Yeni bir Facebook hesabı nasıl oluşturulur

Facebook’u bilmiyorsan meşhur bir rock altında yaşamak zorunda kalacaksın. Dolayısıyla, henüz bir Facebook hesabınız yoksa, muhtemelen sosyal ağın ardındaki öfkeyi deneyimleme dürtüsünü hissediyorsunuzdur.

Bir Facebook hesabı oluşturmak, Facebook’un minimalist yaklaşımı göz önüne alındığında oldukça basit bir prosedürdür. İlk kez kullanıcı olsanız bile, işlem oldukça kolay olduğu için neredeyse hiç ter dökmeyeceksiniz.

Mevcut bir kullanıcı için yeni bir hesap oluşturmak, geçmişin günahlarından arınmak ve baştan başlamak için bir fırsattır, ancak  önce  eski hesabınızı silmeyi unutmayın   .

Facebook hesabı oluşturma adımları

Adım 1. Giriş sayfasına gidin

Tarayıcınızın adres çubuğuna www.facebook.com URL’sini yazarak Facebook oturum açma sayfasına gidin. Aşağıda isim, e-posta / telefon numarası, şifre, cinsiyet ve doğum tarihi gibi bazı formalitelerin yer aldığı büyük ve kalın harflerle yazılmış bir “Hesap oluştur” göreceksiniz.

Adım 2. Kayıt formunu doldurun

Kayıt formunu doğru bilgilerle doldurun. Adınızla başlayın, ardından e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı girin.

Güçlü bir parola oluşturun. Özel karakterler içeren bir cümle gibi biraz uzun olsun. Örneğin, “% 60 ruh hali ayarı.”

Doğum günü ayrıntılarınızı girin, cinsiyetinizi seçin ve son olarak “Hesap oluştur” düğmesini tıklayın.

3. Adım Arkadaşlarınızı bulun

Kayıt formuna bir e-posta adresi girdiyseniz, Facebook sonraki sayfada sizden Facebook’ta e-posta kişilerinizi bulmanızı ve onları arkadaş olarak eklemenizi isteyecektir.

Bu şekilde arama yapmayı tercih etmezseniz, “İleri” yi tıklayabilir ve ardından açılır pencerede “Adımı atla” yı tıklayabilirsiniz.
Arkadaşlarınızı bu şekilde aramayı seçerseniz, Facebook’un e-posta kişilerinize erişmesine izin vermek için e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Kayıt formuna cep telefonu numarasını girdiğinizde

Kayıt formuna e-posta yerine cep telefonu numaranızı girdiyseniz, Facebook, telefon numarasının doğru olduğunu doğrulamak için cep telefonunuza bir onay kodu gönderecektir. Mavi çubuğun üzerindeki alana kodu girin ve “Onayla” düğmesine basın. Hesabınız onaylanacaktır.

Adım 4. Facebook hesabı yapılandırıldı

Facebook hesabınız şimdi ayarlandı ve ana sayfanız açılacak.

E-posta adresinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz (kayıt formunda bir e-posta adresi kullandıysanız). “E-postanıza gidin” düğmesine tıklayın ve e-postanıza yönlendirileceksiniz. Kayıt işlemini tamamlamak için “Hesabınızı onaylayın” düğmesine tıklayın.

Hesabınızın onaylandığını gösteren bir iletişim kutusu açılacaktır. “Tamam” ı tıklayın.

Bu adım, e-posta adresinizi Facebook’a eklemek istemediğiniz sürece, kayıt formunda cep telefonu numaralarını dolduranlar için yararlı değildir.

Adım 5. Profil fotoğrafınızı yükleyin

Sonraki adımda hesabınız için bir profil resmi yüklemeniz gerekiyor. Senin bir fotoğrafın olmak zorunda değil. Herhangi bir şeyin resmi olabilir, ancak kişisel ilgi alanlarınızdan birini veya gerçekten sevdiğiniz bir fotoğrafı temsil eden bir şey kullanmaya çalışın. Profil fotoğrafınız, arkadaşlarınızın arkadaş listelerinde adınızın yanında ve Facebook’ta yaptığınız her yorumun yanında görünecektir.

