İyi şans ve servet nasıl çekilir: 20’den fazla gizli ipucu

Bunu sık sık duymuş olabilirsiniz: Şanslı insanların başına şanslı şeyler gelir. Şans genellikle bilinçli olarak kontrol edilebilen bir şey değil, rastgele gerçekleşen bir şey olarak kabul edilir. Şans, beklenmedik veya tesadüfi bir olaydır. Bazı insanlar diğerlerinden daha şanslı görünüyor. Belki de size iyi şanslar getiren hayata dair olumlu bakış açınızdır.

Aslında şans sizin yarattığınız bir şeydir. Belli bir dizi özelliğin, düşünme tarzınızın ve günlük olarak gerçekleştirdiğiniz eylemlerin sonucudur. Uzun bir oyun ama harika bir ödül sunuyor. Şanslı insanlar kendilerine iyi şeyler olmasını beklerler. Şansı çeken manyetik enerji yansıtırlar. Romalı filozof Lucius Annaeus Seneca  şöyle yazdı: “Şans, fırsatların toplanması için bir hazırlık meselesidir.”

Zorluk karşısında bile, kötü şansı iyi talihe dönüştürürler. Günlük olarak doğal olarak iyi bir servet üretmelerine izin veren bir zihniyet geliştirirler. Sorunlar ortaya çıktığında kendilerine güvenirler, gizli fırsatları görürler ve cesurca hareket ederler. Bardağın yarısı boş mu, yarısı dolu mu? İngiliz psikolog Richard Wiseman  , şanslı insanların paylaştığı dört temel ilkeyi belirledi: Şans şanslarını en üst düzeye çıkarırlar, şanslı önsezileri dinler, iyi şanslar bekler ve kötü şansı iyiye dönüştürürler.

İyi şans ve servet çekmek için aşağıda verilen 20’den fazla gizli ipucunu takip ederek şansınızı tersine çevirebilirsiniz.

 1. Geçmişten gelen olumsuz deneyimleri bırakın. Geçmişinizden olumsuz deneyimlere tutunmak, sizi geçmişte sıkışıp kalacak ve gelecekte iyi şanslardan uzak tutacaktır. İçin  önceki kötü şans aşmak  , bir kenara olumsuz hikayeler koymak gerektiğini tekrar tekrar tekrar aklında. Kendinizi bu olumsuz hikayelere konsantre olurken veya başkalarına anlatırken bulduğunuzda, hemen durun. Geçmişi geride bırakmanızı isteyin. Orada takılıp kalmaktan kaçının ve ilerlemeyi ve geleceğe odaklanmayı öğrenin.
  Olumlu ol. Hayatları hakkında olumlu olanlara şans gelir   . Sızlanmak veya olumsuz bir tavır, iyi şans ve serveti uzak tutabilir. Bunun yerine olumluya odaklanın. Olumlu düşünme size iyi şanslar getirebilir.
  İyi şanslar dilerim. Şanslı insanlar her zaman gelecekleri konusunda iyimserler. Hayatınızdan yüksek beklentileri var. Tahmin edilemeyen ve kontrol edilemeyen olayların kendileri için işe yarayacağına inanırken, talihsiz insanlar bu tür olayların kendilerine aleyhine çalışacağına inanırlar. Beklentiler insanların düşüncelerini ve davranışlarını etkiler. Kendilerine iyi şeylerin olacağına inananlar, hayatlarına şans ve talih getirir. Ne verirsen alırsın. Anında olmasa bile, iyi şeylerin olmasını beklediğinizde zamanla olacağını fark edebilirsiniz. Odaklandığınız şey büyüme eğilimindedir.
