Kiraz çekirdeksiz kiraz şurubu nasıl yapılır

Koyu kahverengi şurubun bir yığın altın kahverengi krep yığınından aşağıya doğru yavaşça aktığını hayal edin. Yarı eritilmiş bir küp tereyağı, şimdi kreplerinizden emilen şurubun şekerli iyiliği ve ince asitliği ile biraz karışır.

Eğer gerçekten önünüzde mevcut olsaydı, böyle bir incelikle kendinizi şımartmanın cazibesine direnmek, muazzam bir güç gerektirirdi. Daha doğrusu, kiraz şurubuyla kaplı herhangi bir şeyden kaçınmak zordur.

Sabah kahvaltıda kiraz şurubunun zihinsel görüntüsü durumu haklı çıkarmak için yeterli değilse, belki de kirazların kendine özgü sağlık yararları fikrinizi değiştirecektir.

Kirazların kalorisi düşüktür ve glisemik indeksi çok düşüktür, bu da onları hem diyabetli hastalar hem de kilolarına dikkat edenler için uygun kılar. Kiraz, Alzheimer ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, araştırmalar kirazları anti-enflamatuar özelliklere ve uykusuzluk ve jet gecikmesinden göbek yağını azaltmaya kadar çeşitli sorunların tedavilerine bağladı.

Paketlenmiş ürünleri sevmiyorsanız evde kolaylıkla kiraz şurubu yapabilirsiniz. Ev yapımı bir kiraz şurubu, mağazadan satın alınan kuzenleri gibi çok sayıda tarifte çalışır.

Şimdi kiraz çekirdeksiz vişne şurubu yapın ve kendinizi şımartın.

Kiraz şurubu yapma adımları

İhtiyacınız olacak şeyler:

  • Kiraz – 1 su bardağı
  • Pudra şekeri – 1 su bardağı
  • Su – 1 su bardağı

Adım 1. Bir tavaya su koyun

Bir tencereye 1 bardak su dökün. Ateşi yakın ve sıcaklığı düşük tutun.

Adım 2. Kiraz ekleyin

Tavaya 1 bardak kiraz ekleyin.

Adım 3. Şeker ekleyin

Ayrıca tavaya 1 su bardağı öğütülmüş şeker ekleyin.

Öğütülmüş şeker, toz şekere göre daha kolay çözülür ve şurubunuza istediğiniz kalınlığı verir.

Adım 4. Karışımı kaynatın

Karışımı orta-yüksek ateşte su kaynayana kadar ısıtın. Önemli miktarda kafa gördüğünüzde, kaynamış karışımı düşünün.

Adım 5. Kaynamaya bırakın

Karışımı yaklaşık 20 dakika pişirin. Kiraz kabuklarının tavanın dibine yapışmasını önlemek için bir kaşıkla karıştırmaya devam edin.

20 dakika sonra ağır şurubunuz hazır.

Adım 6. Şurubu süzün ve saklayın.

Şurubu toplamak için karışımı büyük bir süzgeçten ve bir kaseden süzün. Şurubun akışını kolaylaştırmak için süzgeçte posayı ezmek için bir kaşık kullanın.

Şimdi şurubunuzu bir kavanozda saklayın ve tariflerinizde meyveli ikramlarının tadını çıkarın.

Ek ipuçları

  • Kirazları doğramana gerek yok. Karışımı süzdüğünüzde kolayca ayrılacaklar.
  • Damak tadınıza göre toz şeker ekleyin. Daha çok seviyorsanız, çok güzel ekleyebilirsiniz ve aynı şey biraz daha az şeker sevenler için de olur.
  • İhtiyacınız olan şurup konsantrasyonuna bağlı olarak karışımın 20 dakikadan fazla veya daha az kaynamasına izin verebilirsiniz. Kalın bir reçel şurubu istiyorsanız 30 dakika pişirin. Hafif bir şurup için 10 ila 15 dakika pişirin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*