Kilo kaybı için hindistancevizi yağı nasıl kullanılır

Kilo vermek artık sadece en son fitness çılgınlığı ya da görünüm iyileştirici bir taktik değil. Sağlıklı bir kiloyu korumak, kaygısız bir yaşam ile gergin bir yaşam arasındaki fark anlamına gelebilir. Hindistancevizi yağının bu sonsuz arayışta size yardımcı olmasına izin verin.

Sağlık bilinci, insanları kilo vermek veya kilo almak için farklı yönlere gitmeye teşvik ediyor. Aşırı yemek kilo almanın doğru yolu olmadığı gibi, hızlı diyetler de birkaç kilo vermenin sağlıklı bir yolu değildir.

Sihirli hapların, diğer mucizevi tedavilerin veya en son moda diyetin peşinden gitmek yerine, herhangi bir yan etkiye neden olmadan her zaman arkadaşınız olarak kalacak doğal bir yaklaşım seçmelisiniz. Doğanın gerçek bir lütfu olan hindistan cevizi, sağlıklı kilo kaybı için son derece yararlı olabilir.

Hindistan cevizi yağı, özellikle karın bölgesinde depolanan yağların yakılmasına yardımcı olmak için vücudun metabolizmasını uyaran bir tür yağ asidi olan orta zincirli trigliseritler açısından zengindir. Hindistan cevizi yağı ayrıca iştahınızı azaltmaya yardımcı olur, bu da aşırı yemek yeme eğilimindeyseniz veya sık sık atıştırma alışkanlığınız varsa çok yardımcı olabilir.

Hindistan cevizi yağını belirli şekillerde tüketmek, sağlıklı bir diyet ve egzersiz planı uygularken, sağlıklı kilo verme açısından çok daha iyi ve daha güvenli sonuçlar vermelidir.

İşte sağlıklı bir şekilde kilo vermek için hindistancevizi yağını kullanabileceğiniz dört basit ev ilacı.

Yöntem 1: Limonlu Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Ilık limon suyu içmek bu günlerde popüler bir kilo verme çare. Aynı içeceğe hindistancevizi yağı eklemek size daha iyi sonuçlar verecektir. Bu, hindistancevizi yağını kilo verme rejiminize dahil etmenin en kolay yollarından biridir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Taze sıkılmış limon suyu – 1 yemek kaşığı
 • Organik hindistan cevizi yağı – 2 yemek kaşığı
 • Ilık su – 1 su bardağı

Adım 1. Limon suyu ve hindistancevizi yağını karıştırın.

 • 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyunu bir bardağa veya bardağa dökün.
 • 2 yemek kaşığı organik hindistancevizi yağı ekleyin.
 • 1 bardak ılık su dökün.

Adım 2. Limonlu Hindistan Cevizi İçeceğini her gün karıştırın ve tüketin.

 • Tamamen karıştırmak için kabın içindekileri karıştırın.

Gözle görülür farklılıkları tespit etmek için bu limonlu hindistancevizi yağı içeceğini en az 1 ay boyunca her gün sabah tüketin.

Yöntem 2: Yeşil çay ile hindistancevizi yağı kullanın

Vücudunuz için iyiliğinden yararlanmak için dini olarak yeşil çay içiyorsanız, bir dahaki sefere hindistancevizi yağı eklemeyi deneyin. Yeşil çayda bulunan antioksidanlarla birlikte hindistancevizi yağında bulunan laurik asit, kilo kaybı açısından vücudunuz için harikalar yaratabilir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Organik hindistan cevizi yağı – 1 yemek kaşığı
 • Yeşil Çay Poşeti – 1
 • Sıcak su – 1 su bardağı

1.Adım bir fincan yeşil çay yapın

 • 1 bardak sıcak suya yeşil çay poşeti koyun.
 • 3 ila 5 dakika bekletin.
 • Çay poşetini çıkarın.

Adım 2. Hindistan cevizi yağı ekleyin ve tüketin

 • Buharda pişirilen yeşil çaya 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin.

Bu sıcak hindistan cevizi yeşili çayını iç.  Sağlıklı kilo kaybı için bu içeceğe normal yeşil çaydan geçin  .

Yöntem 3: Yoğurtla birlikte hindistan cevizi yağı kullanın

Herkes yeşil çayında veya limonlu suyunda hindistancevizi yağı içemez. Daha lezzetli bir alternatife ihtiyacınız varsa, lezzetli içeceklere ve diğer yiyeceklere hindistancevizi yağı eklemek yeterli olabilir. Yoğurt, tatlılar, meyve suları ve protein karışımları, yağlı dokuyu ve güçlü hindistancevizi aromasını etkili bir şekilde maskeleyerek ortaya çıkan içeceği daha lezzetli hale getirir.

Sağlık açısından yoğurt ve hindistancevizi yağı harika bir kombinasyondur. Yoğurt, kalsiyum ve protein ile doludur ve sizi daha uzun süre tok tutar, sık sık atıştırmaktan kaçınır. Yoğurtta bulunan probiyotikler midenizi sakinleştirir ve sindirimi harekete geçirerek kilo verme rejiminiz sırasında sizi sağlıklı tutar.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Yoğurt – ½ fincan
 • Organik hindistan cevizi yağı – 2 yemek kaşığı

Adım 1. Hindistan cevizi yağını yoğurtla karıştırın.

 • Yarım fincan yoğurda 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin ve iyice karıştırın.

Adım 2. Hindistan cevizi ve yoğurt karışımını tüketin.

Kilo vermeye sağlıklı bir yaklaşım için hindistan cevizi yağını yoğurtla karıştırın.

Yöntem 4: Pişirme için hindistancevizi yağı kullanın

Fırınlamada hindistancevizi yağı kullanmak, unlu mamullere ince bir tatlı hindistancevizi tadı verdiği için yağı diyetinize dahil etmenin en lezzetli yollarından biridir. Pişmiş yiyeceklerinizi daha hafif ve daha sağlıklı hale getirmek için tereyağı veya bitkisel yağlar yerine saf hindistan cevizi yağı kullanın.

Hindistan cevizi yağıyla pişirebileceğiniz şeylerden bazıları küçük kekler, kekler, kurabiyeler, çörekler, waffle’lar, kekler veya keklerdir. Tatlılardan vazgeçtiyseniz, ekmek ve granola yapmak için kullanılan yağların yerine hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının yüksek sıcaklık toleransı, onu tereyağı, margarin veya katı yağ gibi fırınlamada kullanılan yağlar için uygun bir ikame yapan başka bir faktördür. Ancak, bir hamur haline getirmek veya hamur yapmak için daima eritilmiş hindistancevizi yağı kullanın.

İpuçları

 • Hindistan cevizi yağı katılaşmışsa, belirtilen ilaçlarda kullanmadan önce eritin.
 • İçeceklerde hindistan cevizi yağı tüketmeye alışkın değilseniz, küçük miktarlarla başlayın. Vücudunuz alıştıkça miktarı zamanla artırabilirsiniz.
 • Kullanılmış yeşil çay poşetini atmak yerine göz altı torbalarından ve gözünüzdeki  şişliklerden kurtulmak için kullanabilirsiniz  . Çay poşetini biraz soğumaya bırakın ve göz pedi olarak kullanın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*