Hindistan cevizi yağını saçtan çıkarmak için 3 popüler yöntem (hepsini denedik)

Hindistan cevizi yağı hem sağlık hem de güzellik için kullanılabilen çok yönlü bir organik ilaçtır. Bu yağ, vücudunuzun metabolizma seviyelerini artıran ve kilo vermenize yardımcı olan doymuş ve orta zincirli yağ asitleri bakımından zengindir   .

Aynı zamanda, sisteminizdeki düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL veya ‘kötü’ kolesterol) miktarını azaltarak kalp sağlığınızı iyileştirirken aynı zamanda yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL veya ‘iyi’ kolesterol) seviyenizi yükseltir.

Güzellik söz konusu olduğunda, hindistancevizi yağı cildi  ve saçı  yoğun bir şekilde  beslemek ve nemlendirmek için kullanılır  . Hem sivilceleri hem de yara izlerini tedavi etmeye yardımcı olabileceğinden, saf hindistan cevizi yağını doğrudan cilde uygulayabilirsiniz   .

Ayrıca bu yağlı yağ, donuk, kuru, yıpranmış veya kıvırcık saçları olanlar için bir nimettir   . Saçınıza ve saç derinize haftada bir ılık hindistancevizi yağı ile masaj yapmak  saç dökülmesini azaltabilir  ve büyümeyi teşvik ederek size uzun ve hacimli saçlar verir.

Derinlemesine yumuşatıcı bir saç maskesi yapmak için bal ve elma sirkesi ile birleştirebilir veya kepeği gidermeye yardımcı olması için taze limon suyuyla karıştırabilirsiniz   . Ayrıca hindistancevizi yağını saçınızdaki düğümleri açıp taramak için serum olarak da kullanabilirsiniz.

Öte yandan, hindistancevizi yağını kuru ve zarar görmüş saçlar için mükemmel bir çare yapan aynı yağ asitleri de yağın daha yapışkan olmasına katkıda bulunur. Saçınızdan hindistancevizi yağı almak, sizi kullanmaktan caydırabilecek büyük bir baş ağrısı olabilir.

Bu nedenle, hindistancevizi yağını saçınızdan çıkarmanıza yardımcı olacak üç yöntemi test ettik ve onayladık. Şimdi ne bekliyorsunuz? Kalın, sağlıklı ve güzel saçlar için bugün hindistan cevizi yağını kullanmaya başlayın   .

Yöntem 1: yumurta

Çırpılmış yumurta maskesi uygulamak, hindistancevizi yağını saçınızdan çıkarmak için çok etkili bir çözümdür. Çırpılmış yumurta, yağlı hindistancevizi yağını kolayca keserek büzücü görevi görür.

Cilt gözeneklerini küçültmek ve siyah noktaları gidermek için de kullanılabilir   .

Yumurtalar yağı azaltmanın yanı sıra saçınızı besleyen, pürüzsüz ve parlak yapan protein ve A, D ve E vitaminleri bakımından da zengindir   .

Adım 1. Bir yumurtayı kırın ve çırpın.

 • Bir yumurtayı kırın ve içindekileri bir kaseye dökün.
 • Yumurtayı iyice çırpmak ve pürüzsüz bir yumurta maskesi elde etmek için küçük bir motorlu çırpma teli kullanın.

Adım 2. Çırpılmış yumurta maskesini yağlı saçınıza uygulayın ve yıkayın

 • Çırpılmış yumurtayı yağlanmış saç tellerinin üzerine tamamen örterek uygulayın.
 • Saçınıza 2 ila 5 dakika masaj yapmaya devam edin.
 • Saçınızı ılık suyla durulayın.

Kalan yumurta kokusunu bunaltıcı bulursanız, ertesi gün saçınızı hafif bir şampuanla yıkayabilirsiniz.

Saçınız kuruduktan sonra dokunduğunuzda saçınızın artık iyice nemlendiğini ve herhangi bir yağ veya gres yağı olmadan parlak olduğunu fark edeceksiniz.

Hindistan cevizi yağını haftada bir kez uygulayabilir ve doğal bir şekilde çarpıcı salon tarzı saçlar için çırpılmış bir yumurta ile devam edebilirsiniz.

Yöntem 2: saç kremi

Saçınızdan hindistancevizi veya diğer yağlı yağı gidermenin bir başka harika yolu da saç kremi kullanmaktır.

Saç kremi, saç tellerinizi derinlemesine besler ve nemlendirirken, aynı zamanda biriken yağı ve fazla yağı saçınızdan nazikçe temizler.

Tek adımlı yöntem: Hindistan cevizi yağını saçınızdan çıkarmak için saç kremi kullanın

 • Saçınızı bir kez suyla durulayın ve fazla nemi sıkın.
 • Saçınızı bölümlere ayırın.
 • Saç kremini uçlarını da kapatacak şekilde uygulayın ve masaj yapın.
 • 5-7 dakika etki etmesine izin verin.
 • Saçınızı ılık suyla yıkayın ve tüm saç kremini yıkadığınızdan emin olun.

Kuruduktan sonra saçlarınız yağlı olmadan ipeksi pürüzsüzlükte hissedecektir.

Yöntem 3: şampuan

Şampuanın asıl amacı saçı ve saç derisini tüm kirlerden arındırmaktır. Saçınızı kökten uca besleme işinizi yaptıktan sonra, hindistancevizi yağını saçınızdan ve saç derinizden çıkarmak için kolayca hafif bir şampuan kullanabilirsiniz.

Ayrıca kendi şampuanınızı nasıl yapacağınızı  buradan öğrenebilirsiniz  .

Tek adımlı yöntem: Saçınızı ve saç derinizi şampuanla temizleyin

 • Saçınızı nemlendirin ve fazla suyu sıkın.
 • Elinize biraz temizleyici şampuan sürün ve saç derinize ve saçınıza uygulayın.
 • Masaj yapmaya devam edin, köpük arttıkça saçınızdaki ve saç derinizdeki tüm kirleri ve yağ birikintilerini gevşetir.
 • Ardından ılık suyla saçınızı durulayın.
 • Gerektiği kadar tekrarlayın.

Ek ipuçları

 • Ayrıca 1 çay kaşığı aloe vera jeli ile taze limon suyunu karıştırarak hindistancevizi yağını saçınızdan çıkarmak için maske yapabilirsiniz. Saç derinize ve saçınıza uygulayın ve 10-15 dakika çalışmasına izin verin. Daha sonra saçınızı ılık suyla yıkayabilirsiniz.
 • Saçınızdaki fazla yağı temizlemek ve çıkarmak için kuru bir şampuan da kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca  , ticari ürünlerin neden olabileceği kuruluğu önlerken, hindistan cevizi yağını saçınızdan nazikçe çıkarmak için kendi yaptığınız ev yapımı şampuanları da kullanabilirsiniz  .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*