Daha hızlı ve daha iyi sakal nasıl uzatılır

Sizi sakal bırakmaya iten şey, sizi harekete geçiren bir etkiye sahip olmalı. No Shave November’ın ardından tüm dünyada görülebilir. Hollywood bile her gün yeni sakal stilleri tanımlayan ünlülerle dolup taşıyor. Jake Gyllenhaal’ın bakımlı görünümü veya Matthew McConaughey’in sağlam mükemmelliği olabilir. Bunlar ziyafet çekilecek harikalar.

Tarih kitaplarında, erkeklik ve erkeklik belirtisi olarak görüldüğü gibi, çok sayıda muhteşem sakallı erkek örneği vardır. Belki de sakallı bir bireyden ortaya çıkan erkeklik, otorite ve güvenilirlik ruhu zihnimize gömülüdür. Bilişsel etkilerden bağımsız olarak sakal harika görünür.

Yani, tam bir sakal görünümünü nasıl elde edeceğinizi soruyorsanız, üç kategoriden birine girebilirsiniz:

 • Yüz kılı yok
 • Düzensiz yüz kılları
 • Normal kirli sakal, ama bende hiç sakal bırakmadı.

Hangi kategoriye girerseniz girin, dilerseniz yüz kıllarınızın hızla uzayabileceği gerçeğinde sizin için bir erteleme vardır. Tek yapmanız gereken birkaç şeyle ilgilenmek ve gitmeye hazırsınız.

 

İyi bir sakalın sırrı

Genetik. Ne yazık ki, diğer birçok kişisel özellik gibi, genleriniz de sakalınızın olup olmayacağını belirlemede önemli bir rol oynar. Ayrıca, erken mi yoksa geç yaşta mı sahip olacağınızı belirlerler. Dolayısıyla, tek bir yüz kılı belirtisi olmayan 30’lu yaşlarda değilseniz, sakal bırakamama konusunda endişelenmenize gerek yok.

30 yaşın üzerindeki ve henüz sakalı olmayanlarınız için, dermatoloğunuzla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla size olmayacak. Çok para harcamak isterseniz deneyebileceğiniz pahalı saç ekimi prosedürleri vardır.

Şimdi, sakal büyümesi genler tarafından tanımlanıyorsa, daha hızlı uzaması için bir şeyler yapmanın ne faydası var? Bu sorunun cevabı, genlerinizin destekleyeceği maksimum sakal uzama oranına ulaşmaktır. Saatte 25 mil (mil / saat) hızla koşma potansiyeline sahipseniz, ancak bunu yalnızca saatte 20 mil hızla yapıyorsanız, o zaman bu önemli 5 mil / saat boşluğu doldurabileceğiniz ve bir fark yaratabileceğiniz anlamına gelir. Aynısı sakalınız için de geçerlidir.

İşte sakalınızı bu şekilde daha hızlı ve daha iyi uzatabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde sakal uzatmak için ipuçları

1. Testosteron seviyenizi artırın

Erkek cinsiyet hormonu testosteron, yüz kılları da dahil olmak üzere erkeklerle açıkça ilişkilendirilen özelliklerden sorumludur. Bu nedenle, uykuda olan saç köklerinizi uyarmak için yapılacak ilk şey, testosteron pompalamasını sağlamaktır.

Ve düzenli egzersiz yapmaktan daha iyi bir yol. Uzun spor saatlerini dahil etmek için zaman bulamıyorsanız, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanın gücünüzü ve kas hacminizi artırmak için mükemmel sonuçlar sağladığı bilinmektedir. Bu süreçte testosteronunuzu artırırsınız.

2. Yüzünüze iyi bakın

Düzenli egzersiz yapmanız iyidir, ancak aynı zamanda yüzünüze de düzenli olarak bakmalısınız.

Yüzünüzü haftada bir kez pul pul dökün. Yüzdeki ölü deri hücrelerinin uzaklaştırılması saç büyümesini teşvik edecektir.

Peeling yapan bir kahve yapın

Kahve telvesi, hindistancevizi yağı ve şekerle harika bir ovalama yapabilirsiniz.

Malzemeler

 • Öğütülmüş kahve – 2 yemek kaşığı
 • Hindistan cevizi yağı – 2 yemek kaşığı
 • Şeker veya deniz tuzu –1 yemek kaşığı

Talimatlar

 1. Kahve telvesi ve şekeri bir kasede karıştırın.
 2. Hindistan cevizi yağını ekleyin. Hindistan cevizi yağını katılaşırsa mikrodalgada eritin.
 3. İçeriği iyice karıştırın.
 4. Ovmayı yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Karışımı gözünüzden, burnunuzdan ve ağzınızdan uzak tutun.
 5. En az 15 dakika yüzünüzde bırakın, ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Ayrıca yüzünüzü günde iki kez bir temizleyici ile yıkayın ve yüzünüzü nemli tutun. Temiz ve nemli cilt, saç büyümesi için verimli bir ortam sağlar.

Son olarak, her hafta 15 dakika yüzünüze masaj yapın. Masaj, yüzünüzdeki kan dolaşımını artırır. Faydaları daha da artırmak için, yüz kılları için popüler bir uyarıcı olan okaliptüs özü içeren bir ürünle masaj yapın.