  Kendinizi şanslı insanlarla çevreleyin. Sürdürdüğünüz şirket sizin hakkınızda çok şey söylüyor. İlişkilendirdiğiniz insanlar hayata bakış açınızı etkiler. Ne yaptığınız, nasıl düşündüğünüz ve hissettiğiniz üzerinde etkisi vardır. Yapmak istediğiniz şeyi yapan benzer düşünen insanlarla birlikte olun. Negatif eylemlerinden sizden daha çok kaybedecek olanlarla yalnız kalın. Duygular bulaşıcıdır. Her zaman hayatlarından şikayet eden ve şikayet eden ve genellikle çok şanslı olmayan negatif insanlarla çıkarsanız, şansınızı yakında kaybedersiniz. Hayata olumlu bakışı olan insanlarla zaman geçirmek için bilinçli bir çaba gösterin.
 2. İçgüdülerinizi dinleyin. Şans söz konusu olduğunda, sezgi önemli bir rol oynar. Şanslı insanların sezgileri defalarca karşılığını verirken, şanssız insanlar içgüdülerini görmezden gelme eğilimindedir. İfadeyi duydun mu, içgüdülerine güven? Şanslı insanlar kendilerine güvenirler ve önsezi ve önsezilerine dikkat ederek etkili kararlar alırlar. Ve yanılıyorlarsa, bir ders alırlar ve odaklarını değiştirirler. Sezginize güvenmeyi öğrenin. Ancak, verdiğiniz kararlar konusunda endişelenmekten kaçının.
 3. Hayatınızdaki fırsatları karşılayın. Şans ve talih, fırsatlar arayan veya şeylerde iyiyi arayanlara gelir. Geleceğiniz için heyecanlanın ve hayatınızda güzel şeyler gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenin. Hayatınızda var olan birçok olasılığa açık olun.
 4. Şans fırsatlarından en iyi şekilde yararlanın. Dışarı çıkıp bir şeyler yapmalısın. Kendi konfor bölgenizde gizli kalamazsınız. Şanslı insanlar fırsat yaratma, fark etme ve bunlara göre hareket etme konusunda iyidir. Bunu, hayata karşı açık ve rahat bir tutum benimseyerek yaparlar, bu nedenle, aradıkları şey yerine orada ne olduğunu görürler. Her sosyal etkileşimi karşılıklı fayda ve büyüme için bir fırsat olarak görürler. Pek çok insanla konuşuyorlar ve onlarla iletişim halinde kalıyorlar. Sadece etkileşim uğruna insanlarla etkileşime girmiyorlar. Aslında, insanları daha derin bir düzeyde tanımak için zamana ihtiyaçları var. Bu, rastgele rastlantısal karşılaşmalardan yararlanmalarına olanak tanır.
 5. Tanıdığınız insanlarla konuşun. Bir yabancı veya tanıdıkla tanıştığınızda  onlarla konuşun  ve hikayenizi paylaşın. Bir bağlantı kurmaya çalışın. Yeni tanıştığınız biriyle bile olsa gerçek bir konuşma yapın. Kim bilir? Size fayda sağlayacak beklenmedik biriyle bağlantı kurabilirsiniz.
 6. Zaten hayatınızın bir parçası olan insanlarla iyi ilişkiler kurun. İster kişisel ister profesyonel ilişkiler olsun, hayatınızda zaten sahip olduğunuz insanlarla iyi bir ilişki sürdürün. Çoğu zaman, hayatınızdaki beklenmedik olaylardan sorumlu olan çevrenizdeki insanlardır. İnsanları reddettiğinizde veya ihmal ettiğinizde, başkalarının sizi yönlendirebileceği fırsatları reddediyor olabilirsiniz.
  Erişilebilir olun. Hoş bir ifade ve açık, dürüst bir vücut dili yansıttığınızda, başkaları tarafından erişilebilir hale gelirsiniz. Bu doğal olarak insanları ve fırsatları çekecektir. Daima açık ve başkalarına bağlı olun.
  Mütevazı olmak. Şanslı insanlar genellikle doğaları gereği alçakgönüllüdür. Alçakgönüllü olduğunuzda, kendinizden daha çok kendinizin dışına odaklanırsınız. Bu, fırsatları görmenizi sağlar. Kimse sevmez ve bencil bir palavracı.
