Facebook grubunuz nasıl silinir

Facebook grubunuzun artık amacına hizmet etmediğini düşündüğünüz bir zaman gelebilir. Ya da tartışma panosunda görünen aralıksız ilanlar nedeniyle grubunuzu kapatmak isteyebilirsiniz. İçiniz rahat olsun, haberlerinizi bölen spam göndericilerle uğraşmak zorunda kalan tek kişi siz değilsiniz.

İşte o aptal tıklama tuzağı makalelerinden daha sık gördüğünüz başka bir neden: nefret kusan yorumlar. İleti dizilerindeki yorumlar hakkında hatırlanması gereken önemli bir ayrım vardır. Bir fikri eleştirmekle bir bireyi kötülemek arasında dünya kadar fark vardır. İlkini ikinciyle eşitlemeyin ve sonunda Facebook grubunuzu silersiniz.

Bununla birlikte, grubunuzun içeriğini düşüren gerçek nefret tacirleri bulursanız, geri adım atmak isteyebilirsiniz. İşte Facebook grubunuzu silmek için adım adım bir eğitim.

Lütfen dikkat:  Grup yöneticisi sizseniz, grupta birden fazla yönetici olmasına bakılmaksızın aşağıdaki yöntemi kullanarak bir grubu silebilirsiniz.

Grubu sil

Adım 1. Facebook’a giriş yapın

Www.facebook.com adresindeki sayfayı açın, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve oturum açın.

Adım 2. Grup sayfanıza gidin

Facebook ana sayfanızın sol panelinde “Gruplar” adlı bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümde  grup adınızı bulun  ve üzerine tıklayın.

Adım 3. Grubunuz listede değilse

Grubunuzu “Gruplar” bölümündeki listede bulamazsanız, “Gruplar” bölümünün başlığına tıklayın.

Adım 4. Grubunuzu bulun

“Gruplarınız” sekmesinde grup adınızı bulun ve üzerine tıklayın.

Adım 5. “Üyeler” sekmesini açın

Grubunuzun ana sayfasına geldiğinizde, kapak fotoğrafının altındaki seçeneklerden “Üyeler” sekmesini bulun ve üzerine tıklayın.

Adım 6. Grup üyelerini kaldırın

Bir üyenin adının sağında görünen “dişli” düğmesini kullanarak tüm grup üyelerini manuel olarak kaldırın. Kısa bir açılır menüyü görüntülemek için “dişli” yi tıklayın. “Gruptan kaldır” ı seçin.

Adım 7. Kaldırma işlemini doğrulayın

Grup üyesinin kaldırılmasını doğrulamak için açılır pencerede “Onayla” yı tıklayın. Gruptaki son kişi olana kadar tüm grup üyelerini kaldırmak için bu adımları tekrarlayın.

Adım 8. Emekli Olun

Şimdi, kendinizi kaldırmak için aynı süreci izleyin. “Dişli” düğmesini tıklayın ve açılır menüden “Gruptan Ayrıl” ı seçin.

Adım 9. Çıkın ve grubu silin

 

Silme işleminin grubun silinmesine neden olacağını bildiren bir mesaj görünecektir. Niyetinizin bu olduğunu onaylamak için “Çık ve Sil” i tıklayın.

Grubu silmeden ayrıl

Burada bir fikrin var. Tüm yolu gitmek yerine, en az dirençli yolu takip edebilir ve gruptan çekilebilirsiniz. Sizi her bir üyeyi silme zahmetinden kurtaracak ve haber kaynağınızdaki tüm alakasız bildirimlerden kurtulacaksınız.

Adım 1. Grup sayfanıza gidin

“Gruplar” bölümünde ana sayfanızın sol panelindeki adına tıklayarak grubunuzun sayfasına gidin. Grubunuzu listede görmüyorsanız, “Gruplar” bölümündeki başlığa tıklayın ve tam listede grup adınızı bulun (resimler   eğitimde en üstte yer alır).

Adım 2. “Üyeler” sekmesini açın

Tüm grup üyelerinin listesini açmak için kapak fotoğrafının altındaki “Üyeler” seçeneğine tıklayın.

Adım 3. Gruptan ayrılın

Süreç aynen eskisi gibi. “Dişli” düğmesini tıklayın ve açılır menüden “Gruptan Ayrıl” ı seçin.

Adım 4. Gruptan ayrılın ve yönetici haklarından vazgeçin.

Kararınızdan emin olup olmadığınızı ve yönetici ayrıcalıklarınızdan vazgeçmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere görünecektir. Bu bataklıktan tamamen ayrılmak için “Gruptan Ayrıl” ı tıklayın.

Adım 5. Grubun dışında

Artık grubun dışındasınız ve onların etkinlikleri artık bildirimlerinizi veya ana sayfanızı doldurmayacak.

Adım 6. Gruba yeniden katılın

Gruba tekrar katılmak isterseniz, “Gruba Katıl” düğmesini tıklayın.

Kapalı veya özel bir grupsa, bir yöneticinin izni olmadan gruba yeniden katılamazsınız. Sayfadaki tek yönetici sizseniz, ayrıldığınızda bu ayrıcalık diğer grup üyelerine aktarıldı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*