Kötü şanstan nasıl kurtulurum: Pozitiflik yaratmak için denemeniz gereken 15’ten fazla ipucu

Hayatınızda başkalarına kıyasla çok daha kötü şeyler oluyor gibi görünüyor mu? Bunun çeşitli nedenleri olabilir: eylemleriniz, karar verme yeteneğiniz, belirli şeyleri yapma beceriniz veya şansınız.

İşler tesadüfen ters gittiğinde, zihin bir açıklama bulma eğilimindedir. Ve insanlar buna bir dizi kötü şans diyor.

Birçoğu şansın bir zihin durumundan başka bir şey olmadığına inanıyor. Ona inananların başına iyi şeyler gelir. Olumlu olmak  , iyi şans ve şans çekmenize yardımcı olacaktır   .

Bununla birlikte, kötü şanstan kurtulmak için dünyanın dört bir yanında inananların izlediği pek çok uygulama vardır.

İşte kötü şanstan kurtulmak ve pozitifliği hayatınıza geri getirmek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları.

 1. Kötü şansı ortadan kaldırın  Kötü şanstan kurtulun. Doğal kuş tüyü silgi, küçük saman süpürge ve hatta fan gibi herhangi bir fırçayı kullanabilirsiniz. Fırçayı bunun dışında herhangi bir amaç için kullanmadığınızdan emin olun – başınızı fırçalamaya başlayın. Geniş bir hareketle aşağı doğru fırçalamaya başlayın. Boynunuzu, omuzlarınızı, kollarınızı, göğsünüzü ve bacaklarınızı çalıştırmaya devam edin. Vücudunuzdan çıkan kötü enerjiyi gözünüzde canlandırın. İşiniz bittiğinde, fırçayı sallayın veya temizlemek için tütsü dumanının içinden geçirin.
 2. Tuz kullanın. Tuzlu suda yıkanmanın bedeni kötü şans ve olumsuzluklardan arındırdığına inanılıyor. Sıcak su banyosuna 2 yemek kaşığı tuz ekleyin. Alternatif olarak, evinizin her köşesine, her çıkıntının ve pencere pervazının altına deniz tuzu serpin. Sol omzuna tuz atmanın da  kötü şansı önlediği söyleniyor  . Ancak sağ omzunuza tuz sürmenin kötü şans getireceğine inanılıyor.
 3. Çiçek yapraklarını suya batırın ve onunla yıkayın. Bazı kültürler, vücudunuzdaki çakraları temizlemenin kötü şanstan kurtulmanıza yardımcı olduğuna inanır. Beyaz dışında çeşitli renklerde farklı çiçek türlerini toplayın. Çiçek yapraklarını suya koyun ve 1 saat güneşte bırakın. Su, yapraklardaki tüm pozitif enerjiyi emecektir. Bu suyla banyo yapın. Yaprakları bir manşona sarın ve atın.
  Hafif tütsü. Aydınlatma tütsünün negatif enerjiyi veya kötü şansı dağıttığı kabul edilir. Sandal ağacı veya yasemin gibi kokuları seçin. Her zaman tek sayıda çubuk kullanarak tütsü çubuklarını yakın. Evinizin her odasında yanan tütsü ile yürüyün. Dumanı her köşeye atın. Duman pozitiflik getirir.
 4. Evinizi lekeleyin. Bulaşma, negatif enerjiye ve kötü şansa karşı koruduğuna inanılan bir temizleme tekniğidir. Adaçayı, sedir, lavanta, tatlı ot ve pelin gibi otlar, insanları, alanları ve nesneleri arındıran duman oluşturmak için yakılır.
 5. Evinizi toplayın  . Dağınıklığın enerji seviyenizi olumsuz yönde etkilemesi Dağınık ve dağınık bir alan , işinize odaklanmanızı ve odaklanmanızı zorlaştıracaktır   . Evinizden gereksiz ve istenmeyen şeyleri toplayın ve kaldırın. Sıralama, hayatınızda pozitifliğin hayatınıza girmesini engelleyen kötü şans ve tıkanıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sıralamak için günlük bir zaman seçin.
  • Dağınıklıktan kurtulmak için her gün 15-20 dakika ayırın.
  • Çocuğunuzun üzerinde lekeli veya lekeli olan eski dergileri, mektupları, giysileri, yıpranmış giysileri vb. Atın. İyi durumda olan her şeyi bağışlayabilirsiniz.
