yanında oturacağınızı asla bilemezsiniz!

4. Bavulunuzda yerden tasarruf edeceksiniz

Kıyafetinizi iyi planlayın ve bir daha giymeyeceğiniz eşyalar için zaman kaybetmeyin. Bunun yerine, mont, bot, kazak veya katmanlı giysiler gibi hacimli eşyalar giyin. Sadece sweatshirt’lerden daha şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda bavulunuzda size çok yer kazandırır. Yerden tasarruf etmeye yardımcı olmak için her zaman valizimi havaalanı kıyafetimin etrafında planlamaya ve düzenlemeye çalışırım.

5. Sizi utançtan kurtarır

Dediğim gibi, havaalanında kiminle tanışabileceğinizi ve kimin en sevdiğiniz aktör veya pop yıldızıyla pijama ve Crocs ile tanışmak istediğini asla bilemezsiniz. Özçekimler için hazır olmanız ve kendinizi iyi hissetmeniz gerekiyor!

6. Güzel anılar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Özçekimler için hazır olmaktan bahsetmişken, yolculuğun her aşamasında anıları yakalamak isteyeceksiniz. Her zaman iyi bir fotoğraf fırsatı arıyorum ve bu her zaman kameraya hazır olmak anlamına geliyor. Dürüst olalım, havaalanına giderken onların fotoğraflarının ölü görünmesini kim ister? Yapmıyorum!

7. Uçuşlar arasındaki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Seyahatiniz bağlantılı uçuşlar içeriyorsa, mağazalara göz atmayı veya bir bara gitmeyi seviyorsanız havalimanında iyi giyinmek iyidir. Ayrıca, yeterince uzun bir konaklamanız varsa, keşfetmek için havaalanının dışına bile çıkabilirsiniz, ancak bunu pijamalarınızla yapamazsınız!

8. Beklenmedik trajedilerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

En kötüsü olursa ve bir şekilde valizinizi kaybederseniz, hareket halindeyken daha akıllı giyinmek, normal kıyafetleriniz olacağı ve serserilerinize takılmayacağınız anlamına gelir. Güvenlikten geçeceksiniz ve iş için seyahat ediyorsanız, bu önemli toplantı için güvenli bir seçeneğiniz olacak.

Tatile gitmek benim için her zaman çok heyecan verici bir zamandır ve kıyafetlerimin nasıl hissettiğimi yansıtmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Rahat ama şık görünmek istiyorum ve bu, aynı rahatlıkta kalırken görünüşünüzü iyileştirmenin o kadar da zor olmadığını hatırlatmak isterim.

Sıkışık koltuklar ve fazla kilolu bagajlar hakkında hiçbir şey yapamayabilirsiniz, ancak Noel ruhuna erken girebilirsiniz. Havada geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmak için kendinize uçakta bir kokteyl veya anlamsız bir dergi satın alabileceğiniz gibi, geziyi eğlenceli bir deneyim haline getirmenin küçük bir yolu olarak gurur verici kıyafetler giymelisiniz. Dolayısıyla, ister iş ister eğlence için seyahat ediyor olun, konforunuzdan ödün vermeden havaalanı görünümünüzü şekillendirmenize yardımcı olacak ipuçları burada.

Bir sonraki havalimanı geziniz için nasıl şık görünebilirsiniz?

1. Katmanlayın

Farklı iklimler arasında hareket ederken, katmanlar görünümünüzü şekillendirmenin en iyi yoludur, böylece her duruma hazırlıklı olabilirsiniz. İster sıcak bir ülkeden daha soğuk bir ülkeye seyahat edin, ister tam tersi, katmanlarımı her zaman önceden planlıyorum, böylece sıcaklık değiştikçe daha fazla katman koyabilir veya bunları kaldırabilirim.

Sıcak bir yere vardığımda dış katmanları çıkarabilmek için her zaman hafif ve rahat bir temel ve sıcak giysiler üzerine bir katman giyerim. Ayrıca, sizi sıcak tutacak ekstra bir süveter veya atkı ile sıcak, sıkışık otobüslere veya klimalı soğuk uçuşlara hazırlıklı olmak her zaman iyidir. Katmanlar ayrıca bavulunuzda size ekstra alan kazandırabilir. Katladığınız eşyaları her zaman toplayabilir ve gerekirse taşıma çantanıza koyabilirsiniz.

