Dumanlı göz makyajı: resimlerle adım adım kılavuz

“Dumanlı göz” görünümü demek sadece başka bir makyaj trendi, büyük bir haksızlık olur. Trendler eskimektedir, ancak dumanlı gözlerin mistik cazibesi zamansızdır. Herkes gücü ve gücü yayan mükemmel bir çift ateşli göz ister, ama ne yazık ki herkes “bununla doğmaz”.

Profesyonel İpucu: Basit genetiğin parıltınızı köreltmesine izin vermeyin çünkü küçük bir makyajın düzeltemeyeceği bir şey yoktur.

Göz farı fırçanızı alın ve gözlerinize tanım, yapı ve çekici bir görünüm kazandırmak için sihirli bir değnek gibi kullanın. Uzun süre, dumanlı gözler büyük ölçüde siyah ve kömür grisinin tonlarıyla eşanlamlıydı.

Ancak yıllar geçtikçe, bu imza stilini canlandıracak renk şeması, göz farı paletinin tüm yelpazesini içerecek şekilde genişledi.

Siyah, kahverengi ve gri gibi geleneksel favorilerden morlar, yeşiller ve maviler gibi daha cesur ve daha cesur seçeneklere kadar, bu zamansız tekniği mükemmelleştirmek için hemen hemen her rengi kullanabilirsiniz.

Acemi iseniz, ilk denemenizde çıplaklar ve daha açık tonlar giyerek güvenli bir şekilde oynamalısınız. Farklı tonları kusursuz bir şekilde uygulamak, katlamak ve harmanlamak için yeterince deneyim kazandıktan sonra daha koyu renklere geçin.

Dumanlı göz makyajı için adım adım rehber

Herkesin kendi göz şekli olduğu için klasik görünüme ulaşmanın tek bir yolu yoktur. Ancak bu görünümü elde etmek için gerekli olan göz farı yerleştirme hakkında zaten bir fikriniz varsa, yarı yaladınız.

Herkes deneme yanılma yoluyla öğrenir. Ancak temelleriniz netleştiğinde görev çok daha kolay hale gelir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Astar
 • Kapatıcı
 • Göz farı fırçası
 • Seçtiğiniz göz farı – 3 renk (Nötr, Açık, Koyu)
 • Maske
 • Siyah göz kalemi

Gözlerini hazırlamak

Gözlerinizi mükemmel dumanlı gözler için hazırlamak üç adımdan oluşur:

 • Göz kapaklarınızı hazırlamak
 • Gizleniyor
 • Nötr bir gölge uygulayın

1. Tam bir görünüm için kapaklarınızı hazırlayın ve doldurun.

Başarılı bir makyaj tarzının ilk adımı cildinizi buna hazırlamaktır. Kapakları temizlemenin, nemlendirmenin ve hazırlamanın önemi yeterince vurgulanamaz.

Göz makyajında ​​pürüzsüz bir temel oluşturmak için önce göz  kapaklarınızı hazırlamalısınız  . Astar uygulamak sadece cildin dokusunu pürüzsüzleştirmekle kalmaz, aynı zamanda makyajın cilde yapışmasını ve daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Amacınız dumanlı gözler kadar yoğun bir görünümse, bu kritik adım renklerin daha kolay karışmasına yardımcı olduğu için daha da önemlidir.

 • Bugün, herhangi bir güzellik mağazasında, göz kapaklarının hassas cildi için özel olarak formüle edilmiş çeşitli astarlar bulabilirsiniz. Eğer yoksa, normal bir yüz astarı iyi olabilir.
 • Astarı yüzük parmağınızla gözlerin altına ve kapaklara nazikçe uygulayın. Kaplanacak alan oldukça küçük olduğu için bezelye büyüklüğünde ürün yeterli olmalıdır.

2. Herhangi bir renk değişikliğini gizleyin.

Astar, cilt dokunuzu daha eşit hale getirecektir, ancak eşit bir cilt tonu elde etmek için bazı renk düzeltmeleri yapmanız gerekebilir. Kapaklarınızda veya gözünüzün altında herhangi bir renk değişikliği fark ederseniz, pürüzlü cildinizi eşitlemek için çok az miktarda kapatıcı uygulayın.

 • Kapatıcı, hedef cilt rengine en yakın olan veya daha açık bir gölge olmalıdır. Orijinal ten renginizden daha koyu bir kapatıcı kullanmak tüm yüzünüzü matlaştırır.
 • Gözler için likit yerine krem ​​kapatıcı kullanılması tercih edilir çünkü kıvamı daha kalın olduğundan ve kırışıklıklara yerleşmez. Ürünü karıştırmak için yüzük parmağınızı kullanın ve göz farı paletine geçmeden önce cildinize sızması için biraz zaman verin.

