Kahveli tamamen doğal ev yapımı dudak peelingi

Çoğumuz cilt ve saç bakımına gereken önemi verirken, çoğu zaman dudaklarımıza bakmayı unuturuz. Vücudunuzun bu son derece hassas bölgesi, her gün birçok potansiyel olarak zararlı koşula ve şeye tabidir. Güneş hasarı, şiddetli hava koşulları, kirleticiler ve tahriş ediciler – bunların hepsi dudaklarınızdaki nemi ve güzelliği yırtabilir. Onlara zarar verebilecek diğer faktörler arasında sigara içmek, aşırı kahve veya çay tüketimi, sağlıksız bir yaşam tarzı, kötü sağlık, kimyasal yüklü güzellik ürünlerinin aşırı kullanımı ve düşük kaliteli dudak renkleri sayılabilir.

son

Kuru, çatlamış ve rengi atmış dudaklar oldukça yaygındır ve pul pul dökülme ve nemlendirme içeren sağlıklı bir dudak bakım rejimi izlenerek bakım yapılabilir. Eksfoliasyon, çatlamış ve pul pul dudakların iyileşmesine  , dokularının eşitlenmesine ve koyu lekelerin en aza indirilmesine yardımcı olabilir . Ayrıca koyu renkli dudakları etkili bir şekilde tedavi eder ve doğal renklerini geri kazanmaya yardımcı olur.

Süslü ticari ürünlere yatırım yapmak yerine, birkaç yaygın bileşenle kendi dudak fırçalamanızı yapabilirsiniz. İşte mat ve yıpranmış dudaklardan kurtulmanıza yardımcı olacak, kahveli tamamen doğal bir ev yapımı dudak peelingi için bir tarif.

Sadece üç temel bileşenle, bu kahve dudak peelingi size her zaman istediğiniz güzel, selfie-mükemmel pembe suratı verecektir. Etkili bir fırçalama iki bileşenden oluşur: bir peeling ve bir yumuşatıcı. Kahve telvesi dudaklarınızdaki ölü deriyi nazikçe temizlerken, zeytinyağı ve bal onların nemli ve beslenmesini sağlar.

Ev yapımı kahve dudak peelingi nasıl yapılır

İhtiyacınız olacak şeyler:

şeyler kahve ile ev yapımı dudak peelingi

 • Bal – 2 çay kaşığı
 • Zeytinyağı – 2 çay kaşığı
 • Kahve çekirdekleri – 1 yemek kaşığı

Adım 1. Bal, zeytinyağı ve kahve telvesini karıştırın.

adım 1 kaseye malzemeleri ekleyin

 • Bir kaseye 1 çorba kaşığı çekilmiş kahveyi koyun.
 • 2 çay kaşığı bal ekleyin.
 • Şimdi 2 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Adım 2. Bir ovma oluşturmak için malzemeleri karıştırın.

2. adım malzemeleri karıştırın ve saklayın

 • Bir kaşıkla malzemeleri iyice karıştırın.
 • Macunun pürüzsüz ve topaksız olduğundan emin olun.
 • Ev yapımı dudak fırçalamayı kahve ile bir kapta saklayın.

Kahve dudak peelingini kullanma

Yeterli miktarda ovalayın ve dudaklarınıza birkaç saniye nazikçe masaj yapın. Dudaklarına zarar verebileceğinden çok fazla baskı uygulamamaya dikkat et. Fırçayı durulayın. Nemlendirici ve besleyici bir dudak kremi uygulayarak bitirin.

Malzemeler hakkında

Kahve ile bu tamamen doğal ev yapımı dudak fırçalamayı yapmak için kullanılan her bir bileşenin dudaklarınızı yumuşak, pürüzsüz ve güzel yapmanıza nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım.

Kahve –  Güne başlamanıza yardımcı olan yakıt olmasının yanı sıra , birçok güzellik ve kozmetik amaca da hizmet eder. Kahve, beyin gücünü artırmak, stresle mücadele etmek, bağışıklığı artırmak ve daha pek çok şey için kullanılır.

International Journal of Dermatology’de  (2015) yayınlanan bir araştırmaya göre  kahve tüketimi, içeriğindeki polifenol nedeniyle cildi foto yaşlanmaya karşı korumaya yardımcı oluyor. Hiperpigmentasyonu azaltmada yardımcı olduğuna inanılıyor. (  1  )

Kahve çekirdekleri ve özleri, doğal yüz maskeleri  , cilt ovma ve dudak ovma yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır  . Öğütülmüş kahve çok etkili bir eksfoliyatördür ve ölü deriyi ve kirleri etkili bir şekilde giderir. Aynı zamanda yeni, sağlıklı cildin yenilenmesine yardımcı olur ve antioksidan faydalar sunar. Bu bileşen cildinizin parlak ve genç görünmesine ve dudaklarınızın dolgun ve yumuşak görünmesine yardımcı olabilir.

Kahvenin hafif aşındırıcı dokusu, dudakları peeling yapmak ve kuru, pul pul olan deriden herhangi bir zarar vermeden kurtulmak için mükemmeldir. Çatlamış dudakları yumuşatmaya, pürüzsüzleştirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca dudak peelinginize lezzetli bir koku katar.

