2 En İyi Ev Yapımı Yüz Fosforlu Tarifler

Bütün kızlar yüzlerinde “içten ışık” parıltısını ister. Parlak bir cilt sağlığı, mutluluğu ve gençliği yayar. Genç ve nemli bir cilde sahip olmanın en kolay yolu, fosforlu kalem kullanmaktır.

Elmacık kemiklerinizi vurgulamak veya donuk ten renginizi düzeltmek istediğinizde, hemen makyaj kitinizin derinliklerine gizlenmiş tüp veya fosforlu kaleme ulaşın.

Bir aydınlatıcı ışığı çeker ve bir parlaklık ve yükseklik yanılsaması yaratır. Vurgula, Kontur, Strobe veya Pişir – Vurgulayıcı olmadan hiçbir şey yapamazsınız. Pek çok güzellik trendi gelir ve gider, ama tahmin et ne oldu? Yontulmuş üç boyutlu elmacık kemikleri asla modası geçmeyecek!

Son zamanlarda vurgulama patlaması nedeniyle piyasada bulunan bu kadar çok seçenek varken, hangilerinin satın alınacağı konusunda kafa karıştırmak kolaydır. Ayrıca, bu fosforlu kalemler tam olarak ucuz değil. Ve cildinize zararlı kimyasal maddeler içerebilecek ürünlere çok para harcamaya değip değmeyeceğini merak etmelisiniz.

Biz burada olacak favori güzellik sırrı silah için en iyi ev yapımı yüz işaretleme tarifleri iki sahip  koyu halkaları en aza indirmek  ,  kırışıklıkların görünümünü azaltmaya  ve yüzünü canlandırmak.

Yöntem 1: Nemlendirici bazlı vurgulayıcı

Doğal olarak güneşten öpülmüş bir görünüme sahip olmanın anahtarı sadece fosforlu kalemin kendisi değildir; daha ziyade aydınlatıcı içerdiği şeydir. İyi bir nemlendirici, cildinizin beslenmiş ve sağlıklı görünmesini sağlar. Cildin gün boyu nemli kalmasını sağlamak için tasarlanmış bir nemlendirici, bir aydınlatıcıda baz olarak kullanıldığında harika bir ışıltı yaratmaya yardımcı olur.

Kötü bir nemlendirici cildinizin tüm yanlış yerlerde parlak görünmesine neden olabilirken, aynı nemlendiriciyi yüksek noktalarda (fosforlu kalemin durumunda olduğu gibi) idareli kullandığınızda, yüzünüz birdenbire içten bir ışıltıya bürünür.

Bu ev yapımı yüz fosforlu kalem tarifi, aynı zamanda çok çeşitli güzellik yararları nedeniyle “gençlik çeşmesi” olarak da bilinen aloe vera jeli içerir. İnanılmaz mineral ve antioksidan içeriği nedeniyle genellikle kozmetik ve cilt bakım ürünlerinde önemli bir bileşendir. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve genel cilt elastikiyet kaybıyla mücadele etmek için mükemmel besleyici fondöten. Onun  nemlendirici özellikler tüm cilt tipleri için idealdir  .

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Gölge
 • Nemlendirici – 4 veya 5 pompa
 • Aloe vera jeli – 1 çay kaşığı

Tek adımlı yöntem: nemlendirici, aloe vera jeli ve göz farı bir kapta birleştirin

 • Bir kaseye 4-5 damla nemlendirici pompalayın.
 • 1 çay kaşığı aloe vera jeli ekleyin.
 • Buna göre göz farı ekleyin.
 • Tüm malzemeleri bir spatula ile iyice karıştırın.
 • Karışımı küçük bir kaseye aktarın.

Bu ev yapımı yüz vurgulayıcıyı 2 aya kadar serin ve kuru bir yerde saklayın.

