25+ mutlu çiftlerin sağlıklı alışkanlıkları

İki kişi aşk adına birlikte olmaya karar verdiklerinde, bu otomatik olarak sonsuza dek mutlu yaşayacakları anlamına gelmez. Hayat bir peri masalı değildir. Çiftler tesadüfen mutlu değildir. Bir ilişki zaman içinde doğal olarak gelişir ve her birinin eğilimine göre gelişir. Her ilişkinin uzun süreli çalışması gerekir. Doğru kişiyle birlikte olsanız bile, çok uğraşmanız ve sağlıklı bir ilişki sürdürmek için çok çalışmanız gerekecektir.

İlişkiyi sürdürmek ve her eşin sahip olduğu beklentileri karşılamak için her birinin ihtiyaçlarını sevgi ve özenle karşılamak önemlidir. Kusursuz bir partner olabileceğinizi ama yine de mutlu bir ilişkiniz olduğunu biliyor muydunuz? Öyle. İlişkiler söz konusu olduğunda mutluluğun gerçek bir sırrı yoktur. Başkalarındaki farklılıkları öğrenmek ve takdir etmek ve zamanla daha da güçlenen bir bağ kurmak için onlar üzerinde çalışmakla ilgilidir.

Tıpkı çevrenizdeki insanları etkileyen eylemleriniz olduğu gibi, romantik ilişkiniz üzerinde güçlü ve olumlu bir etkisi olabilecek belirli alışkanlıklar da vardır.

İşte birlikte uygulandığında hayatınızda güçlü ve olumlu bir etkiye sahip olabilecek ve mutlu bir çift olmanıza yardımcı olabilecek 30 alışkanlık.

1. Güne rahat ve romantik bir şekilde başlayın.

Güne sağlıklı bir başlangıç ​​yapmak sizi motive eder ve önünüze çıkan her türlü zorluğun üstesinden gelmenizi sağlar. Partnerinizi bir kahve veya çay ile uyandırın, işe giderken kapıya kadar yürüyün ve onlara veda edin Bu basit hareketler, onu önemsediğinizi ve sizin için çok şey ifade ettiğini gösterir.

2. İkinizi de ilgilendiren bir şey yapın

Bir şeyleri birlikte yapmak, birbirinizi daha fazla tanımanın yararı ile kaliteli zaman geçirmenin en iyi yoludur. İkinizin de müzikte ortak bir zevkiniz varsa, güne sevdiğiniz parçaları dinleyerek veya beğendiğinizi keşfettiğiniz bir şarkıyı paylaşarak başlayın. Ortak bir şey paylaşmıyorsanız, maceracı olun ve ikinizin hiç yapmadığı bir şeyi yapın.

3. Partnerinizi takdir edin ve tebrik edin

Partnerinize ne söylediğiniz onlar için önemlidir. Sizin için yaptıkları basit şeyler için bile onları takdir edin. Biraz çiçek getirin, cüzdanlarına bir aşk notu bırakın veya onlara o gün ne kadar güzel göründüklerini söyleyin. Bu kesinlikle güvenlerini artıracak ve kendileri hakkında iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

4. Birbirinize sevgi isimleri verin

Partnerinize sevimli bir takma adla hitap edin. Bu sadece sevginizi göstermenin ve onlara özel olduklarını söylemenin başka bir yolu. “Bal” ve “bal” gibi sevgi dolu terimler kulaklara tatlı bir müziktir. Hatta anlamını yalnızca ikinizin bildiği kendi benzersiz takma adlarınızı bile oluşturabilirsiniz.

5. Birlikte biraz samimi zaman geçirin

Sabah veya birlikte zaman bulduğunuzda, hiçbir şey yapmadan takılın. Kanepeye sarılın veya sıcak bir şekilde kucaklaşın. Birlikte biraz kahve içip hayallerinizden veya bazı saçmalıklardan bahsedin. Birlikte geçirdiğiniz zamana ne kadar değer verdiğinizi göstermek için tüm dikkatinizi verin.

6. Gün içinde kontrol edin

“Hava durumu” kontrolleri önemlidir. Bir şekilde güne birlikte başlayamıyorsanız veya biriniz uzun saatler boyunca çalışıyorsa ve uzakta ise, nasıl olduklarını sormak için arayarak veya mesaj atarak veya uygun olduklarını bildirerek “varlığınızı” hissettirin. Sana ihtiyaçları olursa Bu basit sevgi ifadeleri bağınızı güçlendirecek.

7. Onları gördüğünüzde duyguyla selamlayın

Partnerinizi her gördüğünüzde bir öpücükle veya gülümsemeyle selamlayın ya da onu ne kadar özlediğinizi söyleyin. Bu, en zor durumlarda bile sevildiklerini ve arzulanmalarını sağlayacaktır.