  • Buzdolabınızı temizleyin.
  • Alanınızı düzenlemek için raflar, sepetler ve kutular kullanın.
 6. Verme pratiği yapın. İyi işler yapmak  aynı zamanda kötü şanstan kurtulmanıza da yardımcı olur. Pozitif karma elde etmenizi sağlar. Ne kadar iyi şeyler yaparsan, sana o kadar iyi şeyler olur ve kendini o kadar şanslı hissedersin. Karma,  hayatınızda yaptığınız yanlış bir şey için bağışlanmanın veya bağışlanmanın en iyi yoludur  . Bir hayır kurumuna bağışta bulunarak veya evsizler, yaşlılar veya yetimler gibi muhtaç insanlara yardım ederek karmanızı geliştirin.
 7. Dua etmek. Dua etmek veya ruhani olmak zihninizi sakinleştirmeye  ve ruhunuzu güçlendirmeye yardımcı olur  . Aynı zamanda pozitifliği çekmek ve düzenli kötü şans ya da kötü energía.Ore kurtulmak ve yanlışlarını ve bağışlanmasını dile yardımcı olur  olumsuz düşünceler  geçmiş  Sizi daha iyi bir insan yapabilecek şeyler üzerine düşünmek için dua seansınız sırasında biraz zaman ayırın.
 8. Beyaz ışığı görselleştirin. Etrafınızda koruma yaratarak sizi tepeden tırnağa tamamen çevreleyen beyaz bir ışık görselleştirin. Işığın giderek daha parlak hale geldiğini hayal edin. Bir dua edebilir ya da yüce gücün sizi korumanın beyaz ışığıyla sarmaya devam etmesini isteyebilirsiniz. Olumsuz etkilere karşı koruma isteyin. Bunu başkaları için de yapabilirsiniz.
 9. Balık alın. Japon balığı birçok kültür ve gelenekte şanslı sayılır. Onlar refah, büyüme, zenginlik, uzun ömür, bilgelik ve barışın sembolüdür. Genellikle evlerde veya işyerlerinde kaselerde veya havuzlarda tutulurlar. Üç balığın katları en şanslı olarak kabul edilir. En iyi kombinasyonlardan birinin iki Japon balığı ve bir siyah balık olduğu söyleniyor. Bunları yatak odanız veya mutfağınız dışında herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz.
 10. Bir torba ot yap.  Bir çantaya adaçayı  ,  fesleğen veya agar gibi temizleyici bitkileri koyun  . Bu çantayı yanınızda bulundurun veya üç gün uyurken yastığınızın altına koyun. Ayrıca, belirli bir nesnenin şanssızlığa neden olduğunu düşünüyorsanız, onu yakarak veya akan suyun altına, yani bir nehre atarak atın.
 11. Şans takıları giyin. Kendilerini negatif enerjiden ve kötü şanstan korumak için, insanlar genellikle bir zincire ya da tılsıma uğurlu takılar takarlar ya da ceplerinde saklarlar. Şanslı takılar takmak daha mutlu, daha şanslı ve daha iyimser hissetmenize yardımcı olabilir. En sık kullanılan uğurlu takılardan bazıları şunlardır:
  • Tavşan ayağı. Bir tavşanın sol arka ayağı, iyi şansın sembolü olarak kabul edilir. Ayağı belirli bir amaç için okşamak veya ovmak iyi şans getirir.
  • Dört yapraklı yonca. Dört yapraklı yoncaların kötü şansı engellediğine inanılır, ancak dört yapraklı yoncayı bulmak çok zordur. Tek yapraklı bir yonca veya beş veya daha fazla yapraklı bir sap bile son derece şanslı sayılır. Bununla birlikte, bazıları beş veya daha fazla yapraklı bir yonca bulmanın talihsiz olduğuna inanıyor.
  • Anahtarlar  , iyi şansın en önemli ve eski sembollerinden biri olarak kabul edilir. Bir kişiye anahtar verirseniz, bağışçının aşık olacağına inanılır. Bazı insanlar iyi şans getirmesi için evlerine eski, paslı anahtarlar asmaya inanırlar. Ayrıca gümüşten yapılmış anahtarların kötü şansa karşı koruma sağladığı düşünülmektedir. Birbirine bağlı üç anahtar, iyi şans tılsımı olarak kabul edilir.
