Hasarlı tırnaklar için DIY kırılgan tırnak serumu

Herkes istediği gibi şekillendirilebilen güzel ve sağlıklı tırnaklar ister. Bununla birlikte, vücudun genellikle gözden kaçan bu kısmı, sağlıklı kalmak için biraz özel sevgi ve özen gerektirir. Kırılgan tırnaklar, erkekler ve kadınlar arasında devam eden yaygın bir sorundur.

Yaşlanma, suya aşırı maruz kalma, altta yatan hastalıklar, çevresel faktörler ve vitamin eksiklikleri zayıf ve hastalıklı tırnakların ana nedenlerinden bazılarıdır. Aşırı tırnak cilası ve çıkarıcı kullanımı da uzun vadede onlara zarar verir.

 Sağlıksız  tırnakların bazı belirtileri  sararma veya renk değişikliği  , kırılganlık ve yavaş büyümedir. Donuk, kuru ve düzensiz görünürler ve ellerinizin genel görünümünü etkileyebilirler. Ayrıca,  çatlak  ve  çatlak tırnaklar  çok fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olur.

Neyse ki, bu sorunu çözmek çok zor değil. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve etkili bir tırnak bakım rejimi izleyin ve her zaman istediğiniz mükemmel, pürüzsüz, düzgün tırnaklara sahip olacaksınız.

Manikür tırnak sağlığı için harikadır  , ancak yoğun programlarımızda bu nispeten uzun süreç için zaman bulmak zor. Tırnaklarınıza bakım yapmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, sizi teminat altına aldık.

Ev yapımı kırılgan tırnak serumu tarifi

Hasarlı tırnaklar için bu ev yapımı kırılgan tırnak serumu, tırnaklarınızın sağlığı için harika olan birkaç bileşenin birleşimidir.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Zeytinyağı – 2 çay kaşığı
 • Hint yağı – 2 çay kaşığı
 • Lavanta esansiyel yağı: 10-15 damla
 • Limon esansiyel yağı: 10-15 damla
 • Buhur esansiyel yağı – 10 ila 15 damla
 • Myrrh uçucu yağ – 10 damla
 • E vitamini yağı – 1/2 çay kaşığı

Adım 1. Yağları birleştirin

 

 • Bir kaseye 2 çay kaşığı zeytinyağı koyun.
 • 2 çay kaşığı hint yağı ekleyin.
 • Karışıma 1/2 çay kaşığı E vitamini yağı koyun.
 • 10-15 damla buhur esansiyel yağı ve limon esansiyel yağı ekleyin.

Adım 2. Uçucu yağların geri kalanını ekleyin ve iyice karıştırın.

 • 10-15 damla lavanta esansiyel yağı ekleyin.
 • Çözeltiye 10 damla mür uçucu yağı koyun.
 • Çözeltiyi karıştırmak için karıştırın.

Adım 3. Çözeltiyi bir şişeye aktarın.

 • Serumu saklamak için bir şişeye aktarın.

DIY kırılgan tırnak serumu nasıl uygulanır

 • Serumu kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Temiz tırnaklarda en iyi sonucu verir.
 • Her çiviye 2 ila 3 damla solüsyon uygulayın.
 • Tırnaklarınıza birkaç dakika dairesel hareketlerle masaj yapın.
 • Bu serum cilt tarafından kolayca emildiği için üzerinde bırakabilirsiniz.

En iyi sonuçlar için serumu haftada yaklaşık üç kez kullanın. Maksimum emilimi sağlamak için bu ilacı gece kullanın. Serum güçlü kalacaktır ve en iyisi yaklaşık 6 aydır.

Kullanılan malzemeler hakkında

Zeytinyağı – Zeytinyağının  sunduğu güzellik yararları, çeşitli diğer besinlerle birlikte A, D, K ve E vitaminlerinin varlığından kaynaklanmaktadır.

Zeytinyağı güçlü bir yumuşatıcıdır ve cilde ve saça iyi gelir. Bu yağda bulunan nemlendirme özelliği, hasar görmüş tırnakları onarır,  tırnak ve tırnak etlerini yumuşatır  . Şeytan tırnaklarını önlemek için de harikadır   .

Zeytinyağı, tırnaklara derinlemesine nüfuz eder ve onları derinliklerden güçlendirir. Kimyasal yüklü reçetesiz satılan ürünlere uygun ve doğal bir alternatiftir ve uzun vadede önemli ölçüde hasara neden olabilir. Zeytinyağı ile basit bir masaj, tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi nemlendirir ve kırılgan hale gelmelerini engeller.