Yöntem 2: Hindistan cevizi yağı bazlı fosforlu kalem

Hindistan cevizi yağı, nemli görünen cildin sırrıdır. Genç ve taze bir görünümü yeniden yaratmanın ucuz bir yoludur. Pek çok faydası arasında kırışıklıkların ve ince çizgilerin azaltılması, serbest radikallerin cildin katmanlarına nüfuz ederek ve nemlendirerek hasara neden olmasını engellemesi sayılabilir. Dahası, gözeneklerinizi de tıkamayacak! Ayrıca hindistancevizi yağının antibakteriyel özelliği formülünüzü taze tutacaktır.

Bu fosforlu kalemde kullanılan E vitamini yağı cildi besler ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirir  . Cildin elastikiyetinin korunmasından sorumlu olan kolajen üretimini arttırır. Böylece ince çizgi ve kırışıklık olasılığını azaltır. Serbest radikallerle savaşan zengin bir antioksidan kaynağı olduğu için koyu lekeleri aydınlatır (serbest radikaller koyu lekelerin sebebidir).

Bu fosforlu kalemde kullanılan hint yağı, cildi rahatlatmaya ve genç görünümünü geri kazanmaya yardımcı olur  . Kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur ve cildinizi nemlendirir.

Bal mumu, fosforlu kalemlerin kalınlaşmasına yardımcı olur çünkü oda sıcaklığında katıdır ve nispeten yüksek bir erime noktasına sahiptir. Erime noktası düşük olan hindistancevizi yağı kullandığımız için özellikle bu tarifte kullanışlıdır. Fosforlu kalemde balmumu kullanıldığında, ciltte nemi kapatan bir bariyer oluşturur. Ayrıca cildi toksinlerden ve çevresel tahriş edici maddelerden korur. Ancak balmumu cildi boğmaz; daha ziyade size koruyucu bir tabaka sağlarken nefes almanızı sağlar.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Balmumu – 2 yemek kaşığı
 • Hindistan cevizi yağı – 1 yemek kaşığı
 • E vitamini – 5 veya 6 damla kabul edin
 • Hint yağı – 1 yemek kaşığı
 • Mika tozu – 2 çay kaşığı

Adım 1. Bal mumunu mikrodalgada eritin ve yağları ekleyin.

 • Isıya dayanıklı bir kavanoza 2 yemek kaşığı balmumu koyun.
 • Balmumu tamamen eriyene kadar 30 saniyelik patlamalarla mikrodalga.
 • Kavanozu mikrodalgadan dikkatlice çıkarın.
 • Eritilmiş balmumuna 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin.
 • Ayrıca 1 yemek kaşığı hint yağı ekleyin.

Adım 2. E vitamini yağı ve mika tozu ekleyin

 • Karışıma 5-6 damla E vitamini yağı sıkın.
 • Kavanoza 2 çay kaşığı mika tozu da ekleyin.
 • Tüm içeriği bir spatula ile iyice karıştırın.
 • Karışımı küçük bir kaseye aktarın.

Bu ev yapımı yüz vurgulayıcıyı 6 aya kadar serin ve kuru bir yerde saklayabilirsiniz.

Fosforlu kaleminizi nasıl uygulayabilirsiniz?

Yanlış yerlere çok fazla fosforlu kalem uygularsanız, size doğal olmayan bir ışıltı verir ve sizi teneke bir adam gibi gösterir, ki bunu istemezsiniz (Cadılar Bayramı değilse). Vurgulama tekniğinde ustalaşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Düz bir yüzey elde etmek için yüzünüze makyaj tabanı uygulayın.
 • Özelliklerinizi özetleyin.
 • Hafif bir kapatıcı ile vurgulamak ve karıştırmak istediğiniz alanları seçin.
 • Vurgulayıcıyı elmacık kemiklerinize, gözlerinize, burnunuza ve dudaklarınıza uygulayın.
 • Yoğun lekelerden kaçınmak için ürünü parmak uçlarınızla nazikçe ovalayın.