3. Tüm göz kapağına yumuşak, nötr bir gölge uygulayın.

Dumanlı bir göz görünümü genellikle benzer bir gölgenin en az üç tonunun füzyonunu içerir. Size en uygun renk şeması teninizin ve gözlerinizin rengine bağlıdır.

Ancak bu, denenmiş ve test edilmiş rotaya bağlı kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Hangisinin size en uygun olduğunu görmek için farklı tonları deneyebilirsiniz.

Çalışacağınız üç renge karar verdiğinizde, tüm alt göz kapağına uygulamak için orta tonu kullanın. Örneğin, koyu kahverengi, sıcak tuğla ve parlak altın içeren kahverengi bir palet seçerseniz, nötr tonlu tuğla, görünümünüz için nötr bir temel olarak çalışacaktır.

 • Gölgeyi göz kapaklarınıza uygulamak için kubbe şeklinde bir göz farı fırçası alın.
 • Rengi kaş kemiğine kadar süpürmek yerine, uygulamayı doğal kıvrım içinde tutun.
 • Vurgulayıcınızın gideceği yer olduğu için gözlerinizin iç köşelerini tamamen çıplak bırakın. Tüm göz kapağını geniş bir göz farı ile boyarsanız, vurgulayıcı temel gölgeye karışacak ve olması gerektiği kadar öne çıkmayacaktır.

Klasik dumanlı göz eğitimi

1. En açık rengi gözlerin iç köşesine ve alnın altına uygulayın.

Bir aydınlatıcı mükemmel bir makyaj görünümü oluşturabilir veya bozabilir. Bu harika ürün dikkatleri yüksek noktalarınıza çekerek yüz yapısının konturlanmasına yardımcı olur. Bu ışıltılı iyiliği cildinize uyguladığınızda, ışığı yüzünüzün heykel gibi görünmesini sağlayacak şekilde yansıtır.

Kaş kemiğini vurgulamak için paletinizdeki en açık rengi vurgulayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Gözlerinizin düzgün görünmesi için gözünüzün iç köşesine de biraz sürün.

 • Vurgulayıcıyı doğrudan kaşlarınızın altına uygulamak için küçük, düz bir göz farı fırçası kullanın. Kaşlarınızı bu açık ve parlak gölgeyle vurgulayın ve ardından göz kapağınızı kaplayan önceden uygulanan orta gölgeye karıştırmak için kabarık bir göz farı fırçası kullanın.
 • Görünümün bir araya gelmesi için, tamamen mükemmel görünmelerini sağlamak için farklı tonları birleştirmeniz gerekir.
 • Ardından, vurgulayıcıyı gözlerin iç köşelerine uygulamak için küçük, temiz, düz bir fırça kullanın. Orta ton için kullandığınız fırçanın aynısını kullanabilirsiniz, ancak yalnızca içinde bulunabilecek eski renklerden herhangi birini temizledikten sonra.

2. Görünümü yumuşatmak için en koyu rengi gözlerinizin üçgen dış kenarına uygulayın.

Şimdi, gözlerinizin şeklini daha da vurgulamak için kullanılacak olan seçilen üç renk arasından en koyu rengine geçiyoruz. Bu renk diğer tonlara göre daha baskın olduğu için uygularken çok dikkatli olmanız gerekecektir.

Aşırıya kaçmamak ve ihtiyacınız olandan daha fazla renk toplamamak çok önemlidir. Daha koyu renk doğal olarak oldukça pigmentli olacaktır, bu nedenle maksimum etki için sadece küçük bir ürüne ihtiyacınız vardır.

Renk, içteki üçte birlik kısımda koyu gölgelerden tamamen arındırılmış şekilde kısmen dış kapağın üzerine yerleştirilmelidir. En koyu gölgeyi gözünüzün dış köşesinden süpürerek ve kirpik çizgisinin ortasına giderek başlamalısınız.

Gölge uygulayın  ait  gözlerinden  bir “C” neredeyse yarım göz kapağının kapağı, ancak çok derin gitmez için. Göz kapakları ağır olan kişiler çok fazla ürün uygulamamaya çok dikkat etmelidir.

 • Koyu göz farı gölgesini uygulamak için tercihen ucu sivriltilmiş düz bir fırça kullanın. Gözün dış köşesinden başlayın ve sonra kirpik çizgisinin ortasına ve üst kıvrıma ulaşana kadar karıştırın.
 • Tek seferde çok fazla ürün paketlemek yerine, çok az miktarda ürün kullanarak ince kat göz farı uygulayın. Başlangıçta minimum miktarda koyu gölge kullanmak ve ardından gerektiğinde rengin yoğunluğunu kademeli olarak artırmak önemlidir.
 • Biraz daha renkle yapabileceğinizi düşünüyorsanız, göz kapağının dış üçgenine biraz daha gölge karıştırın.
 • Göz kapağınızın içteki üçte birini gölgesiz tutun, böylece gözleriniz açık ve parlak görünür.

