Aşıksanız Okumanız Gereken 6 Aşk Hikayesi

Bazen günlük rutinimize ara vermemiz gerekir. Bazen bir elimizde kahve, diğerinde iyi bir kitapla pencerenin kenarına sarılmak istiyoruz. Yasak aşk ve romantik jestlerle dolu bir fantezi dünyasına seyahat etmek istiyoruz.

Gizlice, iyi bir aşk hikayesinin üzerimizdeki etkisini seviyoruz. Aşık olabiliriz ya da olmayabiliriz, ancak iyi bir aşk hikayesi okumak genellikle moralinizi yükseltebilir. Burada, okumanız gereken altı aşk hikayesinin bir listesini sizin için derledik!

1.   Eric Segal’in aşk hikayesi

Erich Segal’in Aşk Hikayesi  komik ve trajik bir hikaye. Dünyanın eşit derecede zıt yönlerinden iki karşıt yabancıyı bir araya getirin. Oliver Barrett IV, Barrett servetinin ve mirasının varisidir. Lisans derecesi ve hukuk derecesi için Harvard’a ve Radcliffe’de müzik okuyan keskin dilli bir işçi sınıfı güzelliği olan bir Rhode Island fırıncısının kızı Jenny Cavilleri’ye gidiyor.

Oliver ve Jenny, çok farklı dünyalardan neredeyse her yönden birbirine zıttır. Derinden ve güçlü bir şekilde aşık olurlar. Birbirlerine olan ilgileri, inandıkları her şeye meydan okur. Hayal ettikleri her şeyden çok daha büyük bir tutkuyu paylaşıyorlar ve ne yazık ki çok erken bitmesi gereken bir aşkın harikasını keşfediyorlar.

Eğer tam tersi birine aşıksanız, o zaman kendinize bu aşk klasiğinin bir kopyasını almalısınız. Farklılıklarınız için birbirinizle her kavga ettiğinizde, bu aşk hikayesi size bu farklılıkların ikinizin de birbirinizi bu kadar sevmesinin nedeni olduğunu hatırlatacak!

2.  Jane Eyre  de Charlotte Bronte

Bu klasik mücevher, yetişkinliğe olan yolculuğu ve Bay Rochester’e olan sevgisi de dahil olmak üzere Jane Eyre’nin duygu ve deneyimlerini takip ediyor.

Roman, Jane Eyre ile parlak, unutulmaz ve otoriter Rochester arasındaki tutkulu aşk hakkındadır. Jane, onu güçlü ve bağımsız kılan zor bir çocukluk geçirir. Bu nitelikler onu mürebbiye olarak Thornfield Hall’a gittiğinde kurtarır. Orada işverenine aşık olur ve onu yürek burkan bir karar vermeye zorlayan korkunç sırrını keşfeder.

Bu aşk hikayesi, ortakları çok romantik olmayanlar için mükemmel. Bakış açılarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu hikayeyi sadece İngiliz romantizminin güzelliği için tavsiye ederiz!

3.  Wuthering Heights  , Emily Bronte tarafından

Uğultulu Tepeler muhtemelen şimdiye kadar yazılmış en yürek burkan güzel aşk hikayesidir. Yorkshire bozkırlarında bir aşk ve intikam hikayesi. Bu hikaye, ana karakterleri yaratan ve yok eden aşk etrafında dönüyor. Catherine güzel ve dik başlı bir kızken, Heathcliff uzun boylu, esmer, yakışıklı ve düşünceli bir kahramandır. Birbirlerine olan sevgileri onları mahvetti ve aynı zamanda yaşamları boyunca ilerletti.

Heathcliff, Catherine’in babası tarafından evlat edinilen bir kurucu idi. Catherine’in babasının ölümünden sonra, Heathcliff, kardeşi Hindley tarafından korkutulur ve aşağılanır. Zavallı Heathcliff, yanlışlıkla Catherine’in aşkına karşılık vermeyeceğine inanıyor. Uğultulu Tepeler’i güçlü bir umutsuzluk duygusuyla bırakır. Yıllar sonra, eski sefaletlerinin korkunç intikamını almak için zengin ve rafine bir adam olarak geri döner.

Gizli ve tutkulu bir adamı hayal ediyorsanız, bu kitabı içtenlikle beğeneceksiniz. Heathcliff’in Catherine sevgisi, tutkulu bir çılgınlıktan başka bir şey değildir.

4.  PS Seni Seviyorum –  Cecilia Ahern

Not: Seni Seviyorum Holly ve Gerry hakkında duygusal bir aşk hikayesi. Bu büyüleyici hikaye, aşkın gerçekte neyle ilgili olduğunu güzel bir şekilde anlatıyor. Her zaman birlikte olmaya mahkum ruh eşi olduklarını biliyorlardı. Birbirlerinin cümlelerini tamamlayabildiler ve kavga ettikten sonra güldüler, normal ve sevecendiler.

Ancak hikaye talihsiz bir dönüş alır ve Gerry beyin tümöründen ölür. Ancak,  30 numaralı doğum günü  Holly, ölümünden sonra her ay geride kalan bir dizi aşk notu olarak ona katılır. Bu güzel aşk notlarıyla Holly’ye onsuz yaşamayı öğrenmeyi ve aşka ikinci bir şans vermeyi öğretir. Ondan gelen her notta ‘Seni Seviyorum PD’ imzası var.

Bu tatlı ve duygusal roman, sizi sayfanın her dönüşünde gülümsetecek ve ağlatacak. Aşkta ve hayatta ikinci bir şans bulmaya çalışanlar için güzel bir kitap.

5.   RJ Walker tarafından Madison County Köprüleri

The Bridges of Madison County, yoğun bir aşk hikayesidir. O kadar güçlü bir aşkı temsil eder ki, onu deneyimledikten sonra bir daha asla eskisi gibi olmayacaksınız.

Robert Kincaid, Madison County’de kapalı köprüler arayan bir fotoğrafçı ve özgür ruh. Francesca Johnson, çocukluk hayalinin gerçekleşmesini bekleyen bir çiftçi.

Bu güzel aşk hikayesi, aşkı bir erkeğin gözünden görmek isteyenler için bir zorunluluktur. Aşk fikrine aşık olmanızı sağlar.

6.   Nicholas Sparks Defteri

The Notebook dahil herhangi bir aşk romanı listesi eksiktir. İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde geçen film, sevginin gerçek özünü yakalar.

Ama bahse girerim bu kitaba herhangi bir giriş yapmanız gerekmez. Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın oynadığı filmi şimdiye kadar görmüşsünüzdür. Filmi muhtemelen binlerce kez izlemiş olsanız da, bu kitap okumaya değer. Bu inanılmaz derecede dokunaklı, yürek burkan ve sinir bozucu hikaye onlarca yıla yayılıyor ve defalarca okunabilir. Seni bir nehir gibi güldürecek ve ağlatacak, ama duygusal rollercoaster’a değer. Bu hikaye, sevginin gücünün mucizeler yaratabileceğini gösteriyor ve son sayfaya kadar sürükleniyor.

Nicholas Sparks’ın ruhunuzla rezonansa giren duyguları iletmenin bir yolu vardır. Özel biriyle mutluysanız veya mutlu bir şekilde bekarsanız, önemli değil. The Notebook söz konusu olduğunda, herkesin keyif alabileceği harika bir hikaye.

O kadeh şarabı, kahveyi veya dondurmayı alın (kağıt mendil kutusunu unutmayın) ve bu güçlü ve tutkulu aşk hikayelerine kendinizi kaptırın!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*