Profil sayfanıza gitmek için mavi çubuktaki Ana Sayfa seçeneğinin yanındaki adınıza tıklayın. Profilinizde bir kişinin kafasının siluetini göreceksiniz. Silüetin altındaki “Fotoğraf Ekle” simgesini tıklayın.

Bir “Profil Resmi Ekle” penceresi açılarak size iki seçenek sunar: bir fotoğraf yükleyin veya bir tane çekin.
Bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza bağlı bir web kameranız varsa, “Fotoğraf Çek” düğmesini tıklayabilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız, “Fotoğraf Yükle” yi tıklayabilirsiniz. Bir “Dosya Yükleme” penceresi açılacaktır. Bilgisayarınızdan bir resim bulun ve seçin, ardından “Aç” düğmesini tıklayın.

Şimdi, diğer Facebook kullanıcılarının görmesini istediğiniz şeye göre fotoğrafı kırpın ve büyütün. Son olarak profil fotoğrafını göndermek için “Kırp ve Kaydet” i tıklayın.

Adım 6. Kapak fotoğrafını yükleyin

Profil fotoğrafınızı yükledikten sonra, profil sayfanız için bir kapak fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Kapak fotoğrafı genellikle size sevdiğiniz veya kalbinizle bağlantılı bir şeyi hatırlatır. Elbette, kapağınıza istediğinizi koyabilirsiniz.

Profil sayfanızda, “Kapak Fotoğrafı Ekle” düğmesini tıklayın ve açılır menüden “Fotoğraf Yükle” yi seçin.

Bir “Dosya Yükleme” penceresi açılacaktır. Yüklemek istediğiniz görseli bulun ve seçin ve “Aç” ı tıklayın.

Kapak resmi yüklendikten sonra, resmin üzerine tıklayabilir, fare düğmesini basılı tutabilir ve resmin fotoğraf alanında görüntülenen kısmından memnun kalana kadar yukarı veya aşağı sürükleyebilirsiniz. kapak sayfası. Ardından “Değişiklikleri Kaydet” düğmesini tıklayın.

Adım 7. Arkadaş aramaya başlayın

Yalnız bir kurtsanız, Facebook hesabınızın olması anlamsızdır. Facebook’ta başkalarıyla etkileşim kurmak için bir sosyal çevre oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, Facebook’un yardımını kullanarak arkadaşlarınızı bulabilir veya “Tanıdığınız kişileri bulun” bölümünde manuel olarak oynayabilirsiniz.

Profil sayfanızda “Arkadaşlar” sekmesini tıklayın. Ardından, e-posta kişi listenize bağlanarak arkadaş aramak için “Arkadaş Bul” düğmesini tıklayın.

Arkadaşlar sekmesinde, diğer Facebook kullanıcılarını ada, memlekete, mevcut konuma, lise, kolej / üniversite veya çalıştıkları şirkete göre aramanıza izin veren özel bir arama seçeneği vardır.

Bulduğunuz her arkadaş için bir “Arkadaş” isteği göndermeniz ve diğer kişinin isteği kabul etmesini veya reddetmesini beklemeniz gerekir. İsteği kabul ettiğinizde, her biriniz ilgili Arkadaşlar listenize ekleneceksiniz.

İsteğinizi reddederlerse veya herhangi bir şekilde yanıt vermezlerse, otomatik olarak kişisel algılamayın. Facebook’ta çok aktif olmayabilirler veya arkadaşınızla aynı adı taşıyan ama aslında tanıdığınız kişi olmayan biri olabilirler.

Facebook’ta sosyal çevrenizi geliştirirken, arkadaşlarınızın gönderilerini görmeye ve Facebook’un tüm avantajlarından (ve ara sıra dezavantajlarından) yararlanmak için kendi postanızı oluşturmaya başlayacaksınız.

Ek ipuçları

  • Cep telefonu numaranızı eklemek Facebook hesabınızı daha güvenli hale getirir.
  • Yalnızca bir hesabı doğrulamak için cep telefonu numaranızı kullanabileceğinizi unutmayın.
  • Birden fazla kişisel hesap oluşturmanın Facebook Topluluk Standartlarına aykırı olduğunu unutmayın.
  • Facebook, insanların işleri veya ürünleri için ayrı bir sayfa oluşturmasına olanak tanır.
  • Zaten bir Facebook kullanıcısıysanız ve temiz bir sayfa istiyorsanız, önce mevcut Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*