3. Pürüzsüz bir görünüm için göz farlarınızı karıştırın.

Belirtilen alanlarda her üç rengi de uyguladıktan sonra, farklı konturlardan kurtulmak için hepsini karıştırmanız gerekecektir.

 • Kabarık bir karıştırma fırçası alın ve göz kapağının dış köşesinden göz kapağının iç köşesine ve kaş kemiğine kadar yuvarlayın. Gözün dış köşesinden başlayarak, kırışıklıklar boyunca, sonra göz kapağının altından kaşlara kadar hafifçe karıştırın.
 • Tonları bulanıklaştırırken hafif bir dokunuş kullanmanız ve daha koyu renk tonu, belirgin veya sert çizgiler olmadan doğal ve kademeli olarak ten renginize geçene kadar yapmaya devam etmeniz gerekir. Tüm sıkı çalışmanızı mahvedebileceği için süreci hızlandırmaya çalışmayın.
 • Bu noktada ihtiyaç hissederseniz biraz ek renk bile uygulayabilirsiniz.
 • Ayrı bir karıştırma fırçanız yoksa bu amaçla standart far fırçanızı kullanabilirsiniz. Harmanlamaya başlamadan önce kalan göz farı fırçadan çıkardığınızdan emin olun, böylece renkleri aktarmayı sonlandırmazsınız.

4. Gözlerinizi belirginleştirmek için koyu renkli bir göz kalemi ve rimel kullanın.

Şimdi son rötuşlara geliyoruz. Koyu renkli göz kalemi ve küçük bir rimel, dumanlı gözünüze çok fazla drama katabilir.

Gözlerinizin şeklini belirlemek için kalem, krem ​​veya sıvı göz kalemi kullanabilirsiniz. Aslında, dumanlı bakışınızı basit bir yukarı doğru hareket ettirerek bir kedi gözü oluşturarak yükseltebilirsiniz.

Gözlerinizi göz kalemi ile kaplamak  , onları yukarı kaldırarak büyük ve güzel görünmelerini sağlayabilir. Ve maskara kirpiklerinizle aynı şeyi yapar. Maskara ile kıvrık kirpikler, uzun ve tatlı görünmelerini sağlar.

 • Size en uygun eyeliner’ı alın ve kirpik çizgisinin iç köşesinden gözün dış köşesine doğru bir çizgi çizin. Bulanık bir görünüm istiyorsanız, çizgiyi kalın tutun ve ardından parmak ucunuzu veya küçük bir fırçayı kullanarak kenarlarını bulanıklaştırarak gölgeye karıştırın.
 • Bir diğer önemli ancak gözden kaçan adım, gözlerinizi iyi hizalamaktır, bu da temel olarak kirpik çizginizi tanımlamak için göz kalemi kullanmak anlamına gelir.
 • Koyu gölgenizin bir kısmını alt kirpik çizginizin dış yarısı boyunca süpürmek için açılı bir fırça kullanın, böylece üst göz kapaklarınızdaki koyu gölgeyi yansıtır.
 • Maskara uygularken ürünün hiçbirini göz kapaklarına veya göz altı bölgesine aktarmamaya çok dikkat edin. Sabit bir el ve sıkı bir tutuşla maskara fırçasını kirpikler arasında hareket ettirin.
 • Üst kirpiklere en fazla iki kat rimel, alt kirpiklere ise yalnızca bir kat sürün. Ürünlerin fazla uygulanması kirpikleri bir araya toplayarak ağartma riskini artırabilir. Ayrıca, kirpiklerinin doğal görünmemesini de istemezsin.

5. Düşen göz farı veya lekeli maskarayı silin.

Makyaj yapmayı bitirdikten sonra lekeleri, lekeleri veya ürün transferini kontrol etmelisiniz.

 • Yanaklarınıza veya gözünüzün altına düşmüş olabilecek göz farı temizlemek için büyük, kabarık bir makyaj fırçası kullanın. Yüzünüzden istenmeyen ürünü çıkarmak için hızlı, geniş vuruşlar ve hafif bir dokunuş kullanın.
 • Göz kenarları gibi daha dar noktalar veya göz kapağı veya yanaklara bulaşmış olabilecek maskarayı çıkarmak için, görünümü bozmadan işi yapabilen daha dar bir araç kullanın.
 • Sen bir çubukla dip olabilir  makyaj çıkarıcı  ve   hafifçe ovmak maske. İşlem sırasında herhangi bir fazla makyaj yanlış bir şekilde çıkarılırsa, tekrar uygulayın ve hasarı onarmak için karıştırma fırçanızı kullanın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*