8. Finansmanı düzenli tutun

Çiftler arasındaki parayla ilgili konuşma çok önemlidir çünkü finansal güvenlik, özellikle günümüz çağında çok önemlidir. Çiftlerin kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı banka hesaplarına sahip olmaları sorun değil, ancak mali durumunuzu tartıştığınızdan ve ikinizin de hemfikir olduğunuz bir finansal yönetim planı hazırladığınızdan emin olun. Mali durumunuzu bilmek, aynı zamanda paranızı akıllıca büyütmenize ve yatırım yapmanıza yardımcı olabilir. En önemlisi, zaman zorlaşırsa partnerinizden mali yardım istemekten çekinmeyin. En zenginler ve en yoksullar için her zaman birbirinizi destekleyin.

9. Partnerinizi şaşırtın

Sürprizler her zaman her şeyi renklendirir ve harika anılar yaratır. Onlar için özel bir şey yapmak için doğum günlerini veya yıl dönümlerini beklemek zorunda değilsiniz. Onları her zaman satın almak istedikleri bir şeyle, bir tatille veya rastgele bir hafta ortası randevusu kadar basit bir şekilde şaşırtabilirsiniz.

10. Evinize katkıda bulunun

İkinizin de evinize katkıda bulunduğundan ve hiç kimsenin sorumluluklarının aşırı yüklenmediğinden emin olun. Örneğin, sırayla evi temizleyip çamaşır yıkayın. Birlikte yemek pişirmek veya alışveriş yapmak, birlikte samimi zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

11. Birbirinizle oynayın ve şakalaşın

Biraz alay etmek, aranızdaki kimyayı ve yakınlığı canlandırmaya yardımcı olabilir. Kendinize sevimsiz romantik şeyler söylemekten korkmayın. Strip poker oynayın veya uzaktayken onlara beklenmedik ve “heyecan verici” metin mesajları gönderin.

12. İlişki oyunları oynamayın

Partnerinizi bir şey yapması için kandırmayın veya onunla akıl oyunları oynamayın. Onlara yalan söylemek veya aldatmak, ilişkinizi bozmanın kesin bir yoludur.

13. Dinleyin ve sözünüzü kesmeyin

Partnerinizle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz (evet, bazen mutlu çiftler tartışır), ancak adil bir şekilde kavga ettiğinizden emin olun. Söyleyeceklerini dinleyin, ne anlama geldiğini anlamaya çalışın ve sonra zihninizi söyleyin. Sizin tarafınızı açıklarken onları rahatsız etmeyin. Gürültülü olmak ya da tartışmanız üzerinde durmak sizi yalnızca incitir ve tüketir. Daha sonra pişman olabileceğiniz şeyleri söylemekten kaçınmak için tartışıyor olsanız bile daima saygılı olun.

14. Kendinizi bir birey olarak sevin

Partnerinize değer vermeniz gerekse de, kendinizi sevmeniz ve kendinize değer vermeniz önemlidir, çünkü onu ilk etapta size aşık eden şey buydu. Bana biraz zaman ayır ve arada bir kendini şımart. Bu, enerjinizi yenileyecek ve güveninizi artıracak ve ilişkinize daha çok şey vermenizi sağlayacaktır.

15. Önceki yaşamınızdan anları ve anıları paylaşın.

Çocukluğunuz hakkında konuşun; İyi ve kötü zamanların ve başarıların ve başarısızlıkların hikayelerini paylaşın. Partnerinize kim olduğunuz hakkında bir fikir verecek ve aynı zamanda onun kim olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

16. Verin ve kendi alanınız olsun

Bir çiftin birbirleriyle ilgili her şeyi sevmesi veya her şeyden birlikte keyif alması mümkün değildir. Partnerinize bolca yer verin ve sevdiğiniz şeyleri yapmak veya ortak yanınız olmayan arkadaşlarla tanışmak için zaman ayırın.

17. partnerinizi güldür

Eğlenceyi ve morali yüksek tutmak için partnerinizle bir gülüşü paylaşmak önemlidir. Çocukluğunuzdan bir şaka yapın veya komik bir olayı anlatın. Birlikte gülmek de bir samimiyet biçimidir ve günlük hayatın stresini unutturur.

18. Birlikte bazı fiziksel aktivitelere katılın

Başkalarının sağlığına dikkat edin ve eşinizin formda kalması için bir motivasyon olun. “Fitness arkadaşı” terimini duydun mu? Bir spor salonuna katılın veya birlikte koşuya veya yüzmeye gidin ya da ikinizin de hoşuna giden başka bir fiziksel aktivite yapın. Aynı anda hem eğlenceli hem de romantik olabilirler!

19. Mümkün olduğunca minnettarlığınızı ifade edin

Minnettarlık her şeyi, hatta sevgiyi kazanmanıza yardımcı olabilir. Yaptığı şey için ona teşekkür ederek partnerinizin kendisini yararlı ve istenen hissetmesini sağlayabilirsiniz. İlişkide gösterdikleri çabaya değer verdiğinizi ifade etmenin en iyi yolu budur.

20. Dünyayı birlikte dolaşın

Seyahat etmek, yeni şeyler keşfetmenizi sağlar ve monoton rutininizden uzaklaşmanızı sağlar. İlişkiniz üzerinde benzer bir etkisi olabilir. Birlikte bir kaçamak yapmak, birbirinizi daha iyi anlamanıza, kalıcı anılar yaratmanıza yardımcı olur ve birbirinizle samimiyeti teşvik etme fırsatları sunar.

