Koyu halkaları makyajla gizleyin: doğru kapatıcıyı ve fondöten seçin

Koyu halkalar, hem cinsiyetleri hem de ergenlik çağının ötesinde tüm yaş gruplarını etkileyen belki de en yaygın güzellik kabuslarından biridir. Cilt bakımı rutininizi ne kadar tutarlı ve bilinçli bir şekilde uygularsanız uygulayın,  koyu halkalar  yine de sorun olabilir.

Uyanık saatlerimizin çoğunu LED ekranlara bakarak geçiriyoruz. Bu, az uyku ile birleştiğinde karanlığın daha kötü görünmesine neden olabilir. Alkol ve sigara içmek sorunu artırır.

Gözlerin altına kırmızımsı / mor bir renk ekleyebilen diğer faktörler, sinüs sorunları ve kan damarlarının iltihaplanmasına bağlı burun tıkanıklığıdır.

Güneşin UV hasarının tehlikelerini hepimiz biliyoruz. Açık hava etkinlikleri sırasında güneşten kaçınamadığınız zamanlarda mutlaka UVA / UVB güneş kremi sürün.

Ancak bunu yapmadan önce, göz altındaki hassas ve kırılgan bölgeye ek koruma için güneş kremi altına göz serumu veya nemlendirici sürün.

Çoğu zaman, göz çevresindeki bu oyuk halkaların görünümü veya önlenmesi ile hiçbir ilgisi olmayabilir.

Maalesef çoğumuz için koyu halkalar, DNA’mızın bir parçası olarak ebeveynlerimiz tarafından bize aktarılan istenmeyen hediyelerdir ve bunların etrafından dolanmanın hiçbir yolu yoktur. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak hala boş bir hayal olsa da, küçük bir makyajın saklayamayacağı bir şey değil.

Koyu halkaları makyajla gizlemek için adım adım kılavuz

İşte herhangi bir hobicinin yapabileceği kadar basit ve güzellik uzmanlarını bile tatmin edecek kadar etkili beş bölümden oluşan bir makyaj hilesi.

Adım 1: Cildinizi ürünün daha iyi emilmesi için hazırlayın

Makyaj yapmadan önce cildi hazırlamanın önemi yeterince vurgulanamaz. Ürününüzün ciltle sorunsuz bir şekilde karışması için temiz, boş bir sayfa ile başlamak çok önemlidir.

1. Yüzünüzü ılık su ve cilde uygun bir temizleyici ile yıkayın.

 • Kuru cilde sahip güzelliklerin krem ​​temizleyici, yağlı cilde sahip olanların ise jel veya köpük temizleyici kullanmaları tavsiye edilir.
 • Benzer şekilde, hassas cilde sahip kişiler   , tercihen bitkisel yağlarla yapılan  en nazik ürünü tercih etmelidir  .
 • Akneye eğilimli bir cildin varsa benzoil peroksit, salisilik asit veya çay ağacı yağı içeren ürünleri ara.

2. Yüzünüzü bezelye büyüklüğünde bir temizleyiciyle nazikçe fırçaladıktan sonra ılık suyla iyice durulayın.

Bu, gözeneklerinizi açmanıza ve içine yerleşen kiri kaldırmanıza yardımcı olur, böylece yüzeye gelir ve sonunda yüzünüzdeki sıçramayla kaybolur.

3. Kirin, ölü hücrelerin ve bakterilerin ilk temizliği, sonraki bir cilt tonlaması ile daha da kusursuz hale gelir   .

4. Bu bakım rutininin son adımı  cildi nemlendirmektir  .

 • Yüzünüzü yağlı bırakan ağır hizmet kremleri ve losyonları tercih etmek yerine, her zaman cilde hafifçe yapışan bir ürün seçin.
 • Bununla birlikte, özellikle kuru bir cildiniz varsa veya nemli bir görünüm istiyorsanız, kalın viskoziteye sahip nemlendiriciler tercih edilen seçimdir.
 • Akne sorunları ile mücadele eden kişiler, yağ içermeyen komedojenik olmayan nemlendiricilere bağlı kalmalıdır.
 • Göz altındaki cilt kolayca tahriş oluyorsa   o hassas bölgede jenerik yüz nemlendiricinizi kullanmamaya çalışın. Bunun yerine göz altına bir göz kremi  veya  nemlendirici sürün  .

Ardından ürünü hedef sitede karıştırmak için parmaklarınızı kullanın. Göz altı derisinin  bu şekilde nemlendirilmesi, makyajın daha dengeli uygulanmasını sağlayacaktır.

Çok fazla ürün uygulamamaya dikkat edin çünkü bu kapatıcı ve fondötenin cilde iyi yapışmamasına neden olabilir.

Adım 2: Gözlerin altındaki renk değişikliğini hafifletmek için fondöten uygulayın

Birçok kişi fondöten önce kapatıcı uygulamayı seçer, ancak genellikle koyu halkaları büyük miktarlarda ürünün altına gömerek kadifemsi bir görünüm elde ederler.

Önce ne uygulanmalı: fondöten mi yoksa kapatıcı mı?

İşin püf noktası, önce  gözlerinizin altındaki gölgeleri azaltmak için ince bir  fondöten sürmek ve ardından   gerektiğinde  kapatıcı ile kapatmaktır .

Bu nedenle, fondöten uygulamak önce daha uygun bir kapatıcı kullanımına izin verir, daha sonra daha doğal bir görünüm sağlar.

Ayrıca, hafif ila orta derecede koyu halkaları olan kişiler için, bir fondöten tarafından sağlanan kapsama, renk değişikliğini gidermek için yeterli olabilir. Bu nedenle, pudra fondöten kullanmadığınız sürece, fondöten sonra kapatıcı uygulamak en iyisidir.

