Bahçıvanlar için Ev Yapımı Ev Yapımı El Ovması (Tam İhtiyacınız Olan Tarif)

Bir bahçe meraklısıysanız, güzel, çiçek açan bir bahçe yaratmak için ne kadar emek gerektiğini bilirsiniz. Bu aktivite son derece rahatlatıcı ve ilgi çekici olabilir, ancak ellerinizi bahçede (kelimenin tam anlamıyla) kirletmenin de olumsuz yönleri vardır.

Belki de en büyük endişe, ellerinizdeki cilde verebileceği zarardır. Bahçe işleri ellerinizi kuru ve sert yapar. Ayrıca küçük kesikler  , çatlak cilt, nasırlar, kırık veya kırılgan tırnaklar ve daha fazlasıyla sonuçlanabilir  .

Kuru, sert eller  çirkin görünür ve çok fazla rahatsızlığa neden olabilir. Cilt gergin, bazen kirli hissedilir ve çatlaklar ağrıya neden olabilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı rutini, ellerinizi tüm bu sorunlardan korumak için çok önemlidir.

Birkaç saat bahçeyle uğraştıktan sonra ellerinizde biriken tüm kiri, çamuru, kiri ve bitkisel yağı temizlemek için normal sabun ve su yeterli olmayabilir. Sadece kiri ve diğer pislikleri gidermeye yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda ellerinizi sulu ve beslenmiş tutan bir şeye ihtiyacınız var.

Mağazadan satın alınan fırçalar ve losyonlar genellikle deterjanlar ve diğer sert ve zararlı bileşenler içerir. Ellerinizi doğal olarak daha fazla hasardan koruyun!

Bahçıvanlar için bu ev yapımı el ovma, ellerinizi temizleyecek ve besleyecek oldukça etkili ve güvenli bileşenlerin bir karışımıdır. Yıpranmış cildinizi iyileştirecek, nem kaybını önleyecek, daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirecektir.

Bahçıvanlar için ev yapımı manuel fırçalama yapma adımları

En iyi yanı, kolay ve zahmetsiz olmasıdır. Bu harika el fırçalamayı ve daha az aşınma süresini yapmanız yalnızca birkaç dakikanızı alacak.

İhtiyacınız olacak şeyler:

 • Sızma hindistan cevizi yağı – 1 yemek kaşığı
 • Kastilya sabunu (tamamı doğal ve cilt dostu) – 1 yemek kaşığı
 • Organik şeker – 3 ila 5 yemek kaşığı
 • Çay ağacı yağı – 6 damla
 • Nane uçucu yağı – 3 damla

Adım 1. Malzemeleri birleştirin

 • Bir karıştırma kabına 3 ila 5 yemek kaşığı şeker ekleyin.
 • Karışıma 1 yemek kaşığı Kastilya sabunu dökün.
 • Şimdi 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ekleyin.

Adım 2. Uçucu yağları ekleyin ve iyice karıştırın.

 • 3 damla nane esansiyel yağı ve 6 damla çay ağacı yağı ekleyin.
 • Malzemeleri iyice karıştırın.

Adım 3. Daha temiz, daha yumuşak eller için fırçalamayı kullanın

 • Ovmayı saklamak için bir kavanoza aktarın.
 • Ovmanın bir kısmını ellerinize sürün. Cilt kırışıklıklarına özellikle dikkat edin.
 • Cilde zarar vermemek için çok agresif bir şekilde ovalamayın.
 • Su ile durulayın.

Bahçıvanlar için bu ev yapımı el fırçalaması, oda sıcaklığında karanlık bir yerde saklanarak birkaç hafta dayanacaktır. Uzun süreli saklama için buzdolabına koyun. Kişisel kullanımınız için veya bir bahçe meraklıları için bir hediye olarak yapın. Bu ev yapımı el fırçalaması kesinlikle denemeye değer.

