Solucanlar nasıl öldürülür ve istiladan nasıl kurtulur

Kötü böcekleri ve solucanları düşünün, akla gelen ilk yaratık solucanlardır! Sadece tüyler ürpertici görünmekle kalmaz, aynı zamanda sizin ve evcil hayvanlarınız için sağlık sorunlarına da yol açabilir.

Solucanlar, bir sineğin larva aşamasıdır. Kesin olarak söylemek gerekirse, Brachycera ailesine ait sinekler (ev sinekleri, sinek sinekleri, peynir sinekleri vb. Dahil) solucanlara dönüşen yumurtalar bırakırlar.

Tek bir sinek, bir seferde düzinelerce yumurta bırakabilir. Bunların yumurtadan çıkması 8 ila 20 saat sürer. Bu, bir solucan istilasının kontrolden çıkmasının uzun sürmeyeceği anlamına gelir! Sinekler genellikle yumurtalarını bırakmak için bol miktarda yiyecek bulunan uygun bir yer seçerler. Bu tüyler ürpertici yaratıkların engellenmeden büyüyebileceği sıcak noktalardan bazıları çürük et, çürümüş gıda ürünleri, çürük meyveler, hayvan leşleri, evcil hayvan yiyecekleri, çöp kutuları vb.

Solucanların gelişebileceği hassas yerlerin düzenli olarak izlenmesi, onları uzak tutmak için önemlidir.

Onlardan ne kadar nefret edersek edelim, bu canlılar doğada çok önemli bir rol oynarlar. Bakteriler ve diğer organizmalarla birlikte organik maddenin parçalanmasına yardımcı olurlar. Yara debridmanı için bazı solucan türleri kullanılır. Çürük et üzerinde gelişirler ve bakteri istilasına uğramış ölü dokunun yaralardan temizlenmesine yardımcı olurlar. Bu sağlıklı dokuların büyümesini hızlandırır ve yaranın kapanmasını sağlar. Bunun dışında solucanlar zengin bir kompost oluşturmaya da yardımcı olur.

Elbette bu onların evinizde gelişmesine izin vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Solucanlar tam olarak tehlikeli değildir, ancak en iyi şekilde uzak tutulmalarının birkaç nedeni vardır. Örneğin, bu canlılar insanlarda ve evcil hayvanlarda miyazise (parazit istilası) neden olabilir.

Solucanlardan kurtulmak o kadar da zor değil. Ancak, durum kötüleşmeden önce hızlı hareket etmelisiniz. Ev işgaliniz için, işte bu solucanları öldürmenize ve onlardan sonsuza dek kurtulmanıza yardımcı olacak bazı ev ilaçları.

Yöntem 1: çamaşır suyu

Bu çok yaygın ev ürünü, rengi çıkarmak, beyazlatmak ve dezenfekte etmek için tasarlanmıştır. Ancak çamaşır suyu ile yapabileceğiniz çok şey var. Böcek zararlılarından kurtulmanıza da yardımcı olabilir. Bu davetsiz misafirleri öldürmenin yanı sıra, çamaşır suyu yumurtalarını da yok edecek ve karıncalar gibi böceklerin bıraktığı kimyasal izleri bozacaktır.

Çöp tenekelerini temizlemek  ve sinekleri ve solucanları uzak tutmak için çamaşır suyu ve su solüsyonu da kullanabilirsin  .

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Çamaşır suyu – 1 kısım
 • Ilık su – 10 kısım

Tek adımlı yöntem: ağartıcı ve ılık suyu karıştırın ve giderleri temizlemek için kullanın

 • 10 birim ılık suya 1 ölçek çamaşır suyu ekleyin ve iyice karıştırın.
 • Çözeltiyi kanalizasyona dökün.
 • Boruları soğuk suyla yıkamadan önce birkaç saat bekleyin.

Bu yöntem, kanalizasyonlarda üreyen solucanlardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu ilacın düzenli kullanımı, boruları temiz ve böceklerden uzak tutacaktır.

Yöntem 2: kaynar su

Kimyasal yüklü ticari böcek ilaçlarına güvenmiyorsanız veya kendi böcek kovucunuzu yapmak için yararlı bir şey bulamadıysanız   , burada özel bir bileşene ihtiyacınız olmayan etkili bir çare bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz su kaynatmak ve solucanların istila ettiği bölgelere dökmek. Su onları anında öldürecek. Bu yöntem ucuzdur, kimyasal içermez ve çok etkilidir. Çöp kutuları, çöp kutuları, tarama boşlukları, kanalizasyonlar vb. İçin çalışır.

Tek adımlı yöntem: istila edilmiş alanın üzerine kaynar su dökün

 •  Kaynar suyu giderlerin, çöp kutularının, çöp kutularının ve solucan gördüğünüz diğer yerlerin üzerine koyun.

