Koç çantanızı nasıl temizlersiniz

Sevgili ürünlerimiz en çok yıpranan ve yıpranan ürünlerdir. Elbette yıpranma ve aşınmanın üstesinden gelmek kolay değildir, ancak en sevdiğiniz ürünleri temiz tutmak, görünümlerini koruyacak ve eski haline getirecektir. Çoğu şeyi yıkamaya koyabilseniz de, değerli antrenör çantanız çamaşır makinesine düşürmeniz gereken bir şey değildir.

Çeşitli moda markaları arasında Coach çantalar benzersiz yapıları ve baskıları ile tanınmakta ve tercih edilmektedir. Baskıların çoğu dokulandır; bu, çantaya güzel bir görünüm ve his verir. Ne yazık ki bu kumaşın bakımı zordur.

Her şey gibi çantanız da zamanla kirlenecek. Şansınız, lüks bir Coach çantası isteğinizi yerine getirmek için zaten bir servet harcadıysanız, büyük olasılıkla yüksek fiyatlı bir temizleyici satın almak konusunda isteksizsinizdir. Aşağıdaki temizleme yöntemleri, çoğu evde bulabileceğiniz malzemelerle çantanızın ömrünü uzatabilir.

Çantanızı düzenli olarak temizleyebileceğiniz gibi, kumaşı bozmadan zorlu noktalarla da başa çıkabilirsiniz. Düzenli temizlik alışkanlığı edinmek, çantanızın lüks görünmesine yardımcı olacaktır.

Coach çantanızı temizlemenin ve yeni gibi görünmesini sağlamanın iki basit yöntemi:

Yöntem 1: Su ile bakım temizliği

Düzenli temizlik, Coach çantanızın temiz ve düzgün görünmesini sağlamak için çok az zaman ve çaba harcanmasını sağlayacaktır.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Antrenör çantası
 • Kase su
 • Sünger
 • Tüy bırakmayan havlu

Adım 1. Süngeri ıslatın

Su kabına bir sünger batırın. Suyun çoğunu çıkarmak için sertçe sıkın, sadece biraz nem tutun.

Adım 2. Torbanın kumaşını nazikçe ovalayın.

Nemli süngeri nazikçe çantanın kumaşına geçirin. Güçlü ovalama yerine nazik dairesel hareketler kullanın. Kullandığınız sünger ped çift taraflıysa kumaşı temizlemek için yumuşak ve kabarık tarafı kullanın.

Sünger kirlenirse kabı boşaltın ve tekrar doldurun. Temizlemeye devam etmeden önce fazla suyu sıktığınızdan emin olun.

Adım 3. Altını ve kayışları temizleyin

Çantanın altını ve kayışlarını ihmal etmeyin. Çantanızın tabanı her türlü yüzeyle temas ettiğinden kirin çoğunu toplar. Bir çantanın kayışları da hızla kirlenir, çünkü bunlar en çok dokunulan ve ellerinize bulaşan mikroplarla kontamine olanlardır.

Adım 4. Nemi silin ve torbanın kurumasını bekleyin.

Tiftiksiz bir bezle çantanızı olabildiğince kurulayın. Tamamen kurumasını bekleyin.

Yöntem 2: Bebek sabunu ile leke temizleme

Bu yöntem lekeleri temizlemek için veya Coach çantanızı uzun bir süre sonra temizliyorsanız iyidir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Antrenör çantası
 • Bebek Yıkama
 • Kase su
 • Sünger
 • Tırnak fırçası
 • El havlusu
 • Tüy bırakmayan havlu

Adım 1. Çantayı bir el havlusunun üzerine yerleştirin.

Coach çantanızı bir el havlusunun üzerine koyun. Bu, iş istasyonunuzun kirlenmesini önleyecek ve çantanızı aşırı nemden koruyacaktır.

Adım 2. Süngeri ıslatın

Süngeri su kabına batırın ve fazla suyu boşaltmak için sıkın.

Adım 3. Süngerin üzerine bir damla bebek sabunu püskürtün

Süngerin üzerine bir damla bebek sabunu püskürtün. Çift taraflı ovma süngeri kullanıyorsanız, kabarık tarafı kullanmayı unutmayın.

Genel deterjanlar ve sabunlar çantanızın kumaşı için iyi değildir. Bebek sabunu diğer temizleyicilerden daha naziktir.

Adım 4. Kir lekelerini sabunlu süngerle temizleyin.

Sabunlu süngerle inatçı kir lekelerini çıkarın. Yine, torbanın kumaşına zarar vermemek için nazik dairesel hareketler önerilir.

İnatçı lekeler için, sabunu kumaş üzerinde 10-20 dakika bekletin, bu, sabunun kumaşa nüfuz etmesini sağlayacak ve kumaşa zarar verebilecek aşırı ovalama olmadan lekeleri çıkaracaktır. Beklerken çantanın içini veya donanımını temizleyebilirsiniz.

Adım 5. Fermuarları ve ulaşılması zor noktaları temizlemek için bir tırnak fırçası kullanın

Çantanızın köşe ve çatlaklarını ve ayrıca fermuarları temizlemek için bir tırnak fırçası kullanın. Burada kullanılan gibi bir tırnak fırçası tırnaklarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle çok yumuşaktır. Yine de bir fırça. Çantanızı mahvetmek istemediğiniz için üzerine uyguladığınız baskıya dikkat edin.

Adım 6. Nemi silin

Leke temizleme, çantanızda daha fazla nem bırakır. Torbanın kurumasına izin vermeden önce nemi silmek için tüy bırakmayan bir havlu kullanın. Çantanızda az miktarda bebek sabunu kullandıysanız, tüy bırakmayan bir bezle kurutmadan önce nemli, sabunsuz bir süngerle silin.

Çantanızın iç astarı da kirliyse temizlemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın. Yırtılmaları önlemek için astarın ince olabileceğini unutmayın.

Ek ipuçları

 • Çamaşır makineleri için antrenör çantaları yapılmaz. Yalnızca hafif elle temizlemeye dayanabilirler.
 • Çantanızın dokusunu korumak istiyorsanız, her ne pahasına olursa olsun sert ovalamadan ve ovalamadan kaçınmalısınız.
 • Süngeri daima nazik dairesel hareketlerle çalıştırın.
 • Çantanızı çok ıslatmaktan kaçının. Fazla suyu çıkarmak için süngeri iyice sıkın.
 • Değerli çantanızı güneşte kurutmayın. Güneş ışığı kumaşa zarar verebilir ve rengini matlaştırabilir. Serin ve karanlık bir yerde hava ile kurutmanın yolu budur.
 • Lekelenmeyi önlemek için çantanızdaki eşyaları kullanın. Makyajınızı, kremlerinizi ve losyonlarınızı ayrı bir çantada saklayın. Kalemlerinizi ve kalemlerinizi kapalı tutun.
 • Oje çıkarıcıya batırılmış pamuklu çubukla çantanızdaki renkli veya mürekkep lekelerini çıkarın.
 • Herhangi bir temizleyiciyi kullanmadan önce her zaman göze çarpmayan bir yerde test edin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*