İpuçları

1. Her zaman cilt tonunuzdan iki ila üç ton daha açık bir vurgulayıcı kullanın.

2. İşaretleyiciler ve vurgulayıcılar farklı öğelerdir. Tabanın üstüne bir aydınlatıcı yerleştirilir. Cildiniz hazır olduktan sonra belirli özellikleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Fosforlu kalem, cildinize tam bir parlaklık vermek için fondöteninize veya nemlendiricinize eklediğiniz bir şeydir.

3. Vurgulamak için ideal yerler kaş kemerinin altı, gözlerin iç köşeleri, gözler arasındaki burun köprüsü, yanakların yüksek noktaları ve dudaklardaki aşk tanrısının pruvasının hemen üzeridir.

4. Doğal bir ışıltı için, alnınızın ve çenenizin köşelerine her zaman biraz fosforlu kalem uygulayın.

5. Yüzünüzün öne çıkarılan kısımlarını bulmak için kemik yapısını takip edin. Dışarı çıkan ve iyice karışan alanlarla başlayın. Bir pencerenin önünde durun ve üzerine düşen doğal ışıkta yüzünüzü izleyin. Yüzünüzün ışığı en çok yansıtan kısımları fosforlu kalemi uygulamak istediğiniz yerdir.

6. Burnu vurgularken burun kemiği boyunca başlayın ve burnun ucuna doğru karıştırın. Doğrudan uca uygulamayın; aksi takdirde çok parlak ve yağlı görünecektir.

7. Parlak fosforlu kalemler kullanmaktan kaçının. Doğal, parlak ve ıslak bir görünüm istiyorsunuz.

8. Makyajsız bir görünüm isteseniz bile yüzünüzü vurgulayabilirsiniz.

Ek makyaj ipuçları

Bu kadar çok kozmetik ürün mevcut olduğundan, ürünleri yüzünüze hangi sırayla uygulayacağınızı bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Ancak endişelenmeyin, kozmetik ürünleri uygularken izlenmesi gereken belirli sırayı aşağıda özetledik. Doğal malzemelerle ev yapımı makyaj da yapabilirsiniz   .

1. Nemlendirici:  Makyaj rutininize başlamadan 5 ila 10 dakika önce bir nemlendirici uygulayın.

2. Astar:  Astar, tabanınız için bir temel oluşturur. Temelin yüzünüzde pürüzsüz bir şekilde kaymasına izin verin.

3. Fondöten: fondöten  cildinizin tonunu eşitler. Ancak, cilt tonunuzun geri kalanıyla eşleşmelidir.

4. Kapatıcı:  Fondöten ile aynı renkte bir kapatıcı lekelerinizi, koyu lekelerinizi ve kızarıklığınızı kapatır.

5. Toz  fiksatif  :  Yerine sabitlenmiş bir toz makyaj fiksatifi.

6. Kaşlar:  Sırada kaşlar var. Gözünüze makyaj yapmaya başlamadan önce bunları yapın.

7. Göz Farı:  Kaşlarınızı bitirdikten sonra göz farı uygulayın.

8. Eyeliner:  Her zaman göz farı sonrası eyeliner uygulayın.

9. Maskara:  Maskara, eyelinerden sonra gelir.

10. Bronzlaştırıcı:  Bronzlaştırıcı, üssünüzün bir parçasıdır. Tenini bronzlaştır.

11. Allık:  Göz makyajını yaptıktan sonra allık uygularsanız, allık ile gözlerinizi harmanlayabilirsiniz.

12. Fosforlu Kalem:  Boyut ve parlaklık oluşturmak için yüzünüzün yüksek noktalarına vurgulayıcı uygulayın.

13. Ruj:  Dudaklar, makyajın uygulanmasında son adımdır. Mat bir ruj veya basit bir hafif parlaklık kullanabilirsiniz, ancak uzun sürmesini istiyorsanız her zaman en son uygulayın.

14. Sprey  fiksatif  :  Fiksatif sprey , makyajınızın yerinde kalmasına ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Ayrıca tüm makyajınıza ıslak bir görünüm kazandırır. Dayanıklı bir temeliniz varsa bunu atlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*