Saç büyümesini uyaran çeşitli uçucu yağlar da vardır. Uçucu yağları doğrudan cilt üzerinde kullanırken, uçucu yağların güçlü olması ve hassasiyetin artmasına neden olabileceği için bir taşıyıcı yağ kullanmanın önemli olduğunu unutmayın. Bunları daima hindistancevizi yağı, tatlı badem yağı ve hatta zeytinyağı gibi bir taşıyıcı yağla seyreltin. Taşıyıcı yağlar, uçucu yağların özelliklerini azaltmaz. Aslında saç köklerine uygun bir dağıtım sistemi görevi görürler.

İyi saç uzaması uyarıcı uçucu yağlar  güve otu, sedir ağacı, nane ve biberiyedir. Yağlara karşı herhangi bir duyarlılığınız olup olmadığını görmek için daima bir yama testi yapın.

3. Stresten kaçının

Ne pahasına olursa olsun stresten kaçının. Araştırmalar, çok fazla stresin saç dökülmesine bağlı olduğunu bulmuştur. Bunun nedeni, stres altındayken vücudunuzun testosteronun düşmanı olan kortizol hormonunu salgılamasıdır. Vücudunuzdaki yüksek kortizol seviyeleri testosteron seviyelerini düşürür ve bu da yüz kıllarınızın uzamasını etkiler.

Müzik dinlemek, film izlemek, spor yapmak veya video oyunları oynamak gibi zevk aldığınız etkinliklere katılmaya çalışın. Ek olarak, meditasyon genellikle strese karşı iyi bir çare olarak gösteriliyor ve bu büyüyen bir trend.

4. Yeterince uyuyun

Uygun miktarda dinlenmenin önemi asla yeterince vurgulanamaz. Uykusuzluk, vücudunuzun fizyolojik ve psikolojik fonksiyonları arasında uyumsuzluk yaratmak için yeterlidir. Uyuduğunuzda, hasarlı cilt hücrelerini onarmak gibi vücut aktiviteleri için size zaman verir.

5. Gerekli takviyeleri alın

Günde en az 2 mg, tercihen 2,5 mg biotin alın. Saç büyüme oranını artırmak isteyenler için iyi bilinen bir besin takviyesidir. Size en yakın eczanelerde veya sağlıklı gıda mağazalarında mevcuttur.

Saç büyümesi için B1, B6, B12, C, E ve beta-karoten gibi bazı vitaminler de gereklidir.

6. Diyetinize meyve, sebze ve protein ekleyin

Sakal büyümesini desteklemek için diyetinize daha fazla sebze, meyve, yağsız et, balık, yumurta ve fındık ekleyin.

Protein, meyve ve sebzelerde bulunan önemli minerallerle birlikte saç uzamasını uyarır.

7. Efsanelerden kaçının, sakalınızı rahat bırakın

Sakalınızı tıraş etmenin veya düzeltmenin saçları daha kalın veya daha hızlı uzatmadığı iyi bilinen bir gerçektir. Yüz kıllarının uzama oranı üzerindeki net etkisi sıfırdır, bu yüzden bu çürük ev ilacından vazgeçmenin zamanı geldi. Bunun yerine, alçakta kalın ve sakalına dokunmayın.

İlk ay, tamamen dağınık ve vahşi büyümesi nedeniyle onu tıraş etme veya düzeltme dürtüsüne sahip olacaksınız. İlk birkaç hafta, yüz kıllarınızdan dolayı tedavi edilemez bir kaşıntı hissedeceksiniz. Tüm bu cazibelerden kaçının ve sonuç ödüllendirici ve buna değer olacaktır.

Sakal yetiştirmek, tam bir bağlılık ve muazzam sabır gerektiren bir şeydir.

8. Büyümenize özen gösterin

Bir ay geçtikten sonra sakalınızın sertleşmesine izin vermeyin. Şimdi ona hak ettiği hafif kesimi verebilirsiniz. Düzenli olarak saç kremleri ve sakal yağları kullanarak sakalınızı nemli tutun. Onlara sahip değilseniz, her gün şampuanlayın. Sabunla yıkamayın.

Şampuan, geleneksel sakal kreminize bir alternatif değildir. Sadece sakal kremini düzeltemediğinizde kullanın.

Sonuç olarak

Yukarıda belirtildiği gibi, şu anda yüz kıllarınız için endişelenmek için çok genç olabilirsiniz. Aslında, 20’li yaşlarındaki birçok erkek, tam olarak şekillendirilmiş sakal bırakmaz. Bazıları için 40’a kadar geç geliyor.

Genetik makyajınız nedeniyle yüz kılları olmayanlarınız için sadece rahatlayın. Hayatta ihtiyacınız olan tek şey sakalınızı düzeltmek için fazladan birkaç saattir. Hatırlamanız gereken şey, sakalın karakterinizin ve yeteneklerinizin belirleyici bir özelliği olmadığıdır. Yani birinin yokluğu gerçekte kim olduğunuzu asla elinizden alamaz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*