 7. Öğrenmeye açık olun. Başkalarının sizden daha fazlasını bilme olasılığına açık olun. Yeni şeyler öğrenmeye açık olun. Öğrenme yolundayken fırsatları yaşamınıza davet edersiniz. Öğrenmenin bir ömür sürdüğünü unutmayın.
  Yeni şeyler denemek. Yeni şeyler denediğinizde, yaşamda otomatik olarak yeni fırsatlarla karşılaşırsınız. Şanslı insanlar hayatlarında sadece tesadüfi bir toplantı veya olay yaşamazlar. Fırsatları anlar ve onlara göre hareket ederler. Her gün yeni bir şey deneme alışkanlığı edinin.
 8. Başarısızlık korkunuzun üstesinden gelin. Hataların hayatın bir parçası olduğunu bilin. Başarısızlıklarınızı kabul eder ve onlardan bir şeyler öğrenirseniz, sizi başarıya götüren yeni şeyler öğretebilirler. Yani ilk etapta bu hatayı hiç yapmasaydınız, asla yeni şeyler öğrenme şansınız olmazdı. Eski atasözü hatırlayın, “Önce başaramazsanız, tekrar deneyin.
 9. Tüm sorumluluğu üstlenin. Şanslı insanlar genellikle düşüncelerinin, eylemlerinin ve kararlarının tüm sorumluluğunu alırlar. Bu nedenle, işler ters gittiğinde şikayet etme veya suçlama eğiliminde değiller. Bunu yapmanın onların dikkatini dağıtacağını ve bunun sonucunda hayatlarındaki fırsatları tespit edemeyeceklerini fark ederler. Hatalarınızı sahiplenin.
 10. Şu anı yaşa. Şanslı insanlar, fırsatları ortaya çıktıklarında yakalamak için şimdiki anda yaşamalısınız.
  Analiz yerine hareket edin. Size iyi şeyler olmasını beklemeyi bırakın. İşleri nasıl yapacağınızı analiz etmeyi bırakın. Bunun yerine, harekete geçin. Analiz tuzağına düşmeyin.
  Kötü şansınızı iyi şansa çevirin. Şanslı insanlar kötü şanslarının iyi tarafını görürler  Kötü şanslarını geciktirmezler. Başarısızlığı kabul ederler ve bunu bir öğrenme ve gelişme fırsatı olarak görürler. Şanslı insanlar, başlarına kötü şeyler geldiğinde daha dirençli olma eğilimindedir. İyi şeylerin olacağına inanırlar ve olumsuz şeylerde ısrar etmekten kaçınırlar.
  Yaptığınız her şeye kalbinizi ve ruhunuzu koyun. İşiniz konusunda tutkulu olun. Yaptığınız her şeye% 100 verin. Bu çaba kendi başına iyi bir servet çekiyor.
 11. Disiplinli olmak. Hedeflerinize ve isteklerinize tamamen bağlı ve disiplinli olduğunuzda, tek odak noktanız elinizdeki görevdir. Bu, tüm dikkat dağıtıcı unsurları engellemenize ve kendilerini gösterdiklerinde fırsatları tespit etmenize olanak tanır.
 12. Azim ve sıkı çalışma anahtardır. Şanslı insanlar kolay kolay pes etmez. Azim ve kararlılıkla birleşen sıkı çalışma, hayatınızda iyi şanslar ve servet sağlayacaktır. İnsanlar sizin çok çalıştığınızı gördüklerinde, yardım etmeye daha meyillidirler.
 13. Cömert olun. Birine iyilik yaptığınızda o kişiyi mutlu etmiş olursunuz. Aynı zamanda sizin mutluluğunuzla da sonuçlanır. Mutlu insanlar pozitif insanlardır. Pozitif enerji, başkalarını size çeker. Bu, hayatınıza bir fırsat getirir ve bu fırsat iyi şans ve servet getirir.