Cilt tonunuz için doğru tonu nasıl seçersiniz?

Bununla birlikte, herhangi bir makyaj görünümünün işe yaraması için, fondötenin cilt tonunuza uyması çok önemlidir. Henüz tam bir eşleşme bulacak kadar şanslı değilseniz, önceden bir renk kapatıcı kullanarak fondöten renginizi gözünüzün altındaki karanlıkla uzlaştırabilirsiniz.

 • Gözlerin altındaki renk değişikliği ağırlıklı olarak kahverengimsi ise,   tonu nötralize etmek için şeftali veya portakal rengi kapatıcı kullanın.
 • Şeftali açık tenli insanlar için en iyi sonucu verirken, turuncu ve kırmızımsı kapatıcılar sırasıyla koyu tenli ve orta tenli için tercih edilen seçeneklerdir.
 • Koyu halkalarınız mavi renkte görünüyorsa, göz altındaki alanı aydınlatmak için sarı bir kapatıcı kullanmalısınız.

Sorunlu bölgeye seçtiğiniz kapatıcıdan küçük miktarlarda döktükten sonra, nazikçe karıştırmak için bir makyaj karıştırıcısı veya parmak uçlarınızı kullanın.

Sonra  tekrar  bezelye büyüklüğüne göre  miktarları uygulayarak  gözlerin altındaki çöküntüyü örtün. Fondöten parmaklarınızla nazikçe uygulayabilir veya aynısını yapmak için bir fırça veya blender kullanabilirsiniz.

Makyaj uygulamak için daha “uygulamalı” bir yaklaşıma inanıyorsanız, tüm karıştırma eylemi için yüzük parmağınızı kullanmak idealdir. Bunun nedeni, yüzük parmağınızın sözde en zayıf olması ve bu nedenle daha yumuşak bir güç kullanmasıdır.

3. Adım: Kalan koyu halkaların izlerini gizlemek için kapatıcı uygulayın

Fondöten cildinize düzgün bir şekilde karıştırdıktan sonra, bir sonraki adım, hala belirgin olan küçük renk değişimlerini gizlemektir.

1. Yukarıda belirtildiği gibi, gizlemeye çalıştığınız renk değişikliğine en iyi uyan kapatıcı tonunu seçmeniz gerekecektir.

Bu nedenle, göz altı bölgesine kapatıcı uygulamayı bitirdikten sonra   , seçilen kısım cildinizden farklı bir tonda görünebilir.

Endişelenme; Bu, kapatıcının üzerine küçük bir temel koyarak kolayca çözülebilir.

 • Krem kapatıcı kullanırken, gözlerin altına ters üçgen şekiller çizmek için düz bir naylon kapatıcı fırça, sünger veya parmaklarınızı kullanın.
 • Bu, üçgenin ters ucu burnun alt ucuna paralel olacak şekilde ürünün gözün iç köşesinden dış köşeye poşet kıvrımının hemen altına uygulanmasını içerir.
 • Kapatıcıyı cilde nazikçe yansıtmak ve parlatmak için parmaklarınızı veya makyaj karıştırıcısını kullanın.
 • Mükemmel bir sonuç için elmacık kemiklerinin üstüne doğru sürmeyi dene.

Kapatıcının duraklamasına izin verin ve ardından kalan gölgeleri gözünüzün altında arayın. Hala renk değişikliği izleri varsa, onu kamufle etmek için az miktarda kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Sarımsı alt tonlara sahip bir kapatıcı kullanmak, gözlerin altındaki ve çevresindeki tüm alanı aydınlatmak için uzun bir yol kat eder.

Adım 4: Kapatıcıyı gözlerin altına pudra ile yerleştirin

Düzelticiyi gevşek  veya  kompakt bir pudra tabakasıyla sabitleyin, bir   miktar ek kaplama sağlamaya yardımcı olur. Pudra uygulaması ayrıca göz altı makyajına pürüzsüz, parlamayan ve uzun süre kalıcı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Daha önce uygulanmış ürünlerin ince çizgilere yerleşmesini önlemek için göz altındaki bölgeye pudra sürmek de önemlidir.

Sıkıştırılan pudralar her zaman bir makyaj uygulamasıyla gelse de, bunları uygulamanın en iyi yolu   gözün alt kısmının çevresine mükemmel  bir şekilde uyan bir  fırça kullanmaktır.

 • Bu, çok fazla pudra uygulamadan kapatıcı ve fondöten ayarlamanıza izin verir. Fazla toz, topaklanmış bir görünüme neden olabilir.
 • Uygulama fırçanıza sıkıştırılmış veya gevşek pudra doldurun ve gözünüzün altına hafifçe bastırın. Hayalet gibi görünmekten kaçınmak için bir kamyon yerine ince bir toz tabakası uyguladığınızdan emin olun.

Adım 5: Makyaj ayar spreyi / sisi ile bitirin

Bir sonraki uygulama ile kapatıcı içinde Sızdırmazlık   ait  makyaj ayar sprey olacak  o günün geri kalanı için kalmak için izin verir. Ayrıca, bu son dokunuşlar makyajınızdaki tozlu görünümü giderecektir.

 •  Bir karıştırıcıya biraz makyaj ayar spreyi koyun  ve makyajın uygulandığı cilde hafifçe vurun. Bu son adım, kenarları ve yamaları karıştırarak görünümü birbirine bağlamanıza yardımcı olacaktır.

Makyajı bu şekilde engelleyerek, uygulanan ürünlerin zamanla bulaşmasını, kırışmasını, aktarılmasını veya solmasını önleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*