Kullanılan malzemeler hakkında

İşte bu fırçadaki çeşitli bileşenlerin ellerinizi daha temiz, daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmesine nasıl yardımcı olabileceği.

Hindistan Cevizi Yağı –  Sağlıklı yağlardan oluşan sızma hindistancevizi yağı, güzellik ve kozmetik amaçlı en popüler doğal maddelerden biridir. Donuk cildi aydınlatmaya ve beslemesine yardımcı olur. Ayrıca cildi daha fazla hasar ve enfeksiyondan korur. Gönderen  düzensiz cilt tonu ve akne için yaşlanma belirtileri, hindistan cevizi yağı tek durak çözümdür  tüm cilt bakım ihtiyaçları için.

Antifungal, antiviral, antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri, hindistancevizi yağını çeşitli cilt enfeksiyonlarını önlemek için mükemmel bir çözüm haline getirir. Ayrıca hasarlı cildi yenilemeye ve iyileştirmeye yardımcı olan antioksidanlar açısından da zengindir.

Aynı zamanda nazik ancak kapsamlı bir cilt temizleyici görevi görür. Hindistan cevizi yağı cilde yapışan kirlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Oldukça ağır ve nem bakımından zengin olduğu için ellerinizi yumuşatmak için sadece az miktarda hindistancevizi yağı gerekir. Mükemmel yatıştırıcı özellikleri, bahçede geçirdiğiniz birkaç yoğun saatten sonra ellerinizin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir.

Şeker:  İnsanlar diyetlerinin bir parçası olarak şekeri hızla terk ediyorlar. Öte yandan, bu bileşen cilt bakımı dünyasında çok fazla güvenilirlik kazanıyor.

Eksfoliasyon, cilt bakımı söz konusu olduğunda çok önemli bir adımdır  . İşte burada şeker devreye giriyor! Mükemmel bir eksfoliyatördür. Çiçeklerinize bakarken ölü cilt hücrelerini ve cildinizde biriken tüm kirleri kolayca ve nazikçe temizler. Şekerde bulunan glikol asit cilde derinlemesine nüfuz ederek cilde taze ve ışıltılı hale getirir.

Ancak, bu bileşenin yapabileceği her şey bu değildir. Şeker, doğal bir nemlendiricidir, yani havadaki nemi emerek cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

Bu fırçalamada şeker kullanmanın bir başka nedeni de, el fırçalamanın kokusunu dengelemede rol oynamasıdır.

Kastilya sabunu: Kastilya sabununun  temizleme etkileri, diğer malzemelerle birlikte, bu ovmayı bahçıvanın hırpalanmış ellerini iyileştirmek için ihtiyacınız olan tek çare haline getirir. Kastilya sabunu, bahçecilikten sonra derin yerleşmiş yabancı maddelerden kurtulmanın doğal bir yoludur. Toksin içermez ve cildinizin sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için harikalar yaratır.

Çay Ağacı Esansiyel Yağı – Çay ağacı yağı  , sonsuz fayda sağlayan belki de en popüler uçucu yağdır  . Çeşitli doğal ilaçların yanı sıra ticari cilt bakımı çözümlerinde ana bileşen olarak kullanılır. Bu uçucu yağ, antibakteriyel, antiseptik, antifungal, antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağının iyileştirici özellikleri, cildinizin ve tırnaklarınızın sağlığını iyileştirmeye ve korumaya yardımcı olacaktır.

Nane esansiyel yağı: Nane esansiyel yağı  cildin ışıltılı ve canlı olmasına yardımcı olur. Bu doğal tedavi edici bileşen kan dolaşımını hızlandırarak cildinizi daha sağlıklı hale getirir. Daha güçlü ve daha parlak tırnaklar için doğal tırnak tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Nane yağı, el ovma işlemine serin ve ferahlatıcı bir dokunuş katacak.

Bahçıvanlar için el fırçalaması yapmak için ipuçları

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*