 14. İyi şans günlüğü tutun. Bazı insanlar minnettar oldukları her şeyin şükran günlüğünü tutarlar. Aksine, iyi şans günlüğü tutmak, hayatınızdaki olumlu şeyleri görmenize ve ne kadar şanslı olduğunuzu fark etmenize yardımcı olacaktır. İyi şans günlüğünüz, gün boyunca yaşadığınız her iyi şans deneyimini takip etmenize yardımcı olacaktır. Arkadaşınızın sizi öğle yemeğine götürmesinden veya işinizin işyerinizde takdir edilmesinden herhangi bir şey olabilir. Her gün iyi ya da mutlu deneyimlere odaklanarak, olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Günlük tutarken, iyi şansa inanmak ve düşünmek günlük rutininizin bir parçası haline gelir. İyi deneyimlerinize dikkat ederek kendinizi şanslı hissedebilirsiniz ve bu, hayatınıza iyi şanslar ve servet çekmenize yardımcı olacaktır. Daha da önemli,
 15. Meditasyon yapmak. Şanslı insanlar meditasyon yaparak ve huzurlu ortamlarda vakit geçirerek sezgisel yeteneklerini geliştirirler. Meditasyon, zihninizi düşüncelerden ve dikkat dağıtıcı şeylerden arındırmaya yardımcı olur. Zihniniz sakin olduğunda, sezgileriniz en iyi şekilde olacaktır.
 16.  Görselleştirin. Başarınızı gerçekten gerçekleşmeden önce görmelisiniz. Görselleştirme, iyi şans ve servet çekmek söz konusu olduğunda etkili bir araçtır. İstenilen bir sonucu yaşadığınızı hayal ettiğinizde, engelleri aşmak için adımlar atarsınız. Sizi hedeflerinize doğru motive eder ve harekete geçmeniz için size enerji verir. Aynı zamanda size hedeflerinize ulaşmanız için yeni fikirler ve yeni yollar sağlayabilir. Örneğin, başarılı bir şarkıcı olmak istiyorsanız, kendinizi bir şarkıcı olarak hayal edin. Etrafınızdaki hayranlarla bir konserde şarkı söylediğinizi hayal edin. Güveniniz artacak. Bir şeyleri görselleştirmekte zorlanıyorsanız, pratik yapın. Gözlerinizi kapatın ve zihninizde ayrıntılı olarak görmeye çalışın.
 17. Fırsatlar isteyin. Şanslı insanlar, fırsatları bulmanın en etkili ve verimli yollarından birinin onlardan istemek olduğunu anlar.
 18. Olumlu onaylamalar okuyun. Olumlu onaylamalar, bilinçaltı zihninizin evrenin ödüllerine daha açık hale gelmesine yardımcı olur. Olumlu düşünmenize yardımcı olur ve bu da olumlu eylemlerle sonuçlanır. Olumlu onaylamaları tekrarlamak yalnızca zihninizi ikna etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda pozitifliği olumlu eylemlere dönüştürür. Şanslı insanlar kendilerine şanslı olduklarını söyler. ‘Benim için işler yoluna girecek’ gibi şeyler söylüyorlar, ‘Bu başarısızlık geçicidir. Bir şeylerin değişeceğini biliyorum ‘,’ Ben şanslı bir insanım ‘. Şanslı olanlar da başarısızlıklar yaşarlar, ancak talihsizlerin aksine, şanslı olanlar başarısızlıkların kısa ömürlü olmasını bekler. Bu onaylamaları yazın ve her gün bunları tekrarlayın.
 19. Başarılı insanları modelleyin. Şans faktörüne sahip olanlar, diğer insanların başarılarının modellenip tekrarlanabileceğini anlar. Sonuç olarak, çok başarılı insanların düşüncelerini, inançlarını, alışkanlıklarını, kararlarını ve eylemlerini araştırmak için zaman harcarlar. Daha sonra kendi amaç ve hedeflerine ulaşmak için davranış kalıplarını modellerler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*