2. Temel renkleri seçin

Bir kıyafet seçerken basit tutun ve mükemmel havalimanı görünümünü elde etmek için daha parlak renkler ve cesur baskılar yerine zarif temel düz renkler seçin. Temel renkler birbirini tamamlar ve gökkuşağı gibi görünmeden katman yapmanıza izin verir. Tek renkli bir sınıf dokunuşu için gitme eğilimindeyim ve siyah, lacivert, kahverengi ve bejin harika seçenekler olduğunu düşünüyorum. Bu renkler genellikle uçakta saatlerce oturduktan sonra kırışıklıklar ve kırışıklıklar göstermez. Beyaz kirlenme eğilimindedir, bu nedenle uçuşlarda giymekten kaçının ve bronzlaştığınızda saklayın.

3. Modaya uygun olun

Geceyi havaalanında ya da uçakta geçirmeniz sıkıcı olacağınız anlamına gelmez. Seçtiğiniz kıyafetle tarzınızın parlamasına izin verin ve en son moda trendlerini giyin. Eşarp ya da paşmina olmadan hiçbir yere seyahat etmem. Sıcaklık için veya cesur bir ifade vermek için çok işlevlidir. Neden kişisel tarzınızı güneş gözlüğü, çanta veya taşıma çantası seçiminizle göstermiyorsunuz ve gösterişe değer bir tanesine yatırım yapmıyorsunuz?

4. Yumuşak, nefes alabilen giysiler giyin

Seyahat günleri çılgınca olabilir, bu yüzden her zaman kıyafetimi olabildiğince hafif ve nefes alabilir olacak şekilde planlamaya çalışırım. Kimse terleten ve kirli hissettiren kalın ve ağır sentetik malzemeler giymeyi sevmez. Bunun yerine cildimin nefes almasını sağlayan pamuklu, ipek veya keten kumaşları tercih ediyorum. Kazak veya hırka giyiyorsanız, merinos yünü veya kaşmir gibi lüks görünen ve stil puanı kazandıracak kumaşları seçin.

5. Kırışıksız kumaşları seçin

Dağınık olmak pek iyi bir izlenim bırakmıyor, öyleyse neden kolayca kırışmayan kumaşlar seçerek buruşuk giysilerle uğraşma zahmetinden kurtulmuyorsunuz? Zamanınız kısıtlıysa veya iş için çok seyahat ediyorsanız bu harika bir numara. Altı saat boyunca küçük bir koltukta ezilmiş olsanız bile her zaman taze ve düzenli kalan giyim türünü seçiyorum. Bu şekilde uçaktan inebilirim ve kendimi hala hazır ve harekete hazır hissedebilirim.

6. Fonksiyonel kıyafetleri seçin

Cepli kıyafetlere sahip olmak her kızın hayalidir, bu yüzden mükemmel bir kot pantolon veya seyahat ceketi bulun, böylece ceplerinizi tüm önemli eşyalarınızla doldurabilirsiniz. İşlevsel olan modayı da seviyorum ve her güvenlik kontrolünde çantanıza girmekten kaçınmak için biniş kartınızı, pasaportunuzu ve paranızı saklayabileceğiniz bir cebe sahip olmak harika.

7. Ayaklarınızı rahat tutun

Seyahat günlerinde ayakta durmak ve yürümek için bolca zaman olabilir, bu nedenle ayakkabılarınızın olabildiğince rahat olduğundan ve çıkarılması kolay olduğundan emin olun, böylece güvenlikten hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. Ben slip-on ayakkabılar ya da bale ayakkabıları tercih ediyorum, oysa erkekler onları tutmayan terlik ya da mokasenlere gitmeli.

8. Ağır aksesuarlara hayır deyin

Bir kelime. Güvenlik. Bu günlerde, ayakkabılarınızı, kemerinizi, takılarınızı, her türlü peri tozu izini ve tek boynuzlu at kuyruğunu geçmenize izin vermeden çıkarmanızı istiyorlar. Kendinizi zahmetten kurtarın ve benim yaptığımı yapın, tüm takıları, kemerleri ve ağır aksesuarları çıkarın, çantanızda bırakın. Aksesuarlara ihtiyacınız varsa, çok basit ve hafif bir fular, saat ve mücevherlerle sade tutun.

Yolculuğa heyecan ve kıvılcım katın. Moda seçimlerinizle yaratıcı olun ve eski moda bir ihtişamı tatilinize geri getirin. Pijama giymiş tembel bir yolcu daha olma. Şimdi size hem stili hem de konforu nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı gösterdiğime göre, kendiniz ve diğer gezginler için giyinmek için bu ipuçlarını kullanın. Monoton hava yolculuğu için giyinmenin nasıl bir ezberci olabileceğini ve bir sonraki seyahat deneyiminizi nasıl değiştirebileceğini görün.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*