Kızlar için 10 dakikalık basit üniversite makyajı: 8 kolay adım

Üniversite eğlenceli bir zamandır, ancak kızlar görünüşleri ve makyajları söz konusu olduğunda zorluklarla karşılaşırlar. Her kız mükemmel görünmek ve kusursuz ve parlak tenini sergilemek ister.

Ve sonra zaman engeli var. Tüm öğrenciler geç uyumaya ve erken kalkmaya alışır ve sabah 8 dersine güzel görünmek için hazırlanmak çok zor olur.

Kadınların çoğu mevcut eğilimi takip etme eğiliminde olsa da, sadece birkaçı makyajın temellerini doğru yapmak için biliyor; geri kalanı makyajlarını abartıyor.

Elinizde yeterince zamanınız olmadığında ve her zaman hızlı bir şekilde hazırlandığınızda makyaj rutininizi minimumda tutmak en iyisidir.

Bil bakalım ne oldu? Sadece 10 dakika içinde mükemmel ama doğal bir görünüm yaratabilir ve sınıfa girdiğinizde veya kampüste dolaşırken bakışlarınızı döndürebilirsiniz. Size kızlar için 10 dakikalık basit bir üniversite makyajı sunuyoruz. Ekstra zaman kazanmak için hızlı bir şekilde giyinmenizi sağlayacak ve zaman içinde şık görünmenizi sağlayacak stil püf noktalarını takip edebilirsiniz.

Kızlar için 10 dakikalık kolej makyajına 8 kolay adım

Her gün seveceğiniz ve sürmekten keyif alacağınız ve dersinize zamanında gelmenizi sağlayacak bir makyaj rutini ile buradayız.

Mükemmel günlük makyaj için ihtiyacınız olan şeyler:

 • Renkli BB Krem (nemlendirilmiş ve ışıltılı ciltler için)
 • Kapatıcı (doğal cilt tonunuzdan biraz daha açık bir renk seçin)
 • Kompakt toz
 • Kirpik maşası
 • Maskara ve siyah maskarayı temizleyin
 • Fırçalar (açılı fırça, göz farı fırçası, allık fırçası)
 • Gölge
 • Kızarmak
 • Dudak parlatıcısı veya ruj

Adım 1. BB kremini uygulayın

BB kremini parmaklarınızla alnınıza, yanaklarınıza, burnunuza, çenenize ve boynunuza uygulayın ve yüzünüzün her yerine karışana kadar nazikçe yayın. BB kremi, makyajınızın geri kalanına yapışacak bir şey verecektir.

Fondöteni boynunuza iyice karıştırdığınızdan ve yüzünüz ile boynunuz arasında renk farkı olmadığından emin olun.

Adım 2. Koyu noktaları ve kusurları gizleyin.

Kapatıcıyı gözlerin altına,  burnun orta çizgisine, çene üzerine, yanak hatlarının altına, alın ortasına, yüz veya boyundaki koyu lekelere uygulayın.

Bu, tüm renk değişimlerini ve kusurları kapsayacaktır. Pürüzsüz bir görünüm vermek için cildinize eşit olarak karıştırın.

Adım 3. Makyajınızı ayarlayın

Makyajınızı karıştırmak ve ayarlamak için sıkıştırılmış pudrayı uygulayın. Özellikle T bölgenize, yani alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize odaklanın.

Pudra yüzünüze mat bir görünüm kazandıracak ve aynı zamanda fondötenin gün boyunca yapışmasına yardımcı olacaktır.

Adım 4. Kaşlarınızı şekillendirin

Kaşlarınızın şeklini açılı bir fırça ile tanımlayın. Bu, onlara temiz ve temiz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Kaşlarınızı şekillendirmek ve bir arada tutmak için şeffaf maskara jeli de kullanabilirsiniz.

Adım 5. Kapaklarınızı renklendirin

Çıplak renkli bir göz farı kullanın ve bir göz farı fırçasıyla alt göz kapağınıza hafifçe fırçalayın. Gözünüzü incitmemek için çok fazla bastırmamalısınız. Renk pigmenti açıkça görünene kadar bu adımı birkaç kez tekrarlayın.

Aynı göz farı su hattınıza da uygulayabilirsiniz.

Adım 6. Sekmelerinizi tanımlayın

Kirpik bigudi ile kirpiklerinizi tutun ve  maskara kayar  yukarı yönde kirpiklerinizin alt üzerinde. Maskara, gözlerinizi belirginleştirmenize ve kirpiklerinizi uzatmanıza yardımcı olacaktır.

Kirpik kıvırıcı kullanmakta rahat değilseniz, kirpiklerinizi hazırlamak için şeffaf bir maskara jeli kullanabilirsiniz.

Adım 7. Yanaklarınıza renk katın

Çıplak veya açık pembe bir allık seçin ve bir allık fırçası ile yanaklarınızın ellerine sürün. Allık, yüzünüze biraz renk katarak makyajınıza bitmiş bir görünüm katacaktır.

Allık uygularken gülümsemek yanaklarınızın elma bölgesini bulmanıza yardımcı olur.

Adım 8. Dudaklarınızı doldurun

Makyajınızın doğal görünmesi için görünümü hafif nötr dudak parlatıcısı veya rujla tamamlayın  .

Ve her gün 10 dakikadan kısa bir sürede mükemmel bir üniversite görünümüne kavuştunuz! Kolay değil mi? Artık gitmeye hazırsınız!

 Günlük üniversite makyaj rutininiz için ipuçları 

 • Makyaj yapmadan önce yüzünün temiz ve nemli olduğundan emin ol.
 • Cildinizi parlak ve kusursuz tutmak için temel bir makyaj rutini uygulayın.
 • Süper parlak bir cilt için gül suyunu kullanmanın 10 yolunu öğrenin   .
 • Fondöten yaymak için parmaklarınızı kullanmak size tam bir kapsama sağlarken, bir fırça kullanmak size orta ila tam kapsama alanı sağlar.
 • Pudrayı her zaman önce en parlak olduğu yere, yani alnınızı, burnunuzu, yanaklarınızı ve çenenizi içeren T bölgenize uygulayın.
 • Allık uygularken gülümseyin, yanaklarınızın elmalarını serpin ve ardından pigmenti kulaklarınızın üstüne doğru kaydırın.
 • Kaşlarınızı şekillendirmek size anında bir yüz germe sağlayacaktır.  5 dakikadan kısa sürede mükemmel kaş yapmayı öğrenerek kaşlarınıza daha fazla ayrıntı verebilirsiniz  .
 • Dudak renginin eşit bir şekilde uygulanması için Aşk Tanrısının yayından başlayın ve ağzın köşelerine kadar çalışın.
 • Makyajınızı tazelemek için maden suyunu sis şeklinde kullanabilirsiniz.
 • Bir film izleyeceksen, kampüs dışındaki arkadaşlarınla ​​görüşeceksen veya derslerin bittikten sonra bir randevuya gideceksen, makyajını güncelle  ve parlak, degrade ruj sür  .
 • Makyajınla uyumayın. Makyaj ürünlerinde kullanılan kimyasallar tahrişe, çatlaklara veya çatlaklara neden olabilir. Kendi ev yapımı makyaj temizleyicinizi nasıl yapacağınızı  veya hindistancevizi yağı kullanmayı öğrenebilirsiniz  .
 •  Her kızın bilmesi gereken  bu 13 makyaj  ipucunu ve püf  noktasını okuyun  .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*