Bal –  Bal  yüzyıllardır güzellik,  saç  ve  cilt bakımı amacıyla kullanılmıştır . Doğal ilaçlar hakkında herhangi bir şey biliyorsanız, o zaman bu çok yönlü bileşenin sunduğu birçok avantajın farkında olmalısınız. Bal, antibakteriyel, antiseptik, antienflamatuar, antioksidan ve nemlendirici özelliklerin yanı sıra birkaç temel besin maddesi ile birlikte gelir. Kan şekerini düzenlemeye, sindirimi iyileştirmeye, uykusuzlukla savaşmaya, kilo vermeyi teşvik etmeye ve enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olduğu için sağlık için mükemmeldir.

Bal, fantastik bir nemlendirme kapasitesine sahip olmasının yanı sıra, diğer şeylerin yanı sıra cilt gözeneklerini temizlemeye, yara izlerini ve izleri hafifletmeye, sivilcelerle savaşmaya, erken yaşlanma belirtilerini azaltmaya, güneş yanıklarını iyileştirmeye ve cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

Bu sihirli ilaç kuru, çatlamış ve ağrılı dudaklar için harikalar yaratır. Doğal bir nemlendirici olarak nemlendirilmesine ve nemlenmesine yardımcı olur.  Dudakları beslemek ve yumuşak tutmak için gerekli olan B 1  ve B  6 vitaminleri de dahil olmak üzere birçok temel besin maddesine sahiptir  . Ayrıca çatlamış ve kabarık dudakları yatıştırmaya yardımcı olur ve onları serbest radikallerin zararlı etkilerinden korur. Bal, çatlamış dudakların enfeksiyon kapmasını önlemeye yardımcı olur. Yumuşak, esnek ve güzel pembe dudaklar için düzenli olarak bal kullanın.

Zeytinyağı:  Bu bileşenin kullanımı salataların pişirilmesinin ve soslarının çok ötesine geçer. Zeytinyağı, onu sağlık ve güzellik için mükemmel kılan çeşitli besinler ve özellikler içerir. Çeşitli cilt bakım ürünleri, losyonlar, saç bakım ürünleri, merhemler vb. Zeytinyağı içerir. İster cildiniz, saçınız veya tırnaklarınız; tüm güzellik problemleriniz bu çok amaçlı bileşen kullanılarak potansiyel olarak çözülebilir.

Zeytinyağı cildi nemli tutmak  , çatlamış topukları onarmak, güneş yanığını yatıştırmak, erken yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek, koyu halkaları azaltmak ve tırnakları güçlendirmek için kullanılır. Antioksidan faydalar sağlar ve pul pul dökülmeyi iyileştirir.

Zeytinyağı onları besleyerek ve besleyerek size sağlıklı ve güzel dudaklar verecektir. Çatlamış dudakları iyileştirip yatıştıran ve daha fazla hasarı önleyen mükemmel nemlendirme özelliklerine sahiptir. Bu yağ cildin derinliklerinde emilir ve dudakları nemli tutmak için içeriden çalışır. Zeytinyağlı ovma, koyu renkli, rengi bozulmuş dudakların tedavisine ve pürüzsüz dokusunun yenilenmesine yardımcı olabilir.

Kahve, bal ve zeytinyağı, kuru, donuk dudakları canlandırmak için mükemmel nemlendirici ve peeling dudak peelingi sağlar. Bu bileşenlerin tümü son derece güvenli ve cilt için naziktir. Bu dudak peelinginin düzenli kullanımı dudaklarınızın yumuşak ve güzel kalmasına yardımcı olabilir. 

Kahveli dudak peelingi yapmak için ipuçları

 • Bu ev yapımı kahve dudak ovma işlemini yapmak için zeytinyağı yerine sızma zeytinyağı (EVOO) da kullanabilirsiniz.
 • Eksfoliasyon ve nemlendirme, sağlıklı bir dudak bakımı rejiminin önemli parçalarıdır. Bunu düzenli olarak yapmak sadece çatlamış dudaklarınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda onları daha fazla hasardan korur.
 • Dudaklar çok hassastır ve aşırı pul pul dökülme onlara zarar verebilir. Ovma ve pul pul dökülmeyi haftada 2 kez ile sınırlayın.
 • Yumuşak kıllı diş fırçaları da peeling için kullanılabilir.
 •  Pul pul döküldükten sonra nemlendirici bir dudak kremi kullanın  . Alternatif olarak zeytin veya hindistancevizi yağı da kullanabilirsiniz.
 • Yatmadan önce dudaklarınızı bal veya zeytinyağı ile ovmak, aynı zamanda gençleşmesine ve nemli kalmasına yardımcı olacaktır.
 • Şeker (kahverengi veya rafine) ayrıca mükemmel bir peeling maddesidir ve dudak peelingi yapmak için kullanılabilir.
 • Çatlamış dudakları tedavi etmek  ve yumuşak, pembe dudakları eski haline getirmek  için kullanabileceğiniz bir dizi güvenli ve doğal çare vardır   .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*