Yaz tüm hızıyla devam ederken, popülerlikte dondurmaya rakip olan tek şey yüzen dondurmadır. Bu soğuk içecek, yüksek bir yum faktörüne sahiptir ve farklı bir izleyici kitlesinin zevklerine uyacak şekilde kolayca değiştirilebilir.

Ancak şamandıra için dışarı çıkma düşüncesi çok fazlaysa, kirazlı dondurmayı evde kolayca yüzdürebilirsiniz.

Temelde içinde yüzen bir kepçe dondurma bulunan bir soda, bir şamandıra bir sodanın köpürmesine ve dondurmanın kremalılığına sahiptir. 1870’lerde ortaya çıktıklarından beri, dondurma şamandıraları yaz eğlencelerinin taçlandıran ihtişamı olmuştur.

Dondurma şamandıraları servis etmek, herhangi bir toplantı veya kutlamayı daha da eğlenceli hale getirebilir. Dünyada sayısız şamandıra çeşidi vardır, ancak ABD’de en popüler olanıdır.

Pek çok şeyden bir dondurma çıkarabilirken, parlak yaz öğleden sonraları kiraz şamandıraları gerektirir.

Geçmişin dondurma salonlarının anılarını yeniden yaşayabileceksiniz. Bu vişneli dondurma şamandıraları, herhangi bir sıradan yemeğe eğlenceli bir dokunuş katabilir veya sevdiklerinize sevgi göstermek için ince bir jest olabilir.

Bu kiraz şamandırasını yapmak o kadar kolay ve eğlencelidir ki herkes kendi yapmak isteyecektir. Kendi dondurmanızı yapmak için yüzen bir istasyon kurabileceğiniz herhangi bir çocuk partisinde bunu kolayca bir merkez haline getirebilirsiniz. Çocuklar tantana bayılacak.

Elinizde yalnızca üç bileşen varsa, istediğiniz zaman kendiniz için çökmekte olan bir kiraz şamandırasını hızlı bir şekilde çırpabilirsiniz: kiraz şurubu, soda ve dondurma.

Vişneli dondurma şamandırası yapma adımları

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Kiraz şurubu
 • Vanilyalı dondurma
 • Elf
 • Krem şanti (isteğe bağlı)

Adım 1. Kiraz şurubunu uzun bir bardağa koyun.

Uzun bir bardağa 1 çay kaşığı kiraz şurubunu ölçün. Kirazlar gerçekten bir yaz ziyafetidir. Dondurma şamandırası da dahil olmak üzere lezzetli kiraz şurubu ile hemen hemen her şeyi tadabilirsiniz. Bakkaldan kiraz şurubu alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

Adım 2. Vanilyalı dondurma ekleyin

Bardağa 1 veya 2 kaşık klasik vanilyalı dondurma ekleyin.

Adım 3. Üzerine Sprite dökün

Cascade Dondurma kaşıklarının üzerine yavaşça sürün ve köpürmeye başladığını izleyin. 3/4 doldurun  ths  Sprite ile cam.

Sprite’ı hızlı bir şekilde dökerseniz, hızla köpürür ve taşar, büyük bir karmaşaya, lezzetli bir karmaşaya, ancak temizlemeniz gereken bir karmaşaya neden olur.

Adım 4. Şamandırayı krema ile kapatın.

Sıkma poşetini çırpılmış krema ile doldurun. Çırpılmış kremayı şamandıranıza koyun.

Sade ama lüks, kremsi ve hafif, çırpılmış krema, yüzen dondurmanız için ideal bir malzemedir. Aromalı çırpılmış krema da kullanabilirsiniz. Vanilya aromalı krem ​​şanti klasik ve ideal bir seçimdir.

Şamandırayı kiraz şurubu ile süsleyin ve hemen pipetle servis yapın.

Şamandırayı üstüne birkaç kirazla da servis edebilirsiniz. Ayrıca bardağa uzun bir kaşık da ekleyebilirsiniz.

Ek ipuçları

 • Dondurmanın mutfak tezgahında 5-10 dakika temperlenmesi mükemmel kepçeler sağlayacaktır.
 • Çocuklar kendi şamandıralarını yapıyorlarsa, çalışma istasyonunuzu ayırın. Dondurma şamandıraları kendi başlarına dağınık olsa da, çocuklar çalışırken daha fazla dağınık olma eğilimindedir. Onlara kendi çalışma alanlarını vermek, o alandaki dağınıklığı sınırlandıracak ve temizlik işlerini daha küçük hale getirecektir.
 • Bardakları dondurucuda 5 ila 10 dakika soğutun. Bu, dondurmanın çok hızlı erimesini önleyecektir.
 • Dondurmanın çok hızlı erimesini önlemek için kullanmayı seçtiğiniz tüm bileşen listesini de soğutabilirsiniz. Şamandıra yapmak için herhangi bir süt ürünü, şurup veya taze meyve soğutulabilir.
 • Baz için, köpüklü sudan aromalı sodaya kadar herhangi bir gazlı içeceği kullanabilirsiniz. Ayrıca akçaağaç şurubu, karamel, ahududu veya çilek gibi farklı şurup tatlarını deneyin.
 • Zihninizi olasılıklara açın. Her zaman geleneksel vanilyayla gitmek yerine, farklı dondurma tatlarını deneyin ve bunları seçtiğiniz gazlı içeceklerle eşleştirin.
 • Yalnızca yetişkinlere hizmet ederken, şamandıraya likör ekleyerek işleri kolayca renklendirebilirsiniz. Bir miktar baharatlı rom, Guinness, acı veya vişne brendi – seçtiğiniz likörü diğer malzemeleri tamamlamak için kullanın.