21. Sabırlı olun ve affetmeye istekli olun

Sabır ve affetmek, sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin anahtarıdır. Partneriniz bir şey için üzgün veya kızgınsa, sabırlı olmayı ve sessiz kalmayı seçin. Sizi incitecek bir şey söylendiğinde, anlamaya ve affetmeye çalışın çünkü partneriniz stresi bu şekilde serbest bırakmış olmalı; onları veya size olan sevgilerini tanımlamaz. İletişimlerinizi açık tutun ve beklentileriniz ve bunları nasıl karşılayabileceğiniz hakkında konuşun.

22. Hedeflerinizi paylaşın ve birlikte hayal edin

Birlikte yapılacak en iyi şeylerden biri hedeflerinizi paylaşmak ve birlikte hayal etmektir. Hayalinizdeki tatil nedir? Bebek sahibi olmak istiyor musunuz (ve kaç tane)? Eve diyebileceğin bir ev mi planlıyorsun? Ya da hiç birlikte bir iş kurmayı düşündünüz mü? Ortak hayalleriniz üzerinde çalışın ve bireysel ve ortak hayallerinizi gerçekleştirmek için birbirinizi motive edin.

23. Kötüden çok iyiye odaklanın

Daha iyi yaptığımız ve anlayamadığımız şeyler var. Partnerinizin iyi yaptığı şeye daha fazla odaklanın ve onu övün. Can sıkıcı ve cesaret kırıcı olduğu için kötü alışkanlıklarınız için endişelenmeyin. Partnerinizin güçlü yönlerini vurgulamak, güveninizi artıracak ve yaptığınız her şeyde daha iyisini yapmanız için sizi cesaretlendirecektir.

24. Küçük şeylere dikkat edin

Çoğu zaman önemli olan ve iz bırakan küçük şeylerdir. Partneriniz çalışırken kahve getirmek veya partneriniz çok meşgulken işin size düşen kısmını yapmak gibi basit hareketler küçük olabilir ve çok az çaba gerektirebilir, ancak bunlar sevginin anlamlı ifadeleridir. Güvenilir ve güvenilir olduğunuza dair bir mesaj gönderirler.

25. Her zaman birbirinizi destekleyin

Partnerinize ve ilişkinize neyin değer verdiğini herkes anlayamayacaktır. Başkalarının sahip olduğunuz özel bağı etkilemesine izin vermeyin. İyi ve kötü zamanlarda birbirinizi destekleyin ve ilişkinizin eleştirinizden daha güçlü olduğunu tüm dünyaya bildirin.

26. Partnerinizi terk etmeyin

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, partnerinizle çatışmadan asla kaçınamazsınız. Egonuzu bir kenara bırakın ve elinizdeki problemin üstesinden gelin. Onları asla terk etmeyin ve kötü bir ruh hali içinde uyumaktan kaçının. Çatışmaları hemen çözmek ve birlikte çözüm bulmak, ikinizin de ilişkide ilerlemenizi ve daha güçlü olmanızı sağlayacaktır.

27. Biraz PDA sağlıklıdır

Halk arasında olsanız bile sevginizi ve şefkatinizi göstermekten korkmayın. Evet, bazı insanlar iğrenç olabilir ama bu onların sorunu, senin değil. Ara sıra biraz PDA sağlıklıdır. Hatta bir grup arkadaşla birlikteyken el ele tutuşmanız veya biraz kucaklaşmanız bile normaldir.

28. Birlikte yatın ve sarılın

Aynı anda yatmak ve kucaklaşmak, partnerinizin ona değer verdiğinizi bilmesini sağlamak için bilinçli bir çabadır. Günü birlikte bitirmek, paylaştığınız yoldaşlığı yeniden canlandıracaktır. Birbirinize dokunmak ve sarılmak da cinsel ilişkinizi sağlıklı tutacaktır.

29. Partnerinizi değiştirmeyin veya değişmesini beklemeyin

Kim olduğunu biliyorum çünkü partnerin seni bu yüzden seviyor. Diğerinin mükemmel bir eşleşme algısına uyum sağlamak için eşinizin değişmesini beklemeniz veya değiştirmeniz gerekmez. Kimse mükemmel değildir, hatırladın mı? Bunun yerine, birbirinizin güçlü yönlerini vurgulayın ve zayıf yönlerini artırın. Her ikinizin de aşık olmasını sağlayan şeyleri her zaman hatırlayın.

30. Partnerinizi geride bırakmayın

Ellerinizi tutun ve yan yana yürüyün; partnerinizi geride bırakmayın. Bu, kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak ve her durumda onların yanında olacağınızı bilmelerini sağlayacaktır. Kararlarınızda bile, onları karanlıkta tutmayın. Planlarınızı iletin ve daima onlara danışın.

Dedikleri gibi mutluluk bir seçimdir. Ve eşinizle her gün yapmanız gereken bir seçimdir. Kendinize iyi bakın ve bu alışkanlıkları birer birer geliştirin. Git o “sonsuza dek mutlu” olsun!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*