 12. Kapınıza bir at nalı asın. Nallar uzun zamandır iyi şansla ilişkilendirilmiştir. Kendinizi kötülüklerden korumak ve kötü şanstan kurtulmak için evinize bir tane asın. Hatta boynunuza bir at nalı sembolü bile takabilirsiniz.Bazıları, her iki ucu yukarı bakacak şekilde asılan bir at nalı iyi şans topladığına ve düşmesini engellediğine inanıyor. Bununla birlikte, diğerleri her iki ucun da aşağıya bakması gerektiğine inanıyor, böylece kapıdan girenlere iyi şanslar geçecek.
 13. Değerli taşlar ve taşlar. Çeşitli mücevherler ve taşların iyi şans getiren veya negatif enerjiye ve kötü şansa karşı koruma sağlayan özelliklere sahip olduğuna inanılıyor. Bu taşları evinizde ve iş yerinizde saklayabilirsiniz. Bazı taşlar kullanıcıya bol şans getirir.
  1. Agata  . Akiklerin negatif enerjiye karşı koruma sağladığına inanılıyor. Kendinizi korumak için yanınıza alın.
  2. Sitrin ve malakit. Sitrin mücevherleri, refah ve para söz konusu olduğunda şanslı kabul edilir. Satışta çalışıyorsanız, bu taşı para çekmecenize koyun. Malakit değerli taşlar sizi talihsizlikten korur ve size başarı getirir.
  3. Garnet. Garnet, kariyerinizde başarıya ulaşmak söz konusu olduğunda bir şans taşıdır. İş ilişkilerini teşvik edin ve insanları sizinle çalışmaya teşvik edin.
  4. Pembe kuvars. Bu değerli taş size aşkta şans verebilir. İlişkilerde ve evlilikte iyi şanslar aldığı bilinmektedir.
  5. Amber. Bu değerli taşın auranızı güçlendirdiğine inanılıyor. Kötü etkilere ve kaza sonucu yaralanmalara karşı koruyarak iyi şanslar çeker.
 14. Fillerin resimleri veya figürleri. Kapının önüne fil heykelleri veya resimleri yerleştirmenin uzun ömürlülük ve şans sağladığı söyleniyor. Fillerin evi ancak girişten iyi bir servet geçmesine izin vererek korudukları söylenir. Bazı insanlar, kalkık tahta fil figürlerinin en şanslı olduğuna ve sekiz veya dokuz kişilik gruplar halinde yerleştirilmesi gerektiğine inanıyor. Gövdeleri aşağıda olan filler şanssız sayılır. Fil kılından yapılmış bilezik veya yüzüklerin bile iyi şans getirdiğine inanılıyor.
 15. Buda. Gülen bir Buda’nın sembolünün zenginlik ve iyi şans getirdiğine inanılıyor. Genellikle kapıya bakacak şekilde konumlandırılır. Şişmiş göbeği şans, refah, zenginlik ve mutluluğun sembolüdür, karnını ovmanın iyi şans getirdiğine inanılır. Ancak, banyonuzda gülen bir Buda bulundurmaktan kaçının.
 16. Madeni  Bent, bir deliği olan özellikle para bükülmüş veya zarar görmüş, şanslı olduğu söylenmektedir. Artık yılda basılan paralar son derece şanslı sayılır. Evinize refah ve zenginlik getirmek için mutfağınızda bir kavanoz bozuk para bulundurun. İyi şanslar için cebinde her zaman bir kuruş olsun. Evinizden asla boş bir cüzdanla ayrılmayın. Önce biraz para koymadan asla birine cüzdan veya cüzdan vermeyin. Birine boş bir cüzdan ya da cüzdan verirseniz, ona boş bir çanta dilediğiniz söyleniyor.
 17. Aynanın kırık parçalarını atmayın. Kırık bir ayna bulundurmanın kötü şans getirdiğine inanılıyor. Bir aynayı kırarsanız, kendinizi kötü şanstan kurtarmak için parçaları bir kenara atmayın. Kırık parçaları atmanın kaderinizi yedi yıl boyunca mühürlediği söyleniyor. Bunun yerine, ayna parçalarını toz haline getirin ve rüzgarda saçın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*