Hint yağı:  Bu bileşen, antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahip risinoleik asit açısından zengindir. E vitamini açısından da zengindir. Cilt ve saç için mükemmel olmasının yanı sıra; Hint yağı, tırnaklarınızın sağlığı ve görünümü için harikalar yaratabilir. Çatlak ve kırılgan tırnakların tedavisine yardımcı olur, onları güçlendirir ve tırnak büyümesini destekler. Ayrıca enfeksiyonları uzak tutmaya yardımcı olur.

E Vitamini – E  Vitamini, anti-enflamatuar, antioksidan ve iyileştirici faydalar sunar ve çeşitli güzellik ürünlerinde temel bir bileşen olarak kullanılır   .

Güçlü besleyici ve nemlendirici özelliğinden dolayı tırnaklara iyi gelir. Tırnakları yarmaktan tırnak etlerini kurutmaya kadar, E vitamini çeşitli sorunlara etkili bir çözümdür. Bu çare için seyreltilmemiş E vitamini yağı kullanmak en iyisidir.

E Vitamini tırnak etlerinizi güçlendirir, parlatır ve tırnaklarınızı hasardan korur.

Esansiyel Yağlar:  Uçucu yağ çılgınlığı henüz size çarpmadıysa, ciddi bir şekilde yetişmeniz gerekir. Bu harika yağlar fizyolojik, psikolojik, güzellik ve tedavi edici faydalar sağlar. Lavanta, limon, mür ve tütsü uçucu yağları en popülerler arasındadır. Sağlıklı tırnaklar için etkili olmanın yanı sıra, bunlar serumunuza hoş bir koku da verecektir.

Lavanta esansiyel yağı  , antiseptik, analjezik, antiinflamatuar, antibakteriyel ve antidepresan özelliklerin yanı sıra 150 aktif bileşenin iyiliğiyle birlikte gelir. Anksiyete, küçük yanıklar, solunum problemleri, böcek ısırıkları, küçük yaralar, akne ve diğer rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır. Bu çok yönlü yağ, kozmetik ve güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lavanta esansiyel yağı, iltihaplı tırnak etlerini yatıştırır ve kırılgan tırnakların güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca  tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi nemlendirecek  ve enfeksiyonu önleyecektir.

Myrrh uçucu yağı  , antimikrobiyal, büzücü, antifungal, antiseptik, antienflamatuar ve antioksidan özellikler sunar. Cildi iyileştirmek, onarmak ve zararlı UV ışınlarından korumak için mükemmeldir. Tırnakların uzamasını hızlandırmada faydalıdır. Myrrh yağı tırnakları derinlemesine nemlendirir ve tırnak etlerinin kurumasını, incelmesini ve kırılgan olmasını önler. Yenileyici ve besleyici etkileri size güçlü ve sağlıklı tırnaklar verecektir.

Esansiyel yağı  , limon   en ferahlatıcı sahip olan ve koku yatıştırıcı yanı sıra, aynı zamanda, virüs, antibakteriyel, antiseptik, büzücü ve detoksifiye edici özellikleri sağlar. Sağlığa birçok faydası vardır ve güzellik ve cilt bakımı ilaçlarında kullanılır. Limon esansiyel yağı, tırnakları güçlendirmek, görünümlerini iyileştirmek ve mantar ve bakteriyel enfeksiyonları önlemek için kullanılabilir. Ayrıca tırnakların sararmasını önleyerek size parlak ve parlak tırnaklar kazandırır.

Buhur esansiyel yağı  , sağlıklı ve güzel tırnaklar için faydalı olan çeşitli özelliklere de sahiptir. Hassas tırnaklar için idealdir ve tırnak büyümesini engelleyen enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Tırnak etlerinizi nemlendirir ve yumuşatır.

Akılda tutulması gereken ipuçları

 • Bu serumu kullanmadan önce ellerinizin temiz olduğundan ve tırnak boyasını çıkardığınızdan emin olun.  Kimyasal yüklü bir cila sökücü kullanmadan tırnak boyasını çıkarmanın bazı  doğal yolları .
 • Kırılgan ve zayıf tırnaklardan kurtulmak biraz zaman alabilir. Sabırlı olun ve sağlıklı bir tırnak bakımı rutini uygulayın.
 • Besleyici bir diyet aynı zamanda sağlıklı tırnakların korunmasına da yardımcı olacaktır.
 • Ticari ürünlerin aşırı kullanımı tırnaklarınıza zarar verebilir.
 • Tırnak etlerini kesmeyin. Düzenli manikür ve pedikür de tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Her zaman en sevdiğiniz görünümünüzü mükemmel bir oje ile tamamlayın   .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*