Bir limon nasıl rendelenir

Limonları ve diğer turunçgilleri çeşitli tariflere dahil etmenin sayısız yolu arasında lezzet kullanmak muhtemelen en muhteşem olanıdır. Limon kabuğu rendesini seviyorsanız, ancak limon rendelemenin sıkıcı sürecini dört gözle beklemiyorsanız, yardım yolda. Limon kabuğu rendesi veya diğer turunçgiller doğru şekilde yapılırsa kolay olabilir.

Narenciye aroması vermek için taze meyve suyu eklenirken lezzet, lezzetleri yepyeni bir seviyeye taşır. Dıştaki renkli kabuk, her yemeğe ince ama güçlü bir tat veren doğal yağlar içerir. Yetenekli bir aşçının elinde, coşku herhangi bir basit yemeğe sihir katabilir.

Portakal, misket limonu, limon veya greyfurt, her neyse. Narenciye ise lezzetini ve aromasını kolayca toplamak için rendelenebilir.

Pratik yapmak mükemmelleştirir bu durumda hiçbir zaman daha uygun olmamıştır. Misket limonu ve limonlarınızı rendelemeye ne kadar çok pratik yaparsanız, veriminiz o kadar iyi olur.

İşte bir limonu rendelemek için kullanabileceğiniz dört yöntem:

 • Yöntem 1: Rende kullanın
 • Yöntem 2: Zester kullanın
 • Yöntem 3: Bir mutfak bıçağı kullanın
 • Yöntem 4: Soyucu kullanın

Genel ilk adım: limonu yıkayın ve kurutun

Ortak İlk Adım

Genellikle süpermarkette bulunan ürünler raf ömrünü uzatmak için mum ile kaplanmaktadır. Ürünü tüketmeden önce mutlaka yıkamanız tavsiye edilir.

Dış kirleri temizlemek için limonu bol suyla iyice yıkayın, ardından bir kağıt havluyla kurulayın.

Yöntem 1: Rende kullanın

İhtiyacınız olacak şeyler:

gereken şeyler

 • Limon
 • Rende

Adım 1. Limonu hafifçe rendeleyin

Adım

Limonu bir elinizde tutun ve diğer elinizle rende sabitleyin. Limonu rende üzerinde, bıçakların tanelerine doğru hafifçe hareket ettirin. Kabuğunu kabuğun kabuğu ile birlikte kaplayan beyaz özü rendelemekten kaçınmak için limonu çevirmeye devam edin. Lezzet ile özü ayırmak oldukça imkansızdır, bu yüzden rendelerken dikkatli olun.

son 13

Yöntem 2: Zester kullanın

İhtiyacınız olacak şeyler:

gereken şeyler 1

 • Limon
 • Zester

Adım 1. Zester’i kabuk üzerinde kaydırın.

Adım 4

Bir zesteriniz varsa, lezzet problemleriniz neredeyse yok olacaktır. Zester, limon kabuğuna minimum basınç uygulamak ve yalnızca kabuğu çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Burada lezzetle birlikte acı beyaz özü alma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Uzun limon kabuğu rendesi için rende bıçağını limon kabuğunun üzerine kaydırın. Bu güzel bukleler, çeşitli yemekleri veya kokteylleri süslemek için kolayca kullanılabilir. Ayrıca  onları doğrayabilir ve smoothie ve hamurlara dahil edebilirsiniz  .

son 14

 

Yöntem 3: Bir mutfak bıçağı kullanın

İhtiyacınız olacak şeyler:

gereken şeyler 2

 • Limon
 • Mutfak bıçağı

Adım 1. Kabuğu hafifçe soyun.

Adım 2

Keskin bir mutfak bıçağıyla kabuğunu hafifçe soyun. Mümkün olduğunca az kemik iliği elde etmek için hafif bir el kullanın.

Adım 2. İliği kazıyın

Adım 6

Profesyonel değilseniz, peeling genellikle kabuğun yanında biraz da öz getirir. Bir kabuğu, öz tarafı yukarı bakacak şekilde çevirin ve soyma bıçağıyla sadece lezzetini bırakarak özü kazıyın. Tüm mermilerle tekrarlayın.

Adım 3. Jülyen lezzet

Adım 8

Kemik iliğini çıkardıktan sonra, lezzetini korumak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Daha küçük parçalara ihtiyacınız varsa, mutfak bıçağıyla lezzetini jülyen (ince şeritler halinde kesin) yapabilirsiniz. Lezzeti ince teller halinde kesin ve tariflerinizde buna göre kullanın.

cenaze

Yöntem 4: Soyucu kullanın

İhtiyacınız olacak şeyler:

gereken şeyler 3

 • Limon
 • Polis
 • Mutfak bıçağı

Adım 1. Kabuğu soyun

Adım 3

Sebze soyucu, limon rendelemek için kullanabileceğiniz mevcut araçlardan biridir. Hafif baskı uygularsanız, limon kabuğunun özü az olmalıdır. Daha kalın kabuğa sahip portakal gibi turunçgiller kıymıksız rendelenebilir.

Sebze soyucu ile limon kabuğunu hafifçe soyun.

Adım 2. İliği kazıyın

Adım 5

Kalan deriyi bir mutfak bıçağıyla kabuğundan çıkarın.

Adım 3. Jülyen lezzet

Adım 7

Julienne (ince şeritler halinde kesin) lezzetini bir mutfak bıçağıyla kesin ve buna göre tariflerinize ekleyin.

son 15

 

Birkaç dakika içinde tarifleriniz üzerinde çalışmak için yeterince hevesli olmalısınız.

sondan bir son

Ek ipuçları

 • Rendenin boyutu, ihtiyacınız olan lezzet miktarına bağlı olarak değişmelidir. Çok ince bir lezzet için mikro uçağı kullanın.
 • Hamur veya hamur için ince bir kabuğa ihtiyacınız varsa ve mikro uçağınız yoksa, lezzetini doğrayıp buna göre kullanabilirsiniz.
 • Lezzetinizi ileride kullanmak üzere bir dondurucuda saklayabilirsiniz. Kurumasını önlemek için streç filmle sarın.
 • Balmumuyla kaplı limonların rendelenmesini istemiyorsanız, süpermarketinizde organik ürünler arayın.
 • Balmumunu limon kabuğundan çıkarmak için sıcak su kullanılabilir.
 • Bir tarifte lezzet kullanırken, ne kadar küçük olursa olsun, kendinizi belirtilen miktarla sınırlayın. Şevkle, biraz uzun bir yol kat eder.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*