Nem, küf veya diğer hasarlara neden olabileceğinden, bu ilacı halılarda veya duvarlarda kullanmanız önerilmez.

Yöntem 3: elma sirkesi

Elma sirkesi, cilt bakımı  ,  sağlık  bakımı ve daha fazlası için ev ilaçlarında yaygın olarak kullanılmaktadır . İşte sirkenin her evin olmazsa olmazı olmasının bir başka nedeni. Sinekleri  ve solucanları uzak tutacak kolay, kimyasal içermeyen bir yöntemdir . Bu tuzak işe yarıyor çünkü sinekler sirkenin güçlü kokusuna kapılıyor.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Elma sirkesi – 1/4 su bardağı
 • Plastik ambalaj

Adım 1. Elma sirkesini bir bardağa dökün ve streç filmle kapatın.

 • Bir bardağa elma sirkesini dökün.
 • Camı plastik sargı ile sıkıca kapatın.

Adım 2. Delikler açın ve istila edilmiş alanların yakınına tuzak yerleştirin

 • Plastik sargıya delikler açın.
 • Bu kapanı kanalizasyonların veya diğer hassas alanların yakınında tutun.

Tuzakta kullanılan elma sirkesi solucanlar için yem görevi görür. Bu tuzağa girerler ve boğulurlar.

Yöntem 4: tuz

Bir yığın solucan korkunç bir yer. Neyse ki, bu sorundan kurtulmak için ticari kimyasallara veya böcek ilaçlarına ihtiyacınız yok. İstila edilmiş alanlara biraz tuz serpin ve solucanlar hiçbir zaman sonsuza dek yok olacak.

Bu çare nasıl çalışır? Tuz, suyu emer ve solucan gibi böceklere püskürtüldüğünde vücutlarından suyu uzaklaştırarak onları anında öldürür.

Tek adımlı yöntem: Solucanları öldürmek için tuz serpin

 • Solucanların istila ettiği yerlere tuz serpin.
 • Bu solucanları öldürecek.
 • Hala hareket görüyorsanız, başka bir tuz tabakası serpin.

Çöp kutuları gibi hassas alanlara ve çevresine düzenli olarak tuz püskürtülmesi, sineklerin oraya yumurta bırakmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bu şekilde tuz, gelecekteki istilaları önlemenize yardımcı olabilir.

Yöntem 5: amonyak

Bu kimyasal, endüstriyel uygulamalar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca böcekleri ve canlıları öldürmede etkilidir. Amonyak ve su çözeltisi, solucanları öldürmenize ve onlardan sonsuza kadar kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kombinasyon toksik dumanlar ürettiğinden asla amonyak ve ağartıcıyı birlikte kullanmayın.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Amonyak – 1 kısım
 • Su – 3 parça

Tek adımlı yöntem: üreme alanınızın üzerine amonyak ve su dökün

 • Bir çözelti oluşturmak için bir ölçek amonyağı üç ölçek suyla karıştırın.
 • Bu çözümü kanalizasyon gibi hassas alanlara dökün.

Et ve meyve gibi çürük gıda ürünleri ve nemli yerler solucanlar için uygun yerlerdir. Evinizin sineklerden ve larvalarından arınmış olmasını istiyorsanız, temizlik son derece önemlidir.

İpuçları

 • Elma sirkesi tuzağına benzer şekilde bir tuzak kurarak solucanlardan kurtulmak için alkol (bira) da kullanabilirsiniz. Elma sirkesi yerine bira kullan. Solucanlar tabağa girecek ve boğulacaktır.
 • Su ve saf hidrojen peroksit ile bir çözelti hazırlayın. Bu çözümü solucanların üzerine dökün. Onları bir iki dakika içinde öldürecek. Tüm solucanlar hareket etmeyi bırakana kadar solüsyonu dökmeye devam edin.
 • Borik asit, halı solucanlarından kurtulmanın harika bir yoludur. Halının üzerine serpin. Halı fırçası yardımıyla liflerindeki tozu temizleyin. Ayrıca gümüş balıklardan  ve diğer istilalardan kurtulmaya yardımcı olur .
 • Kapılara ve pencerelere perde takmak , sineklerin ve uğur böceklerinin evinize girmesini önlemeye yardımcı olacaktır   .
 • Organik atıkları düzenli olarak işleyin ve atın, hamamböceklerini  ve  meyve sineklerini de uzak tutmak için tezgahınızı temiz  tutun  .
 • Çöp kutularını açık bırakmayın.
 • Ayrıca sivrisineklerden  , sineklerden ve  meyve sineklerinden kurtulmak için sinek tuzakları